Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne/wokółuszne 300-600zł (bas, selektywność)


Vennisoun

Pytanie

Poszukuję słuchawek do Clipa Sport. Obecnie miałem AKG k518dj po modzie i grały bardzo dobrze jak za tą cenę, nawet momentami mogły by mieć więcej basu, ale też może więcej fun'u w graniu. Miałem dużo słuchawek m.in. Fostex TH-7B (tym basu dużo brakowało na moje potrzeby i ciężko były do napędzenia z Clipem), Superluxy 668B (też basu brakowało i jakoś nie przemawiały do mnie swoim graniem), Sony XB500 (tutaj z basem było fajnie, ale jednak był zbyt niekontrolowany momentami no i reszta pasm cierpiała, generalnie grały słabo poza tym basem). Nie mam gdzie przesłuchać jakichkolwiek modeli, więc staram się coś wyciągnąć z opinii na internecie.

 

Teraz mam parę typów i coś bym może tu wybrał:

-AKG k618/k619 (pałąk jest nieważny, ale czytałem że grają ciszej niż moje akg k518, a to może być problem)

-JVC HA-S500 (niby to co k619, a może nawet lepiej, ale zastanawia mnie czy rzeczywiście kopią basem czy to tylko opinie ludzi którym nie potrzeba tyle basu)

-Audio-Technica WS55 (ponoć fajnie mocno grają, ale czy tak jest to już czekam na odpowiedzi)

-Pioneer HDJ-500 (tutaj ponoć bas ma mięsko i reszta pasm też dobrze gra)

-AKG k181 (pojawia się pytanie czy warto brać używki, bo jednak bez gwarancji różnie bywa)

-Audio-Technica M50/M50x (wszędzie zachwalane jednak ponoć trochę im basu brakuje względem poprzednich wymienionych słuchawek..rzeczywiście tak jest?)

-Denon D1100 (też chwalone jednak dla niektórych trochę nienaturalne)

 

Za pomoc z góry dzięki.

Edytowane przez Vennisoun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak chcesz tyle basu jak w tych soniakach, to się nie dziw, że się wylewa na inne pasma.

Takstary hd6000 fajnie łupią, m50 to wg. mnie też przyzwoita propozycja. W paru wątkach chłopaki polecali yamahę (ale za nic modelu nie pamiętam). Z tańszych mogę polecić hd681 evo, ale rozumiem że ten przedział Cię nie interesuje. W ich przypadku zamkniesz się w 500zł z fiio e07k - jest pierdzielnięcie, a jak w tym basu zabraknie, to jeszcze jest wbudowany w fiio eq. Z tymże jak ktoś w tym zestawie jeszcze bas eq podkręci to strach kichnąć, bo mózg nosem wydmucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fakt, o tych Takstarach tutaj też dużo dobrego przeczytałem.


Wychodzi na to, że ostatecznie stoję przed wyborem:

-ATH M50x

-ATH WS55

-Takstar HD5500

-AKG k618/619

 

Tutaj pytanie czy ktoś miał porównanie jakichkolwiek modeli wyżej i co jest warte zakupu na dłużej?

Edytowane przez Vennisoun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a ja napiszę K618. mniej góry, która IMO lepsza jakościowo, niż ta z JVC, bas ma piękne zejście i walnięcie, przy czym nie ma szans na rozlewanie się. góra i środek w DNB bardzo mi pasowały. na portable do mocniejszej elektroniki świetne słuchawki. aha, pękający pałąk to przypadłość pierwszych serii, później AKG to naprawiło. zresztą dość dawno nie czytałem opinii o tym, że komuś pękły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności