Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam.

Najwyższy czas, abym zmienił Creative'y 2.1 o łącznej mocy 15W (tak, wiem) na coś lepszego. Ponadto mój dźwięk teraz płynie z integry laptopowej z DFXem, więc karta dźwiękowa na USB musi również się pojawić. I sprawa wygląda tak. Głośniki albo te albo te:
http://allegro.pl/glosniki-2-0-drewno-solo4c-mocne-microlab-ostatnie-i5094346832.html
http://allegro.pl/edifier-glosniki-2-0-r1600tiii-rms-60w-pc-aux-i5110544133.html

Microlaby:

+ więcej pozytywnych opinii, reputacja.
+ kształt. tak się składa, że głośniki nie będą stały na biurku, a na parepecie tuż za nim, który jest 10cm nad biurkiem. Co oznacza, że wykrzywione Edifiery mogą praktycznie kierować dźwięk nad moimi uszami, a nie na wysokości moich uszu.
- pilot. naprawdę nie trawię sterowania takim pilotem. jestem przyzwyczajony do zwykłego pokrętła, skręca mnie na myśl sięgania po pilot co chwilę na biurku (często zmieniam głośność gdy ktoś coś do mnie mówi, generalnie wygodniej zmienia mi się głośność pokrętłem).

Edifiery:
+ pokrętła na wyciągnięcie ręki oprócz pilota, czyli prawie idealnie (najlepszy i tak dla mnie zwykły pilot na kablu).
+ wygląd bez maskownic, chyba bardziej przemawia do mnie ten Edifierowy.
- kształt, głośniki stojące na parapecie nad biurkiem + przekrzywienie głośników = dźwięk powyżej wysokości uszu.

Naprawdę wziąłbym Microlaby, ale nie pasuje mi opcja takiego sterowania poziomem głośności. To jest opcja dla tych, którzy mają głośniki daleko od siebie, a nie dla komputerowych głośników na biurko.

No i tutaj do akcji wkraczają karty dźwiękowe:
http://allegro.pl/r3-creative-sound-blaster-x-fi-surround-5-1-pro-i5083157543.html - ta karta oznacza, że mógłbym kupić Microlaby i normalnie sterować ich poziomem głośności dzięki pilocie na karcie.
http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-zewnetrzna-usb-audiotrack-maya-u5-i5126524092.html - ta karta z kolei na bank oferuje lepszy dźwięk, niestety.

I teraz, proszę o pomoc - która kombinacja głośników i kart z tych powyższych?
Naprawdę zależy mi na normalnej kontroli dźwięku, więc chyba albo Maya i Edifiery albo Microlaby i karta Creative.

Proszę, weźcie pod uwage, że chcę po prostu usłyszeć dużo lepszy dźwięk (więc być może karta Creative wystarczy i mogę wybrać Microlaby) (a to nie będzie ciężkie przy Creative'ach 2.1 za 150zł) i nie będzie mi przeszkadzał jakiś tam zimniejszy/cieplejszy bas. Byle, żeby bas był wystarczająco solidny.

Edited by TheDoom
Posted

Jak porównujesz to 6c do r1600. Do 4c konkurencją są 1280.

Dobra, ale ja patrzyłem co do 400zł i to są dwie jedyne sensowne propozycje. Więc jak mam rozumieć Twój post? Co byś wybrał?

Posted

Ja mam edifiery. Tak jak mówię: r1600tIII to konkurencja dla solo 6c. Tańsze bo nie obrosły legendą jeszcze. Niesłusznie.

Gdyby solo 6c kosztowały podobnie do edifierów to bym rzucał monetą, a tak problem się sam rozwiązał.

A skoro mówię że 1600 są konkurencją (REALNĄ) dla większego i lepszego brata 4c to na co wydasz te 4 stówy? :P

  • Like 1
Posted

Się podłączę ale nie pomogę. Też zamierzam kupić coś do 400 stów. Kolega ZenekHajzer poleca mi Edifiery. Ja z kolei chcę podłączyć je do TV. Czy ktoś mógłby się jeszcze wypowiedzieć, które warto by kupić. Co do preferencji muzycznych nie będę opisywał, bo nie tylko ja będę słuchał z nich dzięków-całą domowa społeczność, więc nie będę pytał kto jakie granie lubi. Po prostu stosunek jakości do ceny ma być najlepszy(żadna nowość :D)

Posted

U mnie grają z tv. Stosunek cena jakość najwyższy na rynku. Jakość podobna do microlabów ale jeszcze nie ma legendy solówek, więc ceny około 100pln niższe. Do tego świetnie wykonane i..ładne. masz pokrętła jstawień basu i wysokich, więc jak chcesz obejrzeć efekciarski film to podkręcasz bas i podskakunesz w fotelu przy eksplozjach. Jak odkręcisz to jest dość głośno. Nawet jak chcę posłuchać głośnk to nigdy nie dałem więcej niż 80% maxa.

Posted

A masz jak rozstawić Solówki? Te minimum 1,5 m od Ciebie i od siebie?

Nie, około metra max, odległość głowy od końca długiego biurka, tak to ujmijmy.

  • 2 weeks later...
Posted

Posiadam obecnie Microlaby Solo 4C i rozważam ich zamianę na właśnie te Edifiery. U mnie Microlaby przez 6 lat grały z Xonarem DX i do tej pory sprawują się świetnie, szukam jednak czegoś o ciut większej mocy.

 

Względem pilota - Microlaby posiadają pokrętło regulacji głośności z tyłu jednego głośnika, więc można albo tak albo tak. Ja przez większość czasu mam je na biurku, ale i tak reguluję pilotem, szybciej niż sięgać za każdym razem za głośnik.

 

Z tym, że jak mają stać na parapecie, zważ na to, że bass reflex mają z tyłu umieszczony i dobrze byłoby zachować odpowiednią odległość od szyby/ściany.

 

Jak masz jakieś pytania odnośnie Microlabów to pisz.

  • 2 weeks later...
Posted

Posiadam obecnie Microlaby Solo 4C i rozważam ich zamianę na właśnie te Edifiery. U mnie Microlaby przez 6 lat grały z Xonarem DX i do tej pory sprawują się świetnie, szukam jednak czegoś o ciut większej mocy.

 

Względem pilota - Microlaby posiadają pokrętło regulacji głośności z tyłu jednego głośnika, więc można albo tak albo tak. Ja przez większość czasu mam je na biurku, ale i tak reguluję pilotem, szybciej niż sięgać za każdym razem za głośnik.

 

Z tym, że jak mają stać na parapecie, zważ na to, że bass reflex mają z tyłu umieszczony i dobrze byłoby zachować odpowiednią odległość od szyby/ściany.

 

Jak masz jakieś pytania odnośnie Microlabów to pisz.

 

U mnie grają z tv. Stosunek cena jakość najwyższy na rynku. Jakość podobna do microlabów ale jeszcze nie ma legendy solówek, więc ceny około 100pln niższe. Do tego świetnie wykonane i..ładne. masz pokrętła jstawień basu i wysokich, więc jak chcesz obejrzeć efekciarski film to podkręcasz bas i podskakunesz w fotelu przy eksplozjach. Jak odkręcisz to jest dość głośno. Nawet jak chcę posłuchać głośnk to nigdy nie dałem więcej niż 80% maxa.

 

Edifier, kupiłem do pracy, chodzą w biurze - jeśli źródło nie należy do "audiofilskich" - brać.

Robię taki mini odkop, bo już mam te Edifiery od paru dni i chyba jest dobrze. Niektóre utwory brzmią zauważalnie lepiej, ale niektóre są przymulone. Poza tym mam troche podkręcone treble i bas. Myślę, że naprawi to kupno karty dźwiękowej (zamiast integry laptopa). Dobrze myślę? Czy może macie u siebie pokrętła treble i bas na maksa? Bo bas na max to już zauważalne dudnienie, które wręcz przeszkadza.

Posted

Ja mam na zero. Jak muli to przykręć bas. DACów troszeczkę jest do wyboru. U mnie to już fajniuśko gra z fiio d03, ale możesz mieć problem z podłączeniem go do kompa, bo on nie bangla po usb. Jako fanboj fiio polecę e10k, chociaż chłopaki pewnie dorzucą kilka sensownych propozycji za 200zł. Aha - cudów się nie spodziewaj. Będzie lepiej, ale Twoje życie się nie odmieni i charakterystyka głośników pozostanie - ot mniej szczegółów zgubią :)

Ja różnicę między dacami zaczynam wyłapywać przy słuchawkach droższych od tych głośników. A i to nie jest jakieś mega WOW - po prostu lepiej :)

  • Like 1
Posted

Prosta sprawa, że inwestycja w kartę się opłaci i powinieneś wtedy naprawdę zacząć się cieszyć nowymi głośnikami.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy