Skocz do zawartości

Ipod Touch 4g - pytania początkującego użytkownika :)


michalk6

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest z Taczką i gapless ? Przekonwertowałem płytę z FLACków na ALAC. Wrzuciłem przez iTunes. No i między utworami była przerwa. Player Onkyo HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczepię się do tematu ze swoim pytaniem - mam problem ze Spotify na swoim Touch 4g.
W trybie offline często mam problem - pliki normalnie się zapisują, ale zawartość części wykonawców i ich albumów nie wyświetla się zakładce "Twoja muzyka". Wygląda to tak, że jak włącze danego wykonawce to się wyświetla pustka, a jak album to wyświetlają się te 3 kropki i nic się nie dzieje. Utwory te można odsłuchać po wyszukaniu ich w wyszukiwarce Spotify. Pomaga włączenie wifi na chwilę, wtedy jak się otworzy album, to utwory znowu są widoczne i już zostają w trybie offline, ale każdy album z osobna trzeba otwierać i za jakiś czas znowu występuje błąd u innych wykonawców.

Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem i wie może co go powoduje i jak to rozwiązać?

Edytowane przez Pawelxqx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jakiś bug? jak jeszcze używałem spotify było tam masę bugów, najbardziej wkurzający był bug z duplikacją zawartości playlist (w szczególności "ulubione", które rozrosły mi się na końcu czterokrotnie, za każdym razem duplikując przypadkowy fragment playlisty) oraz sam fakt że w spotify wszystko było playlistą... np. chciałem słuchać albumu to nie mogłem kliknąć "album offline" tylko musiałem zrobić playlistę dla albumu i dopiero ta playlista mogła być offline <_<


przypominam sobie też że niektórych albumów albo wykonawców nie dało się słuchac offline, jedynie online, wtedy takie utwory były stale wyszarzone (w szczególności całe albumy)


a problem jest taki że na touch 4g pewnie nie będzie już update'a, więc musicie się przyzwyczaić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj usiłowałem "dopełnić" moją Taczkę 4G paroma płytami w ALAC. Musżę powiedzieć,że iTunes jest nie tylko upierdliwy ale i dziwny. Oczywiście braki w otagowaniu utworów, dają znac o sobie. Poza tym iTunes zassał sobie leżące na dysku mp3 jako swoją Bibliotekę i miesza ją z plikami w ALAC, które mu dodaję z osobnego katalogu. Nie pokazuje też czy są do mp3 czy ALAC. Więc nie wiem , które pliki do iPoda wrzucić.

 

Sam styk iPod i iTunes też zrobił mi numer. W pewnym momencie znikły mi z iPoda wgrane wcześniej płyty. Odtwarzacze przestały je widzieć. Dlaczego ? Nie wiem. Zmarnowałem z godzinę dodając pliki ponownie.

 

Nawet deinstalując iTunes i instalując ponownie, drań widzi te empetrójki jako swoją Bibliotekę.. Czy nie da się go zainstalować tak abym mu wskazał gdzie ma szukać plików do swojej bazy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się jakoś udało "okiełznać" ten wynalazek, zwany iTunes. We właściwościach Preferencjach > Zaawansowane na sztywno ustawiłem katalog "Miejsce fodleru iTunes Media", odznaczyłem "Utrzymuj porządek..", oraz "Pliki dodawane do biblioteki...".

 

Reinstalacja iTunes pewnie nic nie da bo ustawienia trzyma w

C:\Users\<user>\AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes

i

C:\Users\<user>\AppData\Local\Apple Computer\iTunes

Pewnie trzeba by usunąć te katalogi po deinstalacji aby na czysto zacząć.

 

Ja nie usuwam, bo nawet jak reinstalnę kompa (uprzednio zgrywając "AppData"), to na nowym zakładam tego samego usera do logowania i kopiuje powyższe katalogi, instaluje iTunes i mam tak jak dawniej.

 

EDIT

zawsze brakuje mi opcji przy instalacji aplikacji "Tak, jestem mądrzejszy i nic nie rób za mnie bez pozwolenia", ale nie trafiłem na taki :)

Edytowane przez Finger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu zamiast itunes używam Copy Trans Free http://www.copytrans.net/download.php - ma taki plus, że mogę wrzucać na dowolnego ipoda (mam dwa - nano6 i Touch1) i z dowolnego kompa. Sama obsługa dla mnie prostsza :) .

 

Pytane - czy warto przesiadać się w Touch 1 z iOS3 na iOS5?

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi kiedyś napisał, że ponoć najwyższy iOS na Touch1 to 5. Oczywiście nie zweryfikowałem tej informacji, bo zauważyłem, że jest wolniejszy od T4g i przechodzenie na nowszego raczej nie będzie miało sensu - tak tylko spytałem. Na szczęście jeśli chodzi o SQ to stoi na tym samym poziomie co T4g, aczkolwiek brzmienie ma inne, lekko podkreślony środek względem T4g, co akurat do moich słuchawek bardziej pasuje :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w iTunes wyłączyłem jakąkolwiek automatyczną synchronizację czy skanowanie katalogów. Nie pamiętam już gdzie ale gdzieś tą opcję kiedyś znalazłem. A pliki wrzucam na ipoda przez przeciąganie ich na listę muzyki, albumów itp do iTunes.

 

Z czasem się do niego nawet przyzwyczaiłem i już mi to tak nie przeszkadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy moglibyście polecić jakąś dobrą darmową lub niedrogą aplikację pełniącą rolę equalizera? :) Troszkę brakuje mi basu w połączeniu z SHP9500 :)

http://forum.mp3store.pl/topic/108569-philips-shp9500/page-54#entry1210059

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ją, jakoś mi nie podeszła. Z darmowych mogę polecić MolaEqualizer.

https://itunes.apple.com/us/app/molaequalizer/id531300951?mt=8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

.., że tak odkopię temat bo mnie nurtuje. Dlaczego jest tak, że stockowa apka taczki 4g gra głośniej (i wyraźniejszym basem) od np Audyssey Music Player?

EQ OFF, ta sama głośność. Czy to nie jest zaprogramowane tak, że do Audyssey Music Player można dokupić profile, z którym apka gra jak należy, a ustawienia defaultowe są po prostu kiepskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.., że tak odkopię temat bo mnie nurtuje. Dlaczego jest tak, że stockowa apka taczki 4g gra głośniej (i wyraźniejszym basem) od np Audyssey Music Player?

EQ OFF, ta sama głośność. Czy to nie jest zaprogramowane tak, że do Audyssey Music Player można dokupić profile, z którym apka gra jak należy, a ustawienia defaultowe są po prostu kiepskie?

Hmm, mój ipod 4g gra wyraźnie ciszej i z mniejszą ilością dołu niż ipod 4g mojego kolegi. Co też mnie ciekawi, bo różnią się tylko pojemnością, kolorem i softem.

 

Po za tym z tacza 2g pamiętam że grał ciszej za każdym razem jak w jakiś sposób ingerowało się w eq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności