Skocz do zawartości
  • 0

Kupno słuchawek nausznych do 400 PLN porada dla laika;)


Dudus8

Pytanie

Witam serdecznie!

 

Zastanawiam się nad zakupem słuchawek nausznych.

Typowo do muzyki, słucham głównie Pop, ewentualnie czegoś clubowego.

Mam Amplituner połączony z kompem, więc to raczej bezposrednio pod gniazdo słuchawkowe a Amplitunerze będą słuchawki podłączone.

Ewentualnie jeśli tak będzie lepiej to zakup karty dźwiękowej i podłączenie słuchawek bezpośrednio do karty.

 

Słuchawki mają służyć do głośniejszej oczywiście bez przesady muzyki, jako że mieszkam w bloku i nie chcę za bardzo robić hałasu.

 

Budżet do powiedzmy 400 PLN.

 

Proszę o poradę fachowców, bo w temacie słuchawek jestem laikiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Takstar HD6000 albo Brainwavz HM5

jeżeli nie lubisz zbyt dużo basu to: http://forum.mp3store.pl/topic/125229-beyerdynamic-dt250/

 

co do DACa to polecam taki wynalazek:

HIFIMEDIY SABRE U2 ASYNCHRONOUS USB DAC

popytaj na forum może ktoś ma do sprzedania, jeśli nie to na amazonie brytyjskim, niemieckim lub szip z Chin

Edytowane przez badyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapytaj w fabryce na czym ich rebrand polega :D Mówiąc rebrand miałem na myśli, że jest to model powstały w oparciu o Pro80 i różni się tylko dodatkowym mikrofonem i lepszym dizajnem (w akcesoria się nie zagłębiałem, więc tutaj może coś by się znalazło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Audio Technica ATH M40x jest ciekawą propozycją do 400 zł, nie wymagają nie wiadomo jakiego źródła. Grają równo i czysto, nie są to słuchawki basowe, bas jest ale nie zalewa pozostałego pasma. Dobra jakość wykonania i wymienny kabel. Odpowiadają mi bardziej niż NE-700X co bas zalewa całe pasmo, ATH są bardziej szczegółowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sam DAC niczego nie wskóra, potrzeba jeszcze wzmacniacza do takiego cuda. Alternatywą dla U2 może być chociażby Stoner.

 

Pro80 teraz są w promocji w mp3store

 

http://forum.mp3store.pl/topic/125307-deal-tygodnia-takstar-pro80-studio-23999/?p=1168268

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchawki ciekawe. Jednak producent mało znany przynajmniej dla mnie.

Brainwavz hm5 kosztują 500 zł. Więc to jest dla mnie zbyt dużo. Ja bardziej sklanial bym się za czymś w granicach do 300 pln. Jeśli w tej kwocie da rade coś w miarę kupić?

Jeśli nie, to chyba dam sobie spokój z zakupem na jakiś czas. W słuchawki będą ewentualnie podpięte do Amplitunera (jack 6,3 mm) lub xonar dx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Za 300 można już wyszarpać świetny sprzęt. Jeśli nie słuchałeś nic porządnego wcześniej, to opad szczęki zafundują już superluxy/takstary. To chińskie marki, ale mało jest na tym forum użytkowników,którzy nie mieli przynajmniej jednej pary od tych producentów. Pewnie skazuję się tutaj na ostracyzm ale podam 3 różne propozycje, różne od siebie (mimo wszystko wierzę, że każda zrobi WOW przy odsłuchu): takstar pro80, jak było powiedziane (240 zł z kuferkiem to deal miesiąca), takstar hd6000 i, moim zdaniem absolutny killer superlux hd668b. Te ostatnie mogą potrzebować wzmocnienia, ale zważywszy że oszczędzasz prawie 300zł, to nawet nowego e10k kupisz (chociaż amplituner powinien im dać radę bezproblemowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Za 300 zł można też już wyrwać Phillips'y SHP9500, które w swojej cenie grają wybitnie, ale nie wiem czy przy tej muzyce klubowej nie byłyby dla Ciebie zbyt "płaskie". Kilku użytkowników narzeka na zbyt mało bass'u. Niemniej jednak uważam, że warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

One tyle kosztują.

Jeśli by się okazało że za mało basu, to superlux hd681evo polecam do odsłuchów. Chociaż wtedy już raczej bym się kierował w stronę HD6000.

Każde zafundują sporo frajdy, bo to naprawdę porządne sprzęty. Ja od nich zacząłem i bardzo często do nich wracam, bo nadal fajnie się ich słucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności