Skocz do zawartości

DAP idealny.


Rekomendowane odpowiedzi

Nie istnieje.

 

Szukam takiego najbardziej zbliżonego ideału - przynajmniej dla mnie. Bez zbędnego rozpisywania, ostatnio skakałem sporo, aż w końcu nie mam na czym słuchać. Chcę po świętach lub po Sylwku kupić sobie coś na dłużej, chyba szukam odtwarzacza który będzie pod każdym względem bardzo dobry, bez skrajności - dorosłem do takiej decyzji :).

 

Dźwiękowo najbardziej mi pasował DX90, i to jest jeden z moich głównych typów - natomiast chcę prześledzić jeszcze rynek zanim po raz trzeci go kupię.

 

Ostro myślę nad AK120 - pierwszej generacji, może być Titan. Dźwiękowo również bardzo dobrze, za to bateria lepsza i bardziej mi się podoba gabarytowo, ma większą pojemność.

 

ZX1 - ostatnio coraz bardziej się zastanawiam, mimo że trochę jest za duży, i nie przepadam za bezsensownym ekranem przy odtwarzaczu, wydaje się wypadać bardzo dobrze jako standalone dap.

 

Wcześniej kusiło mnie żeby kupić (sprowadzić z HF) DX100 albo HM901 - ale takie cegły odpadają, dźwiękowo prawdopodobnie bym uwielbiał (Sabre), ale to ma być plajer najlepszy pod każdym względem, nie tylko w jednym aspekcie - już mi się znudziło użeranie z cegłami i problemami FW.

 

Myślę też o nowych wynalazkach od IRiver - tylko ze względu na to że mają wprowadzoną w końcu działającą opcję USB-DAC na każdym systemie, ale z drugiej strony za duży, drogi, i szczerze wątpię że gra lepiej niż wymienione wyżej DAPy.

 

Może coś tańszego, np nowe Sony z serii A10, byłby idealny, ale obawiam się że jednak dźwiękowo będzie odbiegał znacznie od moich poprzednich zabawek.

 

Albo kupić jakiegoś dużego iPoda i mieć wywalone, tak się zastanawiam, nie ma takiego z prawdziwego zdarzenia DAPa, dopracowanego i z dźwiękiem na poziomie.

 

Z góry dziękuje za sugestie,

 

Wesołych Świąt ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci ak120 / titan skoro masz ak100, roznica miedzy nimi jest na tyle nieznaczna, ze nie warto robic upgradeú za 2k wiecej plnow < tylko ten potencjometr jest lepszy, bo dzwiekowo to prawie to samo, ak120 moze nieco glosniejszy >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK100 sprzedane. Nie pasowała mi trochę prezentacja sceny i pojawiła się inna koncepcja :).

 

Dźwiękowo DX90 wypada dla mnie best, nie zmieniłbym nic - chodzi o resztę, gdyby był od ręki w sklepie już bym miał, ale nadal mnie kusi coś innego. Lubię neutralne, chłodne brzmienie bez żadnych kolorów. Na nowych softach już wgl genialny.

 

P1 słuchałem przez kilka minut, nawet odniosłem wrażenie że podobnie do DX90, urządzenie bardzo fajne, ale cegła, zupełnie bez powodu. Gdyby jeszcze dało radę podłączyć jako USB DAC, to byłoby fajnie, a tak to po co taki screen? Jak go pomieścisz w kieszeni, no i bateria zdaje się słabiocha.

 

Jeszcze jest opcja X5 plus porządny AMP, ale to też dalekie od ideału połączenie, raczej stacjonarny sprzęt.

 

Strasznie nie podoba mi się nowy trend dużych ekranów. W smartfonie ma to jakiś sens, ale tutaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz poczekać na X7. Niestety nie wiadomo kiedy wyjdzie, 2015. Najpierw pewnie wypuszczą X3K (za parę miesięcy).

Skoro DX90 Ci podchodzi, to może FiiO będzie dobre, bo kostka DAC to ES9018, jeśli dobrze zaimplementują to będzie lepiej niż DX90 przy zachowaniu brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie, DX90 podobał mi się bardziej niż AK100, ale jakoś tak się stało że zmieniłem,

poszedłem kroczek dalej bo chodziło mi o dobre zgranie ze słuchawkami, a to dawał lepsze P1,

gra podobnie do DXa, ale moim zdaniem jest sporo lepszy.

Jeżeli chodzi o duży ekran to wszystko zależy od ilości albumów, P1 ma 128GB i można wsadzić

kartę 128GB i mieć drugie tyle, przy takiej pamięci to jednak ekran robi dużą różnicę łatwiej się steruje

można przeglądać albumy po okładkach itp. na pełnym DX90 było ok, ale na P1 więcej się mieści na ekranie.

Wielkością to są podobne grajki DX i P1, owszem P1 trochę większa ale DX jest sporo grubszy.

Jedną z wad P1 to pokrowiec ze skóry, jest super jakości itd. tylko gniazdo słuchawkowe jest osłonięte za mocno

i szersze wtyczki minijack niestety nie będą pasować.

Jeżeli chodzi o DAC usb, to przy takiej pamięci ja stwierdziłem, że nie będzie potrzebny.

I jeszcze jedno na koniec, P1 warto posłuchać dłużej, na mnie nie zrobił dużego wrażenia przy pierwszym odsłuchu u Wojtka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na X7 nie będę czekał, już i tak zbyt długo kombinuje, ostatecznie śmigam z Nexusem i szuflą 1g - nie mówię że jest tragedia, ale jednak różnica jest, no i nie uciągnie nausznych. Z resztą ma to być flagowiec, więc spodziewać się można czegoś na wzór DX100, a to już nie lada klocek - tak można w nieskończoność czekać na coś ciągle.

 

Myślałem coby może coś bardziej ekskluzywniejszego przytulić przy okazji zmiany, ale kurczaki nie ma idealnego DAPa. Nawet człowiek jest w stanie zapłacić grubą kasę, ale żeby był prawie idealny - i nie mam tutaj na myśli samego SQ.

 

Również odniosłem wrażenie że P1 gra podobnie do DXa, ale ja tylko sluchałem kilka minut i to nie na swoich utworach, więc żaden to test. Jedynie pobawiłem, pomacałem - gruby jest, wydaje mi się że tak samo jak DX, a trochę szerszy i znacznie dłuższy. Ile Wam na baterii trzyma w normalnych warunkach?

 

No love for Sony?

 

HM 650 potężny potwór, podejrzewam że dźwiękowo i "mocowo" biję tutaj wymienione, ale gorzej z resztą. To już raczej przenośny tor słuchawkowy a nie odtwarzacz.

 

Jeszcze chciałbym pomacać i posłuchać AK100/120 ii, mimo że tutaj cena przegięta, rozmiar za duży, chętnie bym obczaił.

 

Na HF namierzam jeszcze RWAK100 / 120, też jakaś opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio porównując DX90 i X5 na meecie to X5 zdecydowanie bardziej podobał mi się brzmieniowo i w obsłudze i to byłby wg mnie krok do przodu. Ile odstaje od kałachów, soniaczów, Hifimanów itd. nie wiem jednak niestety.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to juz kwestia preferencji. Brzmieniowo podobaja mi sie oba, ot sa inne po prostu. Z moimi sluchawkami lepiej zgrywa sie ibasso.

dodatkowo dla mnie ibasso zdecydowanie lepiej stoi w wygodzie obslugi. Duze podstawowe przyciski to dla mnie podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak aby nie dywagować.

DX90 140g W 64 L 101 H 17

P1 173g W 64,5 L 116,4 H 13,4

 

P1 jest cięższy o 33g, szerszy o ,5mm, dłuższy o 1,54 cm i chudszy o 3,6 mm.

 

O ile dobrze przepisałem.

 

I warto wyłączyć wszystkie polepszacze w P1, moja pierwsza styczność była z jakimś pogłosem

dźwięk była jak ze studni.

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie nieduża różnica na papierze, w rzeczywistości wydawał mi się wiele większy, pewnie to etui dorzuciło po 1 mm w każdym wymiarze. Z drugiej strony już DX90 był skrajny jeśli chodzi o rozmiar. W DX za to jak wspomniał grubby obsługa fizycznymi przyciskami mega, no i bateria wymienna - chociaż w sumie nie ma znaczenia. Gdyby były używane jako USB DAC to mogłaby się "skończyć", ale tak to nigdy nie miałem sytuacji że "fixed" bateria mi się "popsuła" w jakimkolwiek urządzeniu (nowym przez jakieś dwa lata spokojnie wytrzyma na pełnej sprawności).

 

Co do X5 - nie odbiega wcale od pozostałych, kwestia upodobań, ewentualnie mocy impedancji. Po prostu gra inaczej niż DX, wolę bardziej ten drugi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w krótkim odsłuchu, AK120 grał podobnie a może ciut lepiej niż AK100 II. Nowy Kałach za to "uwodzi" mnie właśnie ekranem. Użytkując duże telefony, z zainteresowaniem patrzę na DAPy z większymi LCD. Łatwo wybrać utwór, spojrzeć na okładkę.

Nie wiem jak gra P1, ale może kiedyś go usłyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pudełko ma większe dlatego tak się wydaje ;)

Ale dopiero AK100 jest dużo mniejszy, jak dla mnie to nawet za mały jest do obsługi jedną ręką.

Jeżeli chodzi o przyciski w P1 to te z boku są wyczuwalne, przynajmniej dla mnie owszem nie jest

tak fajnie jak w DX że są z przodu i duże wyczuwalne palcem. Za to włącznik jest duży nie tak jak w DXie

ale to słabe pocieszenie. No i klapka zasłaniająca kartę i port usb, raczej słaby pomysł.

Trzyma około 8 godzin czyli mniej więcej to samo co DX.

I jeszcze drobna rzecz niestety nie dają folii ochronnej, tak jak w AK czy DXach.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w krótkim odsłuchu, AK120 grał podobnie a może ciut lepiej niż AK100 II. Nowy Kałach za to "uwodzi" mnie właśnie ekranem. Użytkując duże telefony, z zainteresowaniem patrzę na DAPy z większymi LCD. Łatwo wybrać utwór, spojrzeć na okładkę.

Nie wiem jak gra P1, ale może kiedyś go usłyszę.

 

Hmm mnie też tak szczerze powiedziawszy kusi trochę ten nowy 120 (lub setka), mimo iż jest przeceniony i za duży, ze zbędnymi funkcjami. Czasem mam takie przebłyski brawury...

 

Cowon chyba jednak wypadnie z puli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Calyx M?

 

Może przeoczyłem, ale zdaje się że będziesz go używał głównie w domu?

 

Właśnie nie, chyba że będzie USB DAC to wtedy częściej w domu, ale generalnie DAP.

 

Calyx M raczej odpada, nie ma gdzie obczaić, a zupełnie w ciemno nie wezmę.

 

Sony mnie ciągle intryguje, kusi. Zarówno ZX1 jak i A10 (17 czy 15).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności