Skocz do zawartości

Ipod Touch 4g - pytania początkującego użytkownika :)


michalk6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stałem się posiadaczem toucha 4g. Chciałbym zapytać o kilka podstawowych spraw :)

 

1. Czy można jakoś skrócić drogę do włączania/wyłączania wifi? (np. z głównego ekranu miast poprzez ustawienia...)

2. Jak oszczędzać baterię - wyłączać/włączać kilka razy w ciągu dnia a może przechodzić tylko w stan uśpienia czy może przechodzić w stan uśpienia a na noc wyłączać całkowicie?

3. Czy jeśli podczas przeglądania internetu nacisnę przycisk "home" to przeglądarka się wyłączy czy będzie działać "w tle"?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak klikniesz 2x Home i pojawi Ci się ta lista włączonych aplikacji to przytrzymaj palec dłużej na jednej z nich, a na wszystkich pojawi się w rogu "x", którym je wyłączysz.

 

Z poziomu apki nie wyłączysz.

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) czyli opłaca się w ogóle całkowicie wyłączać ipoda czy nie?

Kiedyś z ciekawości sprawdzałem co szybciej rozładuje baterie włączanie/wyłączanie czy stan uśpienia. W moim wypadku wyszło że większy pobór prądu jest w czasie wyłączania i uruchomiania niż w czasie uśpienia. Co prawda testy były robione na Windows Phone i androidzie. Ale chyba nic szczególnego nie zmienił apple w zasadzie działania trybu uśpienia.

 

Trybem uśpienia nazywam stan w którym nic nie robimy na urządzeniu i ma ono wygaszony ekran ;)

 

P.S. Oczywiście jeśli urządzenie miało by nie pracować kilka dni to korzystnie jest wyłączyć, ale po co nam urządzenie z którego nie korzystamy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki :) czyli opłaca się w ogóle całkowicie wyłączać ipoda czy nie?

 

jeśli nie zostawiasz go na 2 miesiące w szufladzie to nie ma sensu go wyłączać, tryb energooszczędny w urządzeniach z iOS jest naprawdę energooszczędny, a nie czekasz aż się - mozolnie - włączy od zera :)

a czy wersja systemu iOS ma wpływ na dźwięk? :)

 

niestety tak, ale ciężko powiedzieć która ma jaki konkretnie wpływ na dźwięk

 

poza tym nie da się robić downgrade'u do niższej wersji, więc efektywnie nie ma to znaczenia... ciesz się z tego co masz ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy na iPoda Touch 4G jest Jailbreak ? I czy jest on konieczny do odtwarzania plików FLAC ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi o Flac Player ? To darmowa apka czy płatna ?

 

Konwersję można robić ale przy 32 GB zajmie to trochę czasu..

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordie pierwszy link. Wygląda strasznie ale sam Explorer do wrzucania jest super. Tylko wpierw apka dla flakow. Neutron polecam znacznie bardziej niż flacplayera czy denona.

Katalog gdzie wrzucać flaki znajdziesz przerzacajac wpierw jednego flaka do aplikacji poprzez iTunes

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi działa bez problemu. Czemu lepszy ? Ui, zarządzanie muzyka, szybkość i ta sama jakość co innych lepszych playerow. Cena też na plus. Dobry eq, zarządzanie replay gain, mikro zużycie procesora.

 

 

Sent from my iPhone

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągaj i sam popatrz, tu głównie chodzi o ui a każdemu co innego pasuje. Jest kilka darmowych, nawet te bardziej rozbudowane jak Accudio. Osobiście tylko chwile się z tym pobawiłem - formaty bezstratne IMHO większego sensu nie mają na sprzęcie przenośnym. Mobilne używam ~230kbps AAC na świetnym enkoderze Appla i jest zadziwiająco dobrze. ABX nie robiłem ale wątpię żeby znalezienie różnic było możliwe.

 

Wysłane z mojego Redmi 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wszędzie preferuję formaty bezstratny. Od Sandiska Fuze Plus, poprzez iPoda do Kałacha.

Ja na komputer wszystkie płyty które miałem w wersji fizycznej w łapce zgrywałem do FLACzków. Niestety chcąc zachować jakość trzeba przekonwenterować je do ALAC. Również jest to format bezstratny. Jako iż mój ipod touch jest 2 generacji zabawa z innymi odtwarzaczmi jest u mnie ograniczona. Dlatego nie powiem jak wygląda z alternatywnymi plajerami, bo używam tylko Applowskiego rozwiązania. Ale osobiście nie widzę różnicy żadnej między ALAC a FLAC, gdzie między FLAC a mp3@320 jakieś tam różnice dostrzegam. Ale też nie są one dla mnie one zbyt duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności