Skocz do zawartości

2 telewizory, 1 dekoder i ściana między nimi


malina_CK

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa dość nietypowa ale nie z takimi radzono sobie na forum, a więc :) ...

 

... Dwa pomieszczenia w mieszkaniu dzieli ściana w tym przypadku salon i sypialnie. Na tej dzielonej ścianie w salonie wisi telewizor podłączony do różnych cudów, min. do dekodera telewizji cyfrowej. Mój plan jest taki, aby w sypialny powiesić drugi telewizor i jakimś sposobem podłączyć go do dekodera w salonie. Bez konieczności podpisywania umów na multiroomy i poprowadzenia kabli antenowych z dachu. Czy jest jakiś sposób, żeby w sypialni odbierać kanały z dekodera z salonu? Nie wiem, może jakieś złączki, rozgałęźniki, switch'e? Wiem, że to co pisze brzmi trochę absurdalnie, ale potraktujcie moje rozważania w miarę poważnie ;) , mimo, że takie kombinatorstwo może ubiegać się o tytuł debila miesiąca, to jednak wierzę, że ktoś zna jakiś sposób albo może sam spotkał się z podobnym problemem. Więc jeśli nic nie usprawiedliwia mojej głupoty, to weźcie pod uwagę chociaż fakt, że jestem blondynką :woot:

A teraz na poważnie... ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jd1210 - miało być z zachowaniem stosownej powagi :lol:

 

@hafis - liczę się z tym, że z tourne po kanałach lipa ale sprawa wygląda tak: W salonie jest kiepsko-wygodny wypoczynek, który uniemożliwia oglądanie tv na leżąco (zdolny student może i dałby radę) ale w przypadku kiedy późno w nocy jest jakiś bardzo fajny film czy serial wybrać kanał na TV1- wyłączyć telewizor i przejść do drugiego pomieszczenia i o ustalonej godzinie włączyć telewizor żeby móc sobie pooglądać z łóżka. To wszystko, może wydawać się bez sensu, ale po wygospodarowaniu nowego miejsca na sypialnie i wkomponowanie w nią telewizora, nie bardzo mam pomysł jak to wszystko pogodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sposób...musisz poszukać info o tunerze ADB 5800 z wgraną enigmą, koszt ok. 200 zł...podłączasz to cuś pod sieć i poprzez router możesz uzyskać "lewy" multiroom . Na forum o hdtv jest taki dział.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jd1210 - miało być z zachowaniem stosownej powagi :lol:

 

@hafis - liczę się z tym, że z tourne po kanałach lipa ale sprawa wygląda tak: W salonie jest kiepsko-wygodny wypoczynek, który uniemożliwia oglądanie tv na leżąco (zdolny student może i dałby radę) ale w przypadku kiedy późno w nocy jest jakiś bardzo fajny film czy serial wybrać kanał na TV1- wyłączyć telewizor i przejść do drugiego pomieszczenia i o ustalonej godzinie włączyć telewizor żeby móc sobie pooglądać z łóżka. To wszystko, może wydawać się bez sensu, ale po wygospodarowaniu nowego miejsca na sypialnie i wkomponowanie w nią telewizora, nie bardzo mam pomysł jak to wszystko pogodzić

Wybacz, nie mogłem się powstrzymać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sposób...musisz poszukać info o tunerze ADB 5800 z wgraną enigmą, koszt ok. 200 zł...podłączasz to cuś pod sieć i poprzez router możesz uzyskać "lewy" multiroom . Na forum o hdtv jest taki dział.

 

A więc może jednak będzie to tourne po kanałach B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działa mniej więcej tak:

 

- kupujesz ten tuner z enigmą i podłączasz do drugiego TV i kablem do routera,

- sprytny elektronik dystrybutor tych tunerów robi Ci klona Twojej karty z pierwotnego tunera podłączonego w salonie (generuje specjalny kod)

- pierwszy tuner tez musisz podłaczyć po sieci do routera.

- odpowienio skonfigurowany tuner z enigmą ze sklonowaną kartą odbiera usługę multiroom z pierwszego dekodera.

- na drugim tunerze masz te same kanały co na pierwotnym - oglądasz co chcesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Ładne gniazdko chcesz nam uwić, maleńka :wub::D

 

Pomóżcie chłopaki, bo Malinka nie będzie miała gdzie oglądać telenowel jak Robsonek będzie oglądał mecze haha ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robsonek - Ty ponoć wolisz rude, a wyznanie było, że mamy do czynienia z blondynką :)

A co do tematu - fajny myk z obejściem, tyle że mnie multiroom w polsacie kosztuje 5zł miesięcznie - nie wiem czy chciałoby mi się tak kombinować (fakt że potrzebny zdublowany konwerter i trza ciągnąć osobny kabel do multirooma).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robsonek - Ty ponoć wolisz rude, a wyznanie było, że mamy do czynienia z blondynką :)

A co do tematu - fajny myk z obejściem, tyle że mnie multiroom w polsacie kosztuje 5zł miesięcznie - nie wiem czy chciałoby mi się tak kombinować (fakt że potrzebny zdublowany konwerter i trza ciągnąć osobny kabel do multirooma).

 

@ZenekHajzer, on wolał rude wtedy kiedy miałam lisa w awatarze. Jak widać gusta się zmieniają zwłaszcza u Robsonka, no ale gdzie tam mi do Mirandy Kerr :D

 

a jakim masz abonament, że za multirooma że dorzucasz tylko piątkę miesięcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90 coś złotych - ten pakiet z hbo (albo najwypaśniejszy w ofercie, albo stopień niżej)

Dla tańszych jest 10zł miesięcznie za multirooma. Jak gość mi liczył tańszy z dopłatą 10zł, to wyszło 3zł więcej z tym moim abonamentem.

No i 4 miechamam jeszcze za darmo, bo pol roku za free jak łączysz oferty (ja mam telefon w plusie).Także mam dwa telefony z abonamentem bez limitu, multirooma za 128zł miesięcznie, a potem mijakoś do 160 podskoczy. Także dla mnie rewelka - miałem jeszcze LTE (w tej opcji 1zł) ale u mnie LTE to pomyłka - wiarygodne jak gadki Putina o ukrainie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pakiet familijny MAX HD tylko ten niepremiowany czyli mam 104 kanały i w sumie to by było na tyle bo nie mam od nich ani internetu ani telefonu w plusie więc nie wiem czy załapię się na tak korzystnego multiroom'a. Jak będę w centrum to zajrzę do punktu obsługi klienta i może się czegoś dowiem, a jak nie to spróbuję sposobu który opisał mi FunGD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo nie wniose do rozwiazania sprawy ale swego czasu chcialem zrobic podobnie.

Rozmawialem z powiedzmy znajomym ktory prowadzi sklep w tej branzy i mowil ze sa jakies rozgalezniki sygnalu ale to "urzadzenie" kosztuje sporo.

I o kwote jaka musialbym poniesc rozbil sie moj plan.Trzeba by wejsc na forum HDTV lub inne "branzowe" i wiem ze sa mozliwosci ale nie zrobi to kazdy lub spore koszty.

Jednym dekoderem dwoch TV sie nie obdzieli obrazem.Mozna zrobic tak ze rozgalezic sygnal ale na obu TV oglada sie to samo a w zasadzie to co posiadacz pilota wlaczy.

Ja mam multiroom ale musisz wiedzic ze jesli ma on byc skuteczny to "po kablu" a wiec na antenie satelitarnej muisz miec taki konwerter LNB zeby jak chcesz korzystac na dwoch TV to musi miec co najmniej 2 wyjscia w wiec dwa kable jeden do jednego dekodera a drugi do drugiego.Jesli chcesz i masz funkcje nagrywania obrazu do do tego dekodera co nagrywa musza pojsc dwa kable lub dwuzylowy.

Multiroomy teraz nie sa drogie czasem przy przedluzaniu umowy mozna wynegocjowac ze multiroom jest darmo.Ja tak mam ale dzieki jakiemus baranowi z telewizji cyfrowej ktory sie pomylil a wiec ja chcialem rozwiazac umowe wiec dali mi na przeprosiny darmowy multiroom i gratis za wynajem drugiego dekodera.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w sumie podobną sytuację. W multiroomy nie chciało mi się bawić, więc podłączyłem się do dekodera za ścianą skrętką internetową :D Jestem zdany na to co wybierze do oglądania sąsiad za ścianą, ale czego wymagać, kiedy koszty całej operacji były praktycznie zerowe przy wykorzystaniu przewodu ze starej instalacji internetowej? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Arthass - sąsiad -domownik mam nadzieję, a nie sąsiad z bloku z mieszkania obok

To by było dobre :D

 

Patent z internetem sąsiada jest bardzo znany z telewizją byłby HIT :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności