Skocz do zawartości

Edifier r2600 vs r2730


evenementt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odrazu dodam, że jak do tej pory przepatrzyłem wszelkie recenzje i opinie na temat obu zestawów głośników, lecz wciąż nie mogę się zdecydować czy warto dokładać do r2730. Nie bawie się w żadne domowe studio nagraniowe, ale uwielbiam słuchać muzyki w jak najlepszej jakości. Czy kupno r2730 wiąże się z dokupywaniem jakiegoś subwoofera czy też da się je jakoś wyregulować? Jak mają się do wersji r2600 ? Czytałem, ze r2730 jak to studyjne - mają dobrą scenę i szczegóły, lecz bas nie potrafi zejść wystarczająco nisko. Jakie wybrać? Słucham każdego rodzaju muzyki, mam pokój okoł 14m^2, a moja karta dźwiękowa to AT PRODIGY CUBE jeśli ma to jakieś znaczenie. Zależy mi na dobrej jakości, ale nie zajmuję się żadną edycją dźwięku, więc czy warto dokładać do trójdrożnej konstrukcji ? Proszę was o porady i pozdrawiam serdecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R2600 to ciemniejsze, bardziej basowe brzmienie - brzmią przyjemniej, bardziej efektownie. Są też mniejsze, lepsze do takiego metrażu. R2730 są równiejsze, bardziej surowe w średnicy, jaśniejsze, mniej nasycone. Bas jest słabszy, ale za to brzmią wierniej. Nie są tak angażujące, mogą wydać się trochę suche. Brzmienie przez zintegrowanego DACa nie jest najlepsze, z zewnętrznym da się osiągnąć lepsze rezultaty. Jeśli planujesz używać Cube, to moim zdaniem lepiej wybrać R2600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze rozważył r1600tiii. U mnie wygrały z r2600 w bezpośrednim starciu. Dla mnie to optymalny wybór w taki metraż. Chyba że chcesz bardzo głośno słuchać i lubisz więcej basu. Wtedy r2600 załatwią sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. A jeszcze jedno pytanie jeśli można. Jak się włąściwie tu ma kwesta 2 przetworników do 3 przetworników ? Jak to dokładnie odbija się na dźwięku? Czy r2600 przez to coś znacząco traci ?

 

lub inaczej

Czy nie lepiej poprostu podkręcić bas w r2730 ?

Edytowane przez evenementt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie masz każdy przetwornik pracujący w węższym zakresie częstotliwości.

Chociaż ja bardzo sobie cenię monitorki dwudrożne. Podobnie moje r1600 są dwudrożne, a bardzo je lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie zgadzam się że R2600 brzmią lepiej od R2730 - to jest po prostu bzdura.

 

Miałem te pierwsze, mam teraz te drugie, miałem okazję je porównać... R2730 zostawiają daleko w tyle R2600 począwszy od słabego sopranu w R2600, kończywszy na gorszym basie.

 

R2730 to mocno poprawione R2600 pod każdym względem, warto do nich dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się że R2600 brzmią lepiej od R2730 - to jest po prostu bzdura.

 

Miałem te pierwsze, mam teraz te drugie, miałem okazję je porównać... R2730 zostawiają daleko w tyle R2600 począwszy od słabego sopranu w R2600, kończywszy na gorszym basie.

 

R2730 to mocno poprawione R2600 pod każdym względem, warto do nich dołożyć.

Ja natomiast słyszałem, że 2730b mają zbyt "studyjny" wydźwięk, i tego basu jest po prostu mniej niż w 2600, i że 2600 nadają się bardziej do muzyki. Ale tak to jest, jak można polegać tylko na opiniach innych, bo nie ma się możliwości sprawdzenia na własnym uchu :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się że R2600 brzmią lepiej od R2730 - to jest po prostu bzdura.

 

Miałem te pierwsze, mam teraz te drugie, miałem okazję je porównać... R2730 zostawiają daleko w tyle R2600 począwszy od słabego sopranu w R2600, kończywszy na gorszym basie.

 

R2730 to mocno poprawione R2600 pod każdym względem, warto do nich dołożyć.

 

Kto napisał, że R2600 brzmią lepiej od R2730?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest bzdura :)

 

fakt, zgodze się z tym, że R2730DB są bardziej liniowe i zrównoważone od R2600, jednak nie jest to studyjne brzmienie, powiedział bym, że przy niektórych instrumentach grają nawet lekko funowo...

Ci co piszą, że kolumny typu R2600, czy R2730DB mają suche brzmienie i zbyt studyjny dźwięk - chyba nie słuchali studyjnych monitorów w tych okolicach cenowych :)

 

basu jest o wiele więcej niż w R2600, w dodatku jest tutaj bardziej mięsisty, w R2600 jest bardziej punktowy, choć schodził tak samo nisko jak w R2730, jednak nie z taką mocą.

 

to, że kolumny mają przedrostek "Studio" nie znaczy, że zagrają w pełni liniowo i studyjnie. moim zdaniem jest to mały chwyt... aby rozwiąć Twoje wątpliwości, R2730DB jak najbardziej nadają się do muzyki, z miksem czy tworzeniem muzyki już różnie - to już temat do dalekiej dyskusji.

 

przy okazji dodam, że są one strasznie (!) wrażliwe na źródło, potrzeba do nich solidnej karty czy interfejsu.

Edytowane przez kryhoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mogę polecić R2600, słuchałem ich na Fiio E10, Hifimediy Sabre i SMSL Sanskrit, i w moim odczuciu na tych dwóch ostatnich pokazują co tak na prawdę potrafią. Na integrze brzmią nie najgorzej, ale czegoś im brakuje, stąd polecam od razu zakup jakiegoś DAC'a.

 

EDIT. Nie doczytałem że masz już niezłą dźwiękówkę.

Edytowane przez bartek2525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kryhoo, nie wiem kim są Ci wszyscy piszący że to "suche brzmienie" i kto te "bzdury" pisze. W tym temacie padły tylko stwierdzenia, że pod te preferencje/sprzęt/budżet, R2600 są prawdopodobnie lepszym zakupem, a dopłata do R2730 może nie mieć sensu, tym bardziej że wbudowany DAC się nie przyda, a są też większe.

 

Odkopałeś stary temat "bzdurując" stwierdzenie, które w tym temacie nie padło.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kryhoo, nie wiem kim są Ci wszyscy piszący że to "suche brzmienie" i kto te "bzdury" pisze. W tym temacie padły tylko stwierdzenia, że pod te preferencje/sprzęt/budżet, R2600 są prawdopodobnie lepszym zakupem, a dopłata do R2730 może nie mieć sensu, tym bardziej że wbudowany DAC się nie przyda, a są też większe.

 

Odkopałeś stary temat "bzdurując" stwierdzenie, które w tym temacie nie padło.

 

Ja natomiast słyszałem, że 2730b mają zbyt "studyjny" wydźwięk, i tego basu jest po prostu mniej niż w 2600, i że 2600 nadają się bardziej do muzyki.

 

 

 

A no właśnie sporo jest takich opinii, dlatego o tym wspomniałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do R2730 się zgadzam, bo są dla mnie pół na pół - już mają w sobie coś z monitorów, ale jeszcze brzmią angażująco i nie są w pełni wierne. Bardzo mi się podobały, wolę je od R2600 - które były dla mnie za mocne w basie. To jednak różne półki cenowe, konstrukcje, więc trudno tak jednoznacznie stwierdzić wyższość jednych nad drugimi. Zależy od wielu czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam Towarzystwo

 

Odkurzę trochę temat, mianowicie mam pytanie do użytkowników R2730, jak te głośniki wypadają w kwestii białego szumu? Kilka dni temu kupiłem R2600 i jestem trochę niezadowolony, przeszkadza mi szum który w stanie spoczynku wydobywa się z głośników wysokotonowych, przy cichym słuchaniu muzyki też jest to lekko zauważalne. Co ciekawe w żadnych testach w sieci ten temat nie jest poruszany w ogóle.

Mam jeszcze możliwość zwrócić głośniki do sklepu więc zastanawiam się nad R2730.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności