Skocz do zawartości

Zestaw odtwarzacz + słuchawki 1600-2000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Potrzebuję porady, jaki wybrać odtwarzacz i jakie do niego słuchawki.. Generalnie nie wiem jak najkorzystniej rozłożyć wydatki.. Droższy odtwarzacz tańcze słuchawki (?)

Słucham głównie w "podróży" ale w zaciszu domowym też się zdaża.

Gust muzyczny to rock(hey), trash(metallica), grunge(alice in chain), rock alternatywny(Florence+TM) etc. i to w zasadzie jakieś 70% gatunkowo czego słucham.

Co do słuchawek mam największy problem gdyż do końca nie wiem czy nauszne czy jednak dokanałowe( np. jakieś westony) - Choć podejrzewam że jakoś dźwięku na nausznych w tym samym budżecie jest znacznie lepsza.

 

Moje typy co do playera to w wersji ekonomicznej: iaudio x9 a w wersji na bogato ibasso dx50( choć ta firma wydaje mi się dość obca )

Dużą cześć muzyki posiadam w flakach ;)

 

W uszy jestem wyposażony dość czułe, (hehe jako ****iarz ponoć miałem słuch absolutny :sic )

Lubie seperować poszczególne sekcje i oddzielnie składać w głowie.

Bas pełny, nie agresywny

 

Z góry bardzo dziękuję za każdą sugestie i pomoc :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, z tym może być problem.. Inaczej pewnie sam bym się jakoś określił i potrzebowałbym okrojonej pomocy ;)

Zazwyczaj muzyki słucham na żywo, lub na starych unitrach po tuningu..

I nigdy nie miałem styczności z jakimś wybitnym sprzętem przenośnym..
Może poza walkmanem kaseciakiem od soniaka który dostałem na komunie :P hehe

Creative Muvo, ipad prostokątny z kółkiem dotykowym i wyświetlaczem ( nie pamiętam modelu - skradziony )

Nie mniej było to i tak sparowane z najtańszymi słuchawkami, które funkcjonowały jako "wyłącznik otoczenia" w którym akurat niestety musiałem się znajdować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął trochę inaczej. Kupił rozsądny jakościowo, ale budżetowy ( przy Twoich możliwych nakładach ) zestaw. Jeśli coś nie pasuje to wówczas sprzedaż w zasadzie bez większych strat.

Na start poszukałbym iAudio, ale j3. Używkę dostaniesz za ok 300zł. Jeśli coś nowego to Fiio x1.

Z słuchawek w rozsądnym budżecie masz kilka fajnych modeli. Jak Ci się spodobają to zostaną jako sprzęt bardziej portable. Za ok 300zł masz 3 świetne produkty, Każdy o innej charakterystyce. Phonaki Audeo, Sony XBA-H1 oraz Shure SE215, Dla Ciebie wybrałbym na start 2 ostatnie pary.

 

W razie jakby Ci się spodobały te zestawy oszczędzasz sporo kasy. Jeśli nie to łatwo poszukać dalej. Bo kasy wciaż sporo. Ewentualnie budować tor stacjonarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz czy wogóle tolerujesz dokanałówki?

Moja propoycja na początek - panasonic HJE 120. 40zł, graja naprawdę fajnie i dowiesz się czy to dla Ciebie na dłuższe odsłuchy (jeśli wcześniej nie korzystałeś i nie wiesz czy scierpisz).

Dopiero po paru dniach z nimi pomyślałbym o reszcie. Jeśli dokanałówki nie będą sprawiały problemów/dyskomfortu - to Inszy polecił zestaw kozacki.


Edit - z przenośnych nausznych w ciemno mogę polecić B&W P3 - cdownie dla mnie grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat się ruszył :) Jestem mile zaskoczony!

Zaskoczony jestem również tym że nikt nie wykorzystał mojego budżetu, mało tego.. Nie znalazł się nikt co by radził dołożyć chociaż 300zł do niezłego zestawu w którym usłyszę różnicę w stosunku do tego który mogłem zbudować za te 2 000zł :D

 

gooru, propozycja Fiio + te szurki wygląda dość ciekawie

 

ov_Darkness, zastanawia mnie zawsze fenomen tych empetrójek na naszym rynku (pewnie gdybym miał z nim styczność to wiedziałbym co jest grane :P ) + obowiązkowo rockbox :) Te takstary wyglądają na dobrze zainwestowane pieniążki.. BTW. Myślałem właśnie żeby dziewczynie kupić taką sansę lub iaudio (taki model ala shufle).. Ale ona marzy aby zobaczyć mnie w takstarach na tle wieży Eiffla - serio.

Edit: Do fenomenów można by od razu dorzucić słuchawki Kossa Porta Pro ;)

 

 

Inszy, te "Custom Art Music One" wyglądają dość ciekawie, ale chciałbym coś o tym się dowiedzieć bardziej rzeczowo.. Jak to ma się do innych słuchawek etc.

Soniacz ipad odpada.. Chciałbym żeby to było coś "bardziej wyszukanego"

 

ZenekHajzer, dokanałówki kiedyś miałem i całkiem w porządku się mi ich używało.. Największy ich plus IMO to mały rozmiar, a tłumienie hałasu jak w przypadku pełnych słuchawek.

B&W P3 - bardzo ciekawe

 

Wyskoczyły mi ciekawe słuchawki, jako pierwsze w wyszukiwarce po dodaniu filtru $ klik

 

Podsumując.. Ku mojemu zaskoczeniu, wszyscy jednogłośnie sugerujecie mi że wydawanie całej tej sumy na sprzęt przenośny w moim przypadku nie ma sensu.. Może i racja :)

Z tych rzeczy które tutaj wymieniliście Drodzy Mili w oko wpadł mi Fiio X1 ( który wygląda jak kopia skradzionego mi ipada ) oraz takstary ( których nazwa brzmi tak banalnie i niezawodnie, że aż wzbudzają nieempiryczne zaufanie )

I też ten ibasso dx50 chodzi mi po głowie.. Czytałem ostanio jakaś recenzję na pclabie gdzie był bardzo zachwalany..

Ciężka sprawa.. Liczę na Was!
Pozdrawiam.

Edytowane przez KissOfDeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy, te "Custom Art Music One" wyglądają dość ciekawie, ale chciałbym coś o tym się dowiedzieć bardziej rzeczowo.. Jak to ma się do innych słuchawek etc.

Soniacz ipad odpada.. Chciałbym żeby to było coś "bardziej wyszukanego"

Coś bardziej rzeczowo? Więc są to słuchawki dokanałowe dopasowane tylko i wyłącznie do Twoich uszu. Masz więc świetną izolację i brak problemów z dopasowaniem itp. ciężko więc o coś bardziej wyszukanego, szczególnie że możesz sobie dobrać kolory i wzory graficzne. W bonusie dochodzi świetny dźwięk, tu masz recenzje:

http://forum.mp3store.pl/topic/109073-custom-art-music-one/

http://theheadphonelist.com/headphone_review/custom-art-music-one-review/

http://www.best-in-ear-headphones.net/custom-art-music-one-review/

 

A jak grajek też ma być bardziej "wyszukany", to Fiio X5.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zastąpi odsłuchu. Wiedząc, że tolerujesz dokanałówki, przy tym budżecie, propozycja Inszego to bezapelacyjny hit. Phiatonów nie znam. P3 polecone przeze mnie to portable nauszne - 2-3h wytrzymasz potem przerwa, bo trochę cisną. Ale brzmieniowo cudo. Takstary to fenomen w cenie do 500zł. Naprawdę ciężko je przebić. Z grajków typy "w ciemno" to: sony a15, fiio(x1, x3, x5 - przy czym x3 kilku osobom z forum się popsuł, reszta bez zarzutu), ibasso dx50/90. W tej kasie na portable masz klęskę urodzaju.

Ja osobiście popieram ciemy z x5 jak napisał Inszy. Ciężko będzie to przebić nawet podwajając kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś bardziej rzeczowo? Więc są to słuchawki dokanałowe dopasowane tylko i wyłącznie do Twoich uszu. Masz więc świetną izolację i brak problemów z dopasowaniem itp. ciężko więc o coś bardziej wyszukanego, szczególnie że możesz sobie dobrać kolory i wzory graficzne.

Wiem co to ciemki :) Pytałem odnośnie odczuć dźwiękowych, dziękuję za linki do recek

 

Co do X5 to nie bardzo mi on jakoś "leży".. Wydając ponad kafla na grajka, nie chciałbym żeby jego wygląd mnie drażnił :P ( już ten X1 wygląda dużo lepiej )

Oczywiście, gdyby po odsłuchu okazało się że na uchu leży lepiej niż reszta.. No :)

 

 

2-3h wytrzymasz potem przerwa, bo trochę cisną

Od razu o tym pomyślałem, gdy zobaczyłem je na zdjęciach ;) Czasowo ok, ale dla mnie mogłby by być zbyt wąskie, bo mam uszy jak szympans

 

 

W takim budżecie i z tymi zainteresowaniami to DX90 + Etymotic ER4S.

Zestaw mi się bardzo podoba :)

Czytałem Twoje recenzję gdzie odnośiłeś się do etymotików i całkiem to fajne.. Tylko zdaje się nie tak łatwo dostępne.

Pytanie.. Jaka będzie różnica między DX50 a DX90 ? - tak prosto z mostu :P

I czy nie lepiej wyjdzie różnicę DX90 > DX50 przelać na rzecz słuchawek ?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

P.S.

Bo jak sądzę od dx90 następnym krokiem jest pewno jakiś colorfly drewniany czy tam A&K (?)

- Czy też już tutaj zaczynają się "niuanse" brzmieniowe - na zasadzie co kto lubi / ?

 

Edytowane przez KissOfDeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planując zakup dx90/50 czy fiio X5 lepiej byłoby najpierw je posłuchać, bo jest to sprzęt za całkiem pokaźną sumę pieniędzy i lepiej jest jak samemu ocenisz czy warto kupować mocnego dapa czy może wystarczył by Ci fiio x1 lub sandisk, który gra przyzwoicie. Co do porównania dx90 do dx50 można poczytać co nie co w innych tematach. Tak w skrócie 90 jest udoskonaloną wersją 50. Większa szczegółowość, mocniejszy bas, szersza scena. Nie słuchałem dx50 na modowanych softach, które bazują na dx90 ale można poczytać o tym, że dźwiękowo zbliża się jakością do dx90 ale jednak zostaje w tyle. Może znajdziesz kogoś kto mieszka niedaleko Ciebie i użyczył by Ci sprzętu w celach odsłuchowych ;).

 

A wracając do fiio x1 to uważam, że jest to już na tyle dobry player żeby słuchać komfortowo ale brakowało mi w nim sceny ( choć czytałem, że w ostatnich softach poprawili ten mankament) i taki wave grał szerzej. Niemniej jednak warto wziąć pod uwagę tego playera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Niemniej nie.zawsze przesiadka z dx50 na dx90 ma sens. Suchawki, sposob wykorzystania, nasza czulosc... wszystko zalezy, a sprzet nie dzieli przepasc. Zwlaszcza przy softach doc2008 do dx50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności