Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki wokółuszne o neutralnym brzmieniu


carden

Pytanie

Szukam w miarę neutralnie grających słuchawek wokółusznych, najlepiej otwartych. Stacjonarnie słucham muzyki na monitorach Fostex PM841 i taka sygnatura mi absolutnie odpowiada. Zdaję sobie też sprawę, że słuchawki to nie głośniki i brzmieć tak samo nie będą, natomiast preferencje mam w kierunku dość płaskiej charakterystyki. Wiem, że typowo studyjne monitorowe słuchawki są zazwyczaj zamknięte (przeglądałem wątek dot. polecanych słuchawek i kilka innych), ale chciałbym uniknąć tego typu konstrukcji z uwagi na dość wrażliwe na infekcje uszy. Kwota jaką mogę dysponować to 1-2k PLN, natomiast pewnie potrzebowałbym też je czymś napędzić (słuchawki będą używane głównie z laptopem w podróży). Co byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zastanów się nad Beyerdynamicami DT880 wersja 32 ohm, albo lepiej dt990 edition 32, są w komisie. Ewentualnie w komisie są Sennheiser HD600, ale one potrzebują prądu już, jakiś dac/amp przenośny.

Edytowane przez badyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchawki zamknięte, a infekcje uszu? Nie mylisz przypadkiem z dokanałówkami:)?

Proponuję k550 i jakiegoś fajnego dapa z funkcją usb dac np dx50, fiio x5. Tak to widzę!

 

 

 

chyba powinienem napisać sobie w sygnaturce, że lubię polecać sprzęt, którego nawet nie widziałem na żywo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedzi Panowie.

 

@paratykus:

Nie chodziło mi o słuchanie w samej podróży :) tylko np. w hotelu dla relaksu. Czasem mam też dla siebie do dyspozycji jakiś pokój, w którym sam siedzę.

 

@badyl:

A te DT 880/990 nie za bardzo podkolorują dźwięk w stosunku do monitorów studyjnych, z jakich korzystam?

 

@untilited:

Może faktycznie trochę dmucham na zimne z tymi infekcjami, ale potrafi mi się coś przyplątać a przy braku wentylacji jeszcze łatwiej. K550 są zamknięte chyba, ale kurczę może faktycznie przesadzam.

 

@Play:

Tak sobie myślę, że najpierw słuchawki jakieś a potem do nich ewentualny DAC, ale dzięki za propozycję.

 

--

 

A może ktoś ma jakieś propozycje co gra "podobnie" do Fostexów (jeśli je użytkuje lub użytkował)? Powiedzmy, że nie muszą być otwarte, ale wokółuszne koniecznie. A i jeszcze jedno - mam duży łeb (skaranie to jest) i np. w senkach 280pro nie mogę usiedzieć za długo, bo czacha boli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"Duży łeb" - no to może shp9500, Fexowi bodajże spadały z głowy.Grają średnicą, w miarę naturalne brzmienie.

A jak chcesz kolumnowych wrażeń to namiastką są Staxy, ale to nie są słuchafony do podróży :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K240 jeśli nie k550, ewentualnie 612pro. W obydwu przypadkach(240 i 612) potrzebny mocny napęd. Nie wiem czy e18 podoła bo nie miałem przyjemności w tym zestawieniu. I jedne i drugie troszeczkę podkoloryzują, ale dla mnie rewelka.

A wogóle dzisiaj pół dnia słuchałem 30to letnich k121 studio - jeśli nie zmienili brzmienia przez te 30 lat i nadal robią je tak samo, to masz super słuchafony za śmieszne pieniądze (chyba właśnie przez monitorową suchość są tak wycenione nisko). I ślicznie grają z fiio e07k który mimo że ciemny i duszno z nim, napędza je wzorowo (jak na moje ucho)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie znam. Q701 chwileczkę słuchałem z aunte t1 - pięknie grały, ale noe było to miarodajne, bo ja za sam wygląd te słuchawki chcę od roku, więc obiektywny nie jestem. Masz na muzostajni porównanie. Audio fanatyk ma recki( i w polecanych) k550, 612, 240 i q701 - poczytaj bo warto. Maciux też większość opisał na zakupku. No i muzostajniacy się nimi zachwycali :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O słuchawkach Focala to nawet nie słyszałem, ale w sumie robią monitory studyjne, więc why-not. Mam trochę obawy czy one nie będą cisnąć łba. No nic, muszę gdzieś się wybrać i potestować te wszystkie opcje. Czy we stolicy jest jakiś salon audio godny polecenia, gdzie można potestować słuchawki i przy okazji dogadać się co do ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O słuchawkach Focala to nawet nie słyszałem, ale w sumie robią monitory studyjne, więc why-not. Mam trochę obawy czy one nie będą cisnąć łba. No nic, muszę gdzieś się wybrać i potestować te wszystkie opcje. Czy we stolicy jest jakiś salon audio godny polecenia, gdzie można potestować słuchawki i przy okazji dogadać się co do ceny?

Z tego co mi wiadomo Focali można posłuchać w salonie Denona, bodaj w Złotych czy innym Bluecity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To nieistotny szczegół, że chciał otwarte :P

 

Wiem że jeśli lubi monitorowe granie (a lubi, bo podpasowały mu "moje" Fostexy) to jak posłucha Spirit Pro to nie dadzą mu one spokoju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie chce wyjść na jakiegoś trola. Wiem że każdy ma inny gust, ale slyszalem już tyle dobrego o tych spiritach. Poszedłem, posłuchałem i naprawdę pierwsze wrażenie było fatalne... Po chwili przyzwyczajenia już lepiej. Ale napewno nie dobrze... Jak dla mnie to miały w sobie cos z beatsów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spirit professional/cpassic czy one? One wszystkie tak samo wyglądają ale grają ponoć zupełnie inaczej. I co konkretnie im zarzucasz ? Walący midbas, brak szczegółów, ogólną jasność/ciemność? Pytam z ciekawości bo pewnie dzisiaj porównam je do k551.

A do autora wątku - jak będziesz chciał posłuchać focali w złotych - to możemy się zgadać i przyniosę k551 po modach, sam ocenisz co Ci podchodzi. Dzisiaj będę w złotych, ale generalnie około 18tej jestem w pobliżu codziennie.

Wezme fiio e07 - ono ma dwa wyjścia i pozwala na odsłuchy łeb w łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@El Cajon: miałem bardzo przykre zderzenie z rzeczywistością gdy po dłuższym słuchaniu Fostexów podłączyłem swoje stare HD 280pro. Nasuwało mi się pytanie czy nie popsuły się słuchawki albo Focusrite. :)

 

@ZenekHajzer: Dzięki za propozycję, miło z Twojej strony. :) Na odłuchy bierzesz jakiegoś playera przenośnego czy korzystasz ze sprzętu na miejscu? Prawdę mówiąc nigdy tego nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I tak targam lapka ze sobą. Ze 30GB flaców się znajdzie. Ewentualnie fiio można połączyć z telefonem. E07 jest genialny do takich porównań przez te dwie dziurki właśnie i wbudowaną baterię, aczkolwiek najwyższych lotów dac to to nie jest.

Edit- jak coś możesz wziąć swoją muzykę na pendraku, to będziesz miał referencję jakąs do tego co słuchasz na monitorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spoko. Dzisiaj to sobie jednak daruję, bo nie mam jak się nawet ustawić na konkretną godzinę. Natomiast jak będę miał nieco lżejszy dzień to może się do Ciebie odezwę to zrobimy najazd na salon w Złotych wieczorową porą. :) No i będę miał trochę czasu, żeby zrobić sobie jakąś sensowną playlistę do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma problemu - wal na priv jakby co. W dni powszednie jestem tam codziennie. Daj mi tylko znać dzień wcześniej. żebym ewentualnie mógł przyjść wcześniej do roboty i wcześniej się zerwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności