Skocz do zawartości
  • 0

Poszukiwanie dźwięku idealnego


Sound John

Pytanie

Witam serdecznie wszystkich :)

Jako że miałem już troszkę doków i zamierzam pchać się dalej w ten temat proszę o doradzanie jakie dokanałówki kupić tym razem mam teraz HF3 w tamtym miesiącuMC5 i ustąpił już efekt WOW wywołany głównie izolacją teraz zaczyna mi doskwierać mała scena :(:o

Powiem że słuchawki które mi najbardziej odpowiadały to były Brainwavz M1 bo zredukowaniu basu oraz podbiciu w znacznym stopniu góry i troszkę środek podbiłem.... Bas odpowiada mi w tych etymotic więc nie muszę go mieć dużo, najlepiej gdyby było go maksymalnie trochęmniej nniż w M1 wtedy nie będzie go dla mnie za dużo :)

A teraz co mnie najbardziej w słuchawkach podnieca?

Otóż wydaje mi się że scena, dynamika, szczegółowość, oraz separacja słuchawki nie muszą być zimne... Ale muszą być jasne, muszą być wysokie tony bardzo zacne dobrze by było gdyby nie było sylabizacji :)

Mam na dzieję że ktoś kto będzie wiedział co dla mnie się sprawdzi...

A jeszcze cena.... Myślę że max 300 oczywiście mogą być używane i proszę proponować tylko dokanałowe :) A jeszcze jedno w nastepnym roku zmieniam Playera/ttelefon na jedno urządzenie którym będzie IPhone 5/5s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ale nie wiem, czy nie będzie sylabizacji :D . Poważnie - audeo, szare filtry, może comply P na początek, potem custom tipsy.

Kurczę zapomniałem o jednym, gdyby się dało proszę o propozycje bez piankowych tipsów... Po prostu nie za bardzo mi odpowiadają :/ miałem z nimi styczność w BW M1, oraz w HF3 ale niestety coś mi nie leżą jakoś tak dziwnie się w nich czuje

Za to bardzo odpowiadają mi o dziwo Triple z etymotic.... mógłbym nawet powiedzieć że po tygodniu stały się.... :o wygodne :o

Mogę w nich siedzieć i kilka godzin bez uczucia dyskomfortu

Wiem dziwny jestem nie lubię obiektywnie najwygodniejszych a subiektywne wolę najmniej wygodne ;)

Ok więc chyba jednak jak myślałem kupię następnym razem Audeo chyba że pojawią się jakieś propozycje inne..

Myśleć potem nad jakimś DACem? Czy może z dziurki z IPhona z zagrają dobrze z szarymi filtrami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety nie miałem styczności ale to też chyba takie pianki? Najbardziej mnie denerwuje w nich aplikacja nie jest dla mnie za bardzo przyjemna bo ten ,,środek" taki twardy, szorstki oraz coś w uchu tak ciepło ;/

Mimo wszystko wolałbym jakieś zwykle silikony albo bi/tri flange

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem czy w takim razie Audeo nie będą za wygodne :P

zagrają dobrze z iPhone, acz na wzmacniaczu zyskują.

Wystukane w skale dłutem stożkowym

Powiem tak raz z nimi zasnąłem :o

A testowałem wtedy Triple w rozmiarze L :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bierz custom tipsy. Cena jak za trzy komplety pianek, a wygoda i trwałość zdecydowanie lepsze.

Ile by kosztowało takie cacko? Jeżeli dźwięk będzie poziom wyżej niż w M jedynkach to będę w stanie dopłacić bo długo już chyba nie będę zmieniał phonak ów :)

Weź custom tipsy i tyle. Aplikacja natychmiastowa i bezbolesna.

Zasnąć w triple, masz uszy jak awatar Inszego?!

Wystukane w skale dłutem stożkowym

Dla mnie zdecydowanie na minus jest włożenie Tripli do ucha, ale jak już siedzą to jest spoczko ;)

No i wyjmowanie też za fajne nie jest

Za to np tkz grzybki z Etyszy były dla mnie bardzo nie wygodne, tak samo jak mówiłem wcześniej w piankach było tak jakoś za ciepło w kanałach

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tu masz custom tipsy:

http://audiomagic.pl/akcesoria-audio/custom-art/20345-custom-ear-tips.html

Razem z używanymi Audeo wyjdzie około 400 zł (możesz podpytać też o rabat).

 

I nie będzie to poziom wyżej niż M1 - miałem Audeo chyba 3 lata i po nich z M1 długo bym nie wytrzymał (choć są całkiem niezłe jak za swoją cenę). Dla mnie Phonaki biją BW, że aż przykro się robi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tu masz custom tipsy:

http://audiomagic.pl/akcesoria-audio/custom-art/20345-custom-ear-tips.html

Razem z używanymi Audeo wyjdzie około 400 zł (możesz podpytać też o rabat).

 

I nie będzie to poziom wyżej niż M1 - miałem Audeo chyba 3 lata i po nich z M1 długo bym nie wytrzymał (choć są całkiem niezłe jak za swoją cenę). Dla mnie Phonaki biją BW, że aż przykro się robi ;)

W takim razie chyba trochę dołożę do budżetu :)

Dzięki Inszy ;) Audeo mają dobre pozycjonowanie z tego co słyszałem tak? Chodzi mi o FPSy nadały by się? Jeżeli te słuchawki miały by zastąpić mi słuchawki do gier (które notabene zamierzałem kupić) no to dołożę napewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jako nadworny Etyholik dorzucę 3 grosze popierając Inszego: Audeo mają większą scenę od Etów (kosztem izolacji i góry), ale custom tipsy poprawiają zawsze kulejącą izolację Phonaków.

Pamiętaj tylko, że po tri-flangach Etymotic każde kolejne doki tłumią już tylko gorzej. ;)

 

Ogólnie to chyba lepiej kupić do gier nauszne, bo jednak doki to kompromis (zabierasz doznania dźwiękowe wynikające ze spływania fal po małżowinie).

AKG K550 to fajne nauszniki z dużą sceną. Do gier lepsze od Audeo/Etów.

 

PS. Też spokojnie zasypiam na boku z Etami na tri-flange'ach w uszach :D i nie kumam tej paniki nad niewygodą - to legenda powtarzana najchętniej przez tych, co Etów nie dotykali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przyznam się że nie mam żadnego doświadczenia z nausznymi/wokółusznymi wolałbym mimo wszystko dokanałowe :)

Przyznam się że gdy myślałem nad słuchawkami do gier to znalazłem takie http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hmc631/ nie chciałbym mieć AKG550 przynajmniej jeszcze nie teraz bo musiałbym mieć jakieś dokanałowe też ;)

 

I mam ostatnie pytanie

Czy custom tipsy zmieniały by naprawdę tyle w moim przypadku że warto za nie wydawać prawie tyle ile za używane Audeo? Czy np kupić te superluxy do gier/zbierać na AKG 550? (AKG 550 wybitnie mi się podobają ^^)

Kurcze ta recka mnie nawet przekonuje... http://forum.mp3store.pl/topic/92252-custom-tips-warto-czy-nie/

Ale niech się ktoś może jeszcze wypowie...

@Inszy/Nismovsky używacie może custom tipsów? :)

Z tego co patrzyłem to dla mnie raczej Phonaki i nie ma sensu dopłacać do wyższych modeli bo to ten sam przetwornik chyba tylko we flagowcu są 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja używałem custom tipsów z Ety Hf3/Er-4s (i używam nadal, gdy tylko te doki ponownie wpadają mi w łapki) i powiem tak - raz spróbujesz i nawet najwygodniejsze stockowe tipsy/pianki i co tam jeszcze będą kaleczyły Twoje uszy ;) . Używając ich po prostu zapominasz, że masz coś w uchu (jak tylko przywykniesz do uczucia jakbyś miał uszy pod wodą - chyba Arkusz o tym pisał, ja miałem identyczne wrażenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja używałem custom tipsów z Ety Hf3/Er-4s (i używam nadal, gdy tylko te doki ponownie wpadają mi w łapki) i powiem tak - raz spróbujesz i nawet najwygodniejsze stockowe tipsy/pianki i co tam jeszcze będą kaleczyły Twoje uszy ;) . Używając ich po prostu zapominasz, że masz coś w uchu (jak tylko przywykniesz do uczucia jakbyś miał uszy pod wodą - chyba Arkusz o tym pisał, ja miałem identyczne wrażenia).

A co do poprawy jakości dźwięku masz podobne wrażenia jak autor recenzji http://forum.mp3store.pl/topic/92252-custom-tips-warto-czy-nie/ ?

Czy dźwięk będzie lepszy czy po prostu inny ? <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kurcze w takim wypadku nie ma chyba sensu kupowanie tych tipsów za cenę słuchawek...

Chyba kupię potem te superluxy do gier albo będę na akg550 zbierał:)

Jak mówiłem Ety były dla mnie wygodne więc w innych słuchawkach może być już tylko lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znalazłem jeszcze na audiofanatyku ThinkSound MS01 czy nie były by może lepsze od Phonaków ?

Bardzo pozytywnie wyrażał się w stosunku do sceny i braku sylabizacji bas będzie raczej odpowiedni,średnica rownież

Na Amazonię stoją po 105$ więc podobnie jak za nowe Audeo więc lepiej co brać ?

Chętnie bym poczytał o sluchawkach o podobnej sygnaturze jeżeli takie są w tej cenie więc jeżeli komuś by coś światło to prosiłbym o nazwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Budżet jak chyba wspominałem koło 300 mogą być używane

Kupie je gdzieś za miesiąc ale chciałbym mieć jasną sytuacje z kupnem słuchawek ;)

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności