Skocz do zawartości

Feliks Audio Espressivo


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Słuchałem ostatnio przez dłuższy czas Denonów D600 jako portable i po powrocie do stacjonarki - DT990 Edition - Espressivo zaczyna brakowac mi wypełnienia. Brzmienie DT990 wydaje mi się teraz bardzo konturowe, chude. Denony D600 na dłuższą metę męczą zamkniętą konstrukcją oraz przesadzonym dołem. Czy Sennki HD600/650 wstrzelą się w lukę pomiędzy Beyerkiami a Denonami? Głownie słuchałbym na nich muzyki akustycznej czy rockowej. Generalnie nie lubię ograniczać się do jednego gatunku więc słuchawki muszą być w miarę możliwosci uniwersalne. Oczywiscie napędzane będą wzmakiem Espressivo (stockowe lampy). Macie może jakies pomysły? które słuchawki będą odpowiedniejsze? Niestety nie było mi dane ich słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, czyli bez odsłuchów się nie obędzie.... Będę musiał znaleźć kogos kto ma w Łodzi wyżej wymienione słuchawki, trochę boję się je brać w ciemno.

Zależy mi na otwartych słuchawkach, jest cos jeszcze godnego polecenia do współpracy z OTLem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie hd560 mk2 Ovation z modem Manuela i kablem 6n solod core idą zaiste przednio. Popróbuj tych hd650 - jak chcesz wiecej masy niż 990 to trudno chyba o inny kierunek - ale pamietać trzeba, że d600 rysują dźwięk za ciężki, zbyt nasycony, nienaturalny i próbujesz ścigać było nie było złudzenie, może i urokliwe ale z naturalnością nie mające nic wspólnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak miałem D600 i HD650 jednocześnie, to sennki odstawiłem na parę dni i słuchałem ciągle D600.

Później miałem wrażenie, że HD650 grają chudo.
Moja rada: spróbuj odstawić na jakiś czas denony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD600 odpada jeszcze mniej niż dt990 może hd650 ale raczej to co chcesz połączyć będzie trudno ...

A dlaczego odpada?

 

Mam HD600 i MZ grają równo i żaden zakres nie wychodzi przed szereg w porównaniu z DT990 które grają Vką.

 

Kapsel dobra rada, wypożycz jak możesz.

 

W moim przypadku słucham częściej HD600 ze względu na barwę,rozdzielczość chociaż powiedział bym że HD600 grają nasyconym ciepłym, ale nie ciemnym brzmieniem za to bardziej wciągają fakturą i nasyceniem no i grają bliżej głowy niż Beyery DT990, ale to dlatego że te drugie rysują wszystko cieńszą kreską i ma się wrażenie oddalenia sceny przez ich delikatne granie i prezentację.

Jak dla mnie HD650 to krok w tył, słyszałem przy okazji gdy ktoś był u mnie po kabel do słuchawek właśnie miałem pogląd z Espressivo w moim torze, gość też stwierdził że HD600 grają bardziej rozdzielczo, co nie znaczy jasno.

 

Powiem jeszcze, że całkiem niedawno pożyczyłem koledze z pracy moje HD600 który bardzo zachwycał się DT770, dzisiaj już posiada HD600 i jeszcze przyszedł żeby zrobić mu kabel, a słuchał ich ode mnie na stockowym, a i tak był zachwycony.

Kilka dni podobno nie chciał zakładać Beyerów, tak mowił przynajmniej :) słuchał na majkelowym BP, a gość osłuchany śpiewa i gra w zespole, sprzęt audio ma od zawsze slucha vinyli, CD i chyba wie o co kaman.

Mowi jednak, że jego jeszcze nie grają tak jak moje-czegoś im brakuje, ale to raczej kwestia czasu słuchawy trza dobrze wygrzać ja z nimi robiłem to co grado fan ze swoimi Grado :)

U mnie hd560 mk2 Ovation z modem Manuela i kablem 6n solod core idą zaiste przednio. Popróbuj tych hd650 - jak chcesz wiecej masy niż 990 to trudno chyba o inny kierunek - ale pamietać trzeba, że d600 rysują dźwięk za ciężki, zbyt nasycony, nienaturalny i próbujesz ścigać było nie było złudzenie, może i urokliwe ale z naturalnością nie mające nic wspólnego...

A mnie się zdaje, że bardziej naturalne niż DT990 barwa etc. Trza się wsłuchać, jedyne co może nie każdy lubi to granie bliżej twarzy jakby się było pośrodku wydarzeń muzycznych.

Poza tym nawet AV i HiFi i M w rankingu pozycjonuje niżej HD650 od HD600.

A jak chcesz bardzo szybkie bardzo rozdzielcze i nie powiem lepsze granie posłuchaj Grado RS1 pierwszą wersję bez "i" czy "e" w nazwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hd600 dla mnie są lepsze od 650, ale kolega szuka "cięższych" bardziej nasyconych, kolorujacych od 990 - to nie będą 600-ki, choć te na pewno zagrają z espresso super, wiem po hd560 mk2 Ovation

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD600 to bardzo naturalne granie, na odpowiednim wzmaku wcale tak blisko twarzy nie grają (BP wystarczy, ale są lepsze od niego). Wcale się nie dziwię, że ktoś zmienia DT990 na HD600, zwłaszcza jak ceni naturalność i dociążenie średnich.

Co do samych DT990 to po modzie już nie grają tak chudo, imo dużo lepsze słuchawki jeśli chodzi właśnie o naturalność brzmienia i dociążenie średnicy.

 

Wystukane na parapecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD600 to bardzo naturalne granie, na odpowiednim wzmaku wcale tak blisko twarzy nie grają (BP wystarczy, ale są lepsze od niego). Wcale się nie dziwię, że ktoś zmienia DT990 na HD600, zwłaszcza jak ceni naturalność i dociążenie średnich.

Co do samych DT990 to po modzie już nie grają tak chudo, imo dużo lepsze słuchawki jeśli chodzi właśnie o naturalność brzmienia i dociążenie średnicy.

Wystukane na parapecie

Co Ty tam znowu zmodowałeś wtych DT990 Pro ? :)))

 

Ja myślałem zrecablować canarem, może trochę wypełni środek w beyerach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sam rekabling bez modu to brzmieniowo raczej Cordial CMK422 bym widział a nie Canare - podkreśla trochę środek.

 

Co do modu DT990 (moje były pro) to jest full open mod, co go kiedyś mikołaj612 zrobił + moje poprawki, dzięki którym nie grają aż tak bardzo "grubo" jak po open modzie (a przy okazji wymagają wtedy bardzo mocnego wzmaka, który nad membraną zapanuje przy większych głośnościach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

HD600 odpada jeszcze mniej niż dt990 może hd650 ale raczej to co chcesz połączyć będzie trudno ...

A dlaczego odpada?

 

Mam HD600 i MZ grają równo i żaden zakres nie wychodzi przed szereg w porównaniu z DT990 które grają Vką.

 

To już ci widzę inni wytłumaczyli.

Tak dla mnie hd600 są lepsze niż dt990 czy d600, ale pytający zachwalał d600 a dt990 były za chude to gdzie z hd600 jeszcze chudsze w basie.

 

Jeśli już to hd650 z ciekawym kablem, he300 albo audeze jakieś ... albo dt990 full open mod + amp z bas bostem. Bo z hd600 nie zrobisz nie wiem jak d600 :P oprócz gry słownej z zabraniem "h" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za pomoc. Postaram się pożyczyć od kogoś te dwie pary słuchawek i porównac łeb w łeb. Innej drogi raczej nie ma.

Nie chodziło mi o to, że słuchawki mają grać tak samo jak D600 bo tego raczej nie osiągnę w przypadku Sennhaiserow. W sumie nawet bym tego nie oczekiwał.

Chciałbym znaleźć coś podobnego do D600 ale może z mniej dosadnym basem i lepszą średnicą. Nie wiem, moze faktycznie za bardzo przyzwyczaiłem się do grania Denonów.

Szukam więc kogoś kto je ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli sam rekabling bez modu to brzmieniowo raczej Cordial CMK422 bym widział a nie Canare - podkreśla trochę środek.

Cordial? To chyba już bez wtykania w oplot, co ?

 

Jeśli wystarczy Ci jedna "nitka", to ja wybebeszam i wkładam w oplot (masa oplotem). Ewentualnie wyciągnąć wszystkie 4 żyły, zapleść/skręcić i w oplot.

 

...Chciałbym znaleźć coś podobnego do D600 ale może z mniej dosadnym basem i lepszą średnicą...

Modowane D1100 (mod v2), z tym, że mają trochę bliższą scenę niż D600, ale i tak porównywalną z K550.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do domu szukam otwartych słuchawek, zamknięte są dobre ale tylko jako portable :)

Dlatego moim wyborem na zamknięte portable są hd6000 idealnie się w tej roli spisują i grają nawet fajnie. Jeśli tylko komuś podpasują to są warte zakupu szczególnie że w promo mają fajną cenę :)

Takim lekkim offtopem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności