Skocz do zawartości

Tor pod hifimany he 400i


Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam serdecznie wszystkich jako nowy użytkownik forum.

 

Zakupiłem niedawno słuchawki hifiman he 400 i zastanawiam się nad torem dla nich.

Nie mam doświadczenia więc zwracam się uprzejmie o Waszą pomoc.

 

Jako źródło słurzyć będzie terminal hp, ewentualnie laptop. Tak więc potrzebuję jakiegoś daca/amp na usb. Obecnie posiadam daca maya u5 i jest troczę zbyt sucho i ostro na górze. Porównywałęm ze starym sound blasterem live gdzie dzwięk był bardziej wypełniony w moim odczuciu.

Na odsłuchu słuchawek w cd marantza było dużo lepiej.

 

Czytałem że hifimany potrzebują mocnego zasilana. Planuje więc wyporzyczyć do odsłuchu aune s16, nfb10se3 lub compass 2. Chcę zmieścić się w okolicach 3000zł.

 

Czy różnica pomiędzy kablem xlr a jack to jedynie większe napięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był podobny temat.

Myślę, że lepiej byłoby się do niego podpiąć. Wielu s16 daje w ciemno, ale jak możesz wypożyczyć, to jest to chyba najlepsze rozwiązanie z możliwych.

Ewentualnie można zagadać z Chickenkiem na temat wariacji reference alpha - z tego co wiem, to absolutnie topowe bebechy tam pcha.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budzecie jest z czrgo wybierac.

S16, nfb28, jakies uzywane schiity, projekt chickenka, oj sporo wiecej.

Wiec na Twoim miejscu bym odsluchal pare rzeczy na spokojnie i zdecydowal.swiadomie...

Niech i graja 2 miesiace z kartofla, ale poten przynajmniej docelowy wybor bedzie bardiej od Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w weekend znajdę chwilę by podjechać do q21 i coś wypożyczyć.

 

Spieszyć się nie zamierzam. Do tej pory jedynie dużo czytałem więc wiedzy praktycznej niestety u mnie brak, a wszędzie skrajne opinie dotyczące sprzętu.

Bez kilku odsłuchów się nie obejdzie aby podjąć decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nich audio gd i schiity dostaniesz czy s16 nie pamietam. zacznij wlasnie od takiego nfb28 to na prawde fajny poziom... z he500 fajnie sie zgrywa. Z he400 tak na oko tez powinna byc dobra synergia.

He400i natomiast nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Z ciekawostek, Audigy SE jest w stanie zagrać według mnie wystarczająco głośno. Na ALC888 przy wyższej głośności były już przestery.

 

 

Udało mi się odsłuchać kilku urządzeń. Część niestety jedynie w sklepach gdyż nie wypożyczali do odsłuchu a w tych co wypożyczali nie było akurat dużego wyboru.

 

Udało się wypożyczyć nad d1050 i nfb 28.

 

Nad d1050 pożyczyłem całkiem przypadkowo. Nie było niczego czym się interesowałem więc z ciekawości wziąłem co było.

Dźwięk był odczuwalnie czystszy i bardziej rozdzielczy niż na SB Audigy SE. Nie była o jednak znaczna różnica. Scena jednak wydawała mi się znacznie bliższa coś jak w zintegrowanym alc888. He 400i dawały radę napędzić.

 

Było w nadzie jednak kilka wad konstrukcyjnych. Przy puszczaniu utworu i zmianie próbkowania pykał. Puszczałem coś, nad raz pykną po około sekundzie zaczynał grać i znowu pyk.

Drugi problem to brak informacji o ustawionej głośności.

Cena bardzo przesadzona moim zdaniem.

 

Odsłuchu Nada i Audio GD nie przeprowadziłem jednocześnie. Dzieliło je cztery dni.

W nfb 28 dźwięk jest jeszcze bardziej czystszy. Pozwala usłyszeć instrumenty które na nadzie wydawały się szumem tła lub złym nagraniem.

Scena większa niż na Audigy. Z linuxem nie ma żadnych problemów.

Nfb gra najlepiej z słuchanych przez zemnie urządzeń i prawdopodobnie go zostawię. Podoba mi się jak gra.

Zastanawiam się nad kablem xlr do hifimanów. Standardowy jest niestety dość krótki a nfb ciut duży na biurko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności