Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe - Brainwavz M1 czy ProAlpha?


Skreedi

Pytanie

Wczoraj moje Brainwavz Delta zostały zniszczone i rozglądam się za nowymi słuchawkami. Zastanawiam się nad tymi wymienionymi w tytule i nie wiem które wybrać. Ważny jest dla mnie bass i żeby brzmiały podobnie, jeśli to możliwe, jak Creative Aurvana Live!

Te propozycje wybrałem na szybko, może coś innego jest godnego polecenia.

Maksymalny budżet to tak właśnie do 130zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

EDM - w elektronice, edm, sprawdzą się znakomicie, mają mocno podbity bas i górne partie jak na V przystało. Płaski, mocny kabel.

M-duo - w mojej opinii dużo szersze zastosowanie, mimo mocnego basu, który jednak jest doskonale wyizolowany. Kabel wzmacniny kevlarem, jeżeli chodzi o kwestie wytrzymałości. Konstrukcja dwuprzetwornikowa ze zwrotnicą. Jednak budżet musiał byś nadszarpnąć. Mój faworyt w zestawieniu.

NE-700x - mocno basowe słuchawki, w elektronice powinny się sprawdzić, nie wiem jak z kablem ale wtyk jest prosty w przeciwieństwie do powyższych, gdzie jack jest łamany pod kątem.

M1 - wyrównane słuchawki, dość universalne ale co do elektroniki to mam spore wątpliwości. Nie wiem, może z jakimś cieplejszym grajkiem by się zgrały

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem czy widziałeś, ale niektóre sklepy podają różnice w tych modelach

 

M1 czy ProAlpha - które słuchawki wybrać?

- bas:
M1 - mocniejszy, bardziej dynamiczny, wykonturowany, ale nie zalewa muzyki
PA - szybszy, bardziej transparentny

- tony średnie:
M1 - gładkie, pełne, doskonałe wrażenie "ciężkośći" dźwięku
PA - niewycofane, neutralne, szczegółowe

- soprany:
M1 - gładkie, niesyczące, neutralne
PA - nasycone, iskrzące, bardziej efektowne ale mogą syczeć z jasnymi odtwarzaczami

- przestrzenność:
M1 - scena budowana w głąb i wprzód, świetne odzyskiwanie szczegółów akustycznych
PA - scena szeroka, bardziej namacalna i efektowna, równie dobra szczegółowość

- detaliczność: identyczna dla obu słuchawek

Krótkie podsumowanie:
M1 - muzykalne, z mocnym basem i impetem, nasycone tony średnie i łagodniejsze soprany. Wokale szczegółowe, ale nie eksponujące syczących głosek. Doskonałe do każdego rodzaju muzyki, bezpieczne dla neutralnych i chłodnych odtwarzaczy
PA - efektowne wysokie tony i szybki, detaliczny bas. Neutralne, mniej niż w M1 uwypuklone średnie tony. Na jasnych źródłach lub źle zrealizowanych nagraniach soprany mogą syczeć, ale w dobrych nagraniach wrażenie "żywej" przestrzeni i blasku. Bezpieczne połączenie z ciepłymi, basowymi odtwarzaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze się spytam, czy tu - http://www.morele.net/sluchawki-brainwavz-m1-418804/ - na zdjęciach to na pewno są em jedynki? Z tego co widzę opakowanie się różni od tego co widziałem do tej pory i chyba trochę wyposażenie...

 

Jak w porównaniu do Brainwavz M1/ProAlpha wypadają NuForce NE-700X? Słuchawek nie potrzebuję na teraz, mogę chwilę poczekać i dozbierać jeśli naprawdę warto do nich dołożyć. I czy te NuForce dobrze by zgrały się z HTC One S? To wystarczające dla nich źródło?


Odświeżę, poszukałem trochę i w tej chwili spodobały mi się:

- Brainwavz M1
- NuForce NE-700X
- MEElectronics M-Duo
- Ewentualnie MEElectronics EDM

Głównie słucham EDM, house ale dużo też rocka i raczej spokojniejszych, nie bassowych kawałków. Zależy mi również na wytrzymałości i żeby dobrze współgrały z HTC One S. Edytowane przez Skreedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W takim razie M-Duo. Tylko gdzie je kupić, zostaje jedynie Allegro?

 

I czy one będą dobrze działać z telefonem? Nie ma żadnego "dziwnego" jacka do którego trzeba przejściówki czy coś?

Po Mee wal do bigmarasa od razu ;) Oficjalny dystrybutor mee na polskę. Pozatym m-duo zdecydowanie polecam, świetne słuchawki. Co do kompatybilności to masz link do tabeli ale nie sądze, żeby z jakimkolwiek telefonem był problem:

http://www.meelec.com/Articles.asp?ID=155

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zgodnie z kryterium "jak CAL!": NuForce lub Fischer Audio Consonance, ewentualnie bardzo po kosztach Philips she3590, choć pogłoski mówią, że nowsze wersje nie grają już tak dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie zauważyłem, że nazwy użytkownika na Allegro i tutaj te same ;)
W takim razie wybór ostatecznie pada na Mee M-Duo, wszak trochę muszę poczekać ale na pewno je kupię, najwyżej przez forum zagadam jakby brakło ich na Allegro :)

 

Dziękuję wszystkim za pomoc, temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności