Skocz do zawartości

Tania Mp3 +/- 200 zł do AKG K315 - czy coś prócz Sansy Clip?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Kilka dni temu po dłuższym czasie nieużytkowania zauważyłęm, że coś dziwnego stało się z moją Sansą.

Otóż guzik od włączenia jakby "wpadł" do środka, przez co jego naciśnięcie nie pomaga.

Nie bardzo widzę jak go rozebrać, bo może to jakaś błacha sprawa, ale nie ma chyba sensu się z tym babrać...

 

Dlatego myslę o zakupie nowejgo playera.

Raczej coś taniego, bo dużo muzyki nie słucham - tyle co podczas jazdy autobusem itp.

Wcześniej miałem Iriver'a E100 - fajny grajek, ale baterię to żarło niemiłosiernie, potem Sansę Clip +.

Wprawdzie teraz używam swojej Nokii 1520, ale to jednak nie to samo - wolę mieć zew. odtwarzacz.

 

Co polecicie?

Czy Sansa będzie najlepszym wyborem w tym przedziale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dużo nie słuchasz muzyki to ja bym szedł po prostu w smartfona. Mam zwykłego LG L9, do niego mam wgrane Poweramp, MortPlayer Music oraz Neutron(ten pierwszy za $, drugi za free, trzeci ma dość rozbudowany eq-dla bardziej wtajemniczonych).

Taki przykład, jak miałem Fiio x1 i porównałem go z LG z wgranym mortplayerem to ręce mi opadły, że gra na podobnym poziomie - za parę dni go sprzedałem.

 

Kurczę ale patrzę, że masz Nokie, więc musisz poczytać czy ew. możesz jakiś inny program ściągnąć niż ten wgrany już wraz z softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Sansę, ale Sport. Bateria trzyma dłuuugo, lepsza ergonomia i wykonanie niż w Clipie, gra też ciut lepiej.

No chyba, że lubisz bardzo heblować suwakami EQ to nie, bo EQ w Sporcie ubogi, a rockboxa do niego nie wgrasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(hmm, czemu nie przychodzą mi powiadomienia....).

 

Dzięki za rady.

 

untilited - czy model który polecasz jest dostępny w PL?

Nie chce mi się bawić w Allexpert czy Ebay, wolę coś "stacjonarnego".

 

Inszy - dzięki za filmik.

Obawiam się, że przy moich "zgrabnych paluszkach" to sobie mogę co najwyżej w nosie podłubać :P ale spróbuje, najwyżej roz.... Clip'a i będzie po sprawie.

 

Malza - muzyki słucham w sumie tylko podczas jazdy autobusem, czyli max. godzinie dziennie.

Co do Nokii, to się akurat nie ma co martwić - MoliPlayer dla WP8.1 działa bez zarzutu, otwiera flac'ki i mkv (choć do flac'ów używam trochę innego programu).

 

paratykus - nie znam "Sport'a", nie miałem okazji go używać.

Powiem jednak, że po wgraniu Rockbox'a do Clipa, ten player "ożył".

Może nie było to jakieś super-hiper brzmienie, ale dawało radę.

EQ w ogóle nie używam (teraz w sumie zastanawiam się dlaczego...), więc może by to przeszło.

 

Ogólnie, to lubię "szczegółowy dźwięk".

Nie jestem znawcą tematu i pewnie będę pisał jak kompletny laik, ale lubię, jak bez trudu mogę rozróżnić, jaki intrument gra "w tle".

Mam w domu Superlux'y do kompa i jestem z nich bardzo zadowolony, jakby istniał ich odpowiedni zamknięty w "pchełce" to byłoby idealnie.

 

Co do Nokii - w sumie to daje radę, nie lubię tylko przeświadczenia, że zaraz może paść mi bateria (choć w 1520 działa wyjątkowo długo...), no i ten player nie gra jakoś specjalnie dobrze (inna sprawa, że nie bawiłem się EQ, może to pomoże).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowilem - bigmaras to załatwia - http://forum.mp3store.pl/topic/125991-xduoo-x2-nowe-oryginalnie-zapakowane/ Daje rok gwarancji w Polsce co moim zdaniem jest bardzo spoko, nie musisz się męczyc z Chińczykami. W żadnym sklepie go nie dostaniesz, póki co.

 

Ogólnie przeczytaj sobie to - https://muzostajnia.wordpress.com/2015/02/11/niedrogie-granie-czyli-sansa-clip-xduoo-x2-fiio-x2-oraz-ipod-video/ dodaj do tego Sansę Sporta i podejmij decyzję co Ci najbardziej odpowiada. Na Twoim miejscu kierowałbym się raczej ergonomią, jakością wykonania i tym słynnym widzimisię :) Nie usłyszysz kolosalnych różnic w SQ tych playerów, szczególnie, że sam mówisz, że jesteś laikiem (a ja jestem przygłuchy). Przynajmniej takie jest moje zdanie.

Pozdro.

Edytowane przez untilited
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojego clip+ już powoli też przychodzi czas i myślę właśnie nad tym xduoo. Z tego co czytałem w recenzji @Inszy bardzo pozytywnie wypowiadał się na temat tego odtwarzacza. Cenowo wypada stosunkowo niewiele więcej od sandisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszy:

 

gdzie szukac nowych wersji firmware do tego xduoo? Bo chcialbym przed ew. zakupem zobaczyc, jak wyglada wsparcie do niego (jak czesto wychodzi nowy soft, co zmienia/poprawia itp)?

 

Zwlaszcza chodzi mi o to, czy ta gora w nim moze sie cos poprawic w przyszlosci wraz z nowym softem (wiem, tego nikt mi nie powie teraz). No i lepszy EQ.

 

wiadomo, jaki SoC tam siedzi w srodku w ogole - jest cien szansy na Rockboxa? Czy kicha jak ze Sportem?

 

 

Przyciski faktycznie tak ciezko chodza, czy zalezy od sztuki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem Clip'a według tutka powyżej.

Wyleciało z niego coś złotego (jakaś folijka/membrana) i kawałek plastiku.

Podejrzewam, że ten plastik był odpowiedzialny za włącznik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem Clip'a według tutka powyżej.

Wyleciało z niego coś złotego (jakaś folijka/membrana) i kawałek plastiku.

Podejrzewam, że ten plastik był odpowiedzialny za włącznik...

 

Zrób foto i wyślij mi na priv, lutowałem clipa już kilkukrotnie. Sam nie wiem jak on jeszcze żyje. Po statniej kompieli w prace był napełniony płynem do pełna i po umyciu i wysuszeniu działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fishman, tu masz v3.0 i v4.0:

http://redfx.ucoz.ru/publ/download_a/1-1-0-22

 

A tu reszta odpowiedzi:

1) Grajek ma 2 miesiące, więc ciężko napisać jak będzie wyglądała polityka firmy w sprawie rozwoju oprogramowania.

2) Nie pisz, że chcesz poprawy góry, jak go jeszcze nie słuchałeś ;)

3) Rockboxa na niego nie będzie, bo nieodpowiedni SoC.

4) Przyciski fabrycznie chodzą ciężko. I bardzo dobrze, inaczej noszenie w kieszeni, to byłaby tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności