Skocz do zawartości

Sennheiser Urbanite XL


Pacyn

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ! Chciałbym powitać wszystkich i każdego z osobna. Nie będę tu rozwodził się nad historią swojego życia :D, ale powiem tyle że, coraz to bardziej interesuję się muzyką i w związku z tym sprawiłem sobie słuchawki Sennheiser Urbanite XL i zaczęły się schody. Wszędzie pisali, iż ten model jest super wykonany ( jest to się zgadza), a dźwięk jest uśredniony - każde pasmo ma się dobrze - wszystkie grają świetnie i nie ma jakichś zabarwień z dołu lub z góry. No i tu się nie zgodzę.... bass to one mają potężny i genialny - ale na moje trochę za mocny bo wjeżdża on na wokal i górę. Średnica to brak słów - miód i tyle. Góra ? jest ale ... jest jej mało - jest jakby za jakąś kotarą, nie może się przebić i w efekcie gubi się w reszcie dźwięków. Już miałem je sprzedawać, aż tu nagle trafiłem na to forum.Pierwsze co zrobiłem to zdjąłem pady. Bez nich to zupełnie inne słuchawki ! Góra jest taka jak trzeba albo nawet ciut za ostra, utracił jednak na tym bass. I teraz pytanie do was moi mili, jakie pady mam zastosować by zachować tą górę, ew odrobinkę ją spiłować i jednocześnie podbić basy i środek ? Na moje pady muszą być po prostu cieńsze, ale od jakich słuchawek je wziąć ? Obecne mają 9 cm średnicy i 5 cm średnicy w otworze, a ich grubość to 2,2 cm. Czy materiał jakim są pokryte ma znaczenie ? w oryginale jest to jakiś delikatny materiał - coś jak aksamitny welur. Dziękuję za pomoc i wszelkie rady !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Do czego je podłączasz? Ja również odbieram je podobnie, raczej mocniejsze w dole, niż w górze, cieplejsze. Może lepiej zamiast brać się za mody, to pobawić się w szukanie synergii ze sprzętem? U mnie na ODAC i O2 lub iBasso DX90 było ok, sam chciałbym jeszcze trochę mocniejszej góry, ale bas nie dominował nad średnicą.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Wiesz ... wstyd się przyznać, ale odsłu****ę z iphone'a :D ew, komputera. Tak, wiem wiem, to trochę badziewie, ale dopiero zaczynam i nie chcę się wpędzać w koszta.... póki co kupiłem te senny za 800 zł i no, tego :D Ps. Nie wiem czy podzielasz moją opinię, ale wydaje mi się że te słuchawki mają naprawdę duży potencjał i jeżeli je ,,zrobić'' to będą to naprawdę wyśmienite słuchawki.

Edytowane przez Pacyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, zmniejszyłem oryginalne pady i jest lepiej - znacznie. Choć to nadal nie jest to ,, coś,, . Fajnie by było nadać temu wszystkiemu troszkę głębi i kolorytu może odrobinę podkręcić górę - odchudzanie padów odpada - są i tak cienkie - obecnie 1 cm. Ma ktoś jakiś pomysł ?

Edytowane przez Pacyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień pady na welurowe - welur zawsze rozjaśnia przekaz. Może od Fatality podpasują. Jaką mają średnicę te Urbanite?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !, dzięki za odpowiedzi ! Pogrubienie padów ? To chyba zadziała w drugą stronę , stronę basów. Nie wiem czy wiesz ale w oryginale to są dosyć grube pady, co do weluru - ciekawy pomysł. Średnica to 9cm na obwodzie i 5cm w ,, wewnętrznym obwodzie''. Odnośnie przetwornika - nie bardzo rozumiem o co chodzi, jeżeli nie byłoby to problemem by mi to wyłożyć byłbym wdzięczny. Pady są okrągłe.

Edytowane przez Pacyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na obwodzie pogrubić, wokół ucha. To odsunie przetwornik i zmniejszy impakt basu, może dodać sceny. Welur na pewno rozjaśni. Możesz spojrzeć na materiał pomiędzy uchem a przetwornikiem, czyli wewnątrz pada, im cieńszy tym więcej góry przepuści.

 

Wystukane w skale dłutem stożkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 9cm to pady od Fatality będą pasować :) . Jeśli duża izolacja nie jest wymagana to powinny się sprawdzić dźwiękowo. Mogę Ci podesłać jakbyś chciał wypróbować i ewentualnie zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności