Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki zamknięte do muzyki akustycznej i wokali


860lacov

Pytanie

Jestem szczęśliwym posiadaczem Sennheiser HD600 jednak ze względu na to, że w domu korzystam głowie z głośników słuchawki marnują się bardzo.

 

Wymyśliłem sobie żeby je sprzedać i kupić coś tańszego i zdecydowanie bardziej mobilnego. Jeśli nowe słuchawki nie będą zbyt wymagające to na sprzedaż pójdzie też Fiio E18.

 

Chciałbym zmieścić się w kwocie ok 500zł jednak sprzedaż powyższych raczej daje mi sporą elastyczność.

 

Słuchawki byłyby wykorzystywane głównie w środkach komunikacji i jeśli czas pozwoli w pracy w związku z czym myślę nad konstrukcją zamkniętą. Mimo, że mobilne to zależy mi bardzo na wygodzie więc chciałbym aby pady leżały dookoła uszu.

 

Słucham ostatnimi czasy głównie muzyki akustycznej. Bardzo lubię głos w Allana Tylora i Sary K. Enya jest ok., a czasami posłucham czegoś z naszego podwórka np T. Love lub Lady Pank.

Basu nie ma w tym dużo, ale liczę jednak na to, że przykładowo w Orinoco Flow będzie można go dobrze wyczuć (polecam do testowania w okolicy 1m 50s :) )

 

Możecie pomóc w znalezieniu punktu zaczepienia przy poszukiwaniach?

Edytowane przez 860lacov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Do akustycznej Soniacze jak znalazł, a zawsze poręczniejsze niż AKG. Sony mają taki boom w basie dosyć rozlazły czasem, ale to trzeba naprawdę dynamiczna muzykę im zapodać, w miękkim, spokojnych utworach świetnie sięsprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze trochę poszukam, ale dla pewności. Które z MDR są najlepsze? Jest model 1R, 1RBT (to zdaje się bluetooth więc raczej odpada). Jest jeszcze model MDR-1AB, 1RS, 1AS

 

Zdaje się, że 1AB i 1AS to kwestia różnicy w kolorze, ale między 1R, 1RB i 1AB chyba jest różnica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Literka A to nowsza wersja dedykowana pod smartfony bodajże - czyli pewnie jakiś pilot na kablu.

Ja słuchałem R albo RB, nie pamiętam i nie wiem nawet czym się obie różnią między sobą. Możliwe, że B oznacza czarne, S - srebrne.
BT to wersja bezprzewodowa Bloetooth, NC - noise cancelling - redukcja szumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poszukałem i faktycznie A to najnowsza wersja.

Z tego co zdążyłem wyszukać w sieci to sony dodało nieco basu.

Zarówno AKG jak i Sony widziałem w marketach więc przy najbliższej okazji sprawdzę i czekam na ewentualne dalsze propozycje chociaż k550 chyba trudno będzie przebić

 

p.s.

RNC to słuchawki z redukcją hałasu, ale nie do końca lubię takie rzeczy jednak z ważniejszych informacji jest taka, że RNC ma 50mm przetwornik, a pozostał 40mm

Edytowane przez 860lacov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak wygląda kwestia wykonania SM? Miałem je w ręce i materiały wydawały się ok, ale gdzieś mi wpadła w oko opinia, że coś w nich pęka

 

Pierwsze słyszę.. miałem HP100 rev.2. obecnie mam HP150 i IMHO wykonanie tych słuchawek jest świetne. W HP100 może jedynie przeszkadzać lustrzane wykończenie dekli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak mają się SM 100 do 150?

 

Nie miałem możliwości porównania obu w tym samym czasie ale z tego co można wyczytać HP150 mają delikatnie utemperowaną górę (w HP100 pojawiała się sybilizacja) i trochę lepszą kontrolę basu, który schodzi ciut niżej. Kurop wspominał też o lepszym doborze przetworników do HP150 (sam doświadczyłem problemu z zachwianiem balansu L/R w HP100 co poskutkowało wymianą na inny egzemplarz. W HP150 ten problem ma nie występować...). No i HP150 nie mają lusterek :)

Edytowane przez rymcymcym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

A jak wygląda kwestia wykonania SM? Miałem je w ręce i materiały wydawały się ok, ale gdzieś mi wpadła w oko opinia, że coś w nich pęka

 

Pierwsze słyszę.. miałem HP100 rev.2. obecnie mam HP150 i IMHO wykonanie tych słuchawek jest świetne. W HP100 może jedynie przeszkadzać lustrzane wykończenie dekli :)

 

Dwie osoby z forum (jd1210 i jeszcze ktoś) miały pęknięte widełki pałąka - długo się zeszło zanim serwis uznał reklamacje. Do tego dość częstym przypadkiem są "pierdzące" przetworniki, ale akurat to bez problemu uznają.

Inna sprawa, że pożądaną cechą przez 860lacov w wyborze słuchawek jest ich łatwe napędzenie (HP100 bywają problematyczne). Mimo, że osobiście HP100 oceniam trochę wyżej niż K550, to jednak K550 lepiej spełniają wymogi autora wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tą drugą osobą byłem ja ;) Tylko 3 albo 4 miesiące czekałem na ich powrót z serwisu ale naprawili w końcu.

 

Drugi raz mi już uchwyt muszli pękł a bardzo o nie dbam (słabej jakości tworzywo sztuczne w newralgicznym miejscu). AKG K550, Philipsy Fidelio L1 które miałem z tego przedziału cenowego miażdżą SM pod względem wykonania.

Jednak mimo wszystko bym je polecił, gdyż ciężko znaleźć coś porównywalnego w tej kwocie.

Edytowane przez kazikson91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak napisałem na początku. Sprzedaż hd600 i e18 trochę podbuduje budżet. Celuje w okolice 500zl ale 700 też byłoby akceptowalne.

 

Jeszcze takie pytanie odnośnie k550

Jak to w końcu jest z ich niskimi tonami?

Na wyniesie mają ich więcej niż sennheiser, a opinie jednak przeważnie od tego odbiegają

 

Charakterystyka sennheiser'a mi się podoba.

Nie mam nic przeciwko jaśniejszym słuchawkom jeśli nie kaleczą uszu

Edytowane przez 860lacov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak bas jest w kawałku dominujacy to jest go w sam raz - bardzo kontrolowany i fajny.

Jak jest go mniej, to trochę znika - ta równość tych słuchawek powoduje, że bas gdzieś tam jest ale musisz go szukać (nie wychodzi przed średnicę i górę). Po podbiciu na eq jest ok, ale ja już się tak przyzwyczaiłem, że nawet "lepsze" słuchawki o bardziej muzykalnej sygnaturze wydają mi się zamulone, ale to chyba kwestia synergii z moim uchem - nie od razu tak było i zdarzało mi się podbić bas tu i ówdzie, teraz nie dotykam EQ. Teraz na ten przykład słucham Parova Stelara i nie czuję absolutnie braku basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W K550 kwestia basu to tez kwestia dobrego przylegania padów - nie na każdej głowie dobrze leżą. Mi w nich basu nie brakowało tak jak w SHP9500, gdzie brak najniższego, ale o nadmiarze to na pewno mówić nie można. Inna sprawa, że K550 dość łatwo (i odwracalnie) można zmodować, żeby miały więcej basu - wystarczy wyjąć "korek" z tyłu przetwornika. Nie sprawdzałem jak dużo go przybędzie, ale jakby za dużo to korek można zastąpić gąbką (wyciąć odpowiedni kształt z gąbki i włożyć w miejsce korka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przeglądam i szukam (wiem, że odsłuch najważniejszy :) )

 

Wpadły mi jeszcze w oko akg k545.

Jak wypadają w stosunku do k550? Chodzi mi zarówno o dźwięk jak i ich wielkość i wygodę użytkowania.

Czy dobrze mi się wydaje, że 551 różnią się kolorem i kablem? (chyba, że inny kabel ma tu duży wplyw na dźwięk)

Edytowane przez 860lacov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K545 więcej basu, mniejsze, podobno wygodniejsze (nie dla mnie).

Ja zanotowałem więcej basu i mnie nie poruszyły, ale słuchałem baaaardzo krótko.

K551 - dokładnie, zrobione pod smartphone'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A możecie mi powiedzieć czy określenie zrobione pod smartphon'y to określenie negatywne, pozytywne czy neutralne?

Czy k550 można podłączyć pod smartphone lub np. jakąś kartę dźwiękową nienajwyższych lotów czy wskazane byłoby żebym zostawił do nich Fiio k18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie K550 grają ze wszystkim: integra w kompie, Xonar D1 w kompie, smartfon BlackBerry, stacjonarny odtwarzacz Cd Cambridge Audio Azur 540C ze wzmacniaczem Project Head Box S. Nie potrzebują dużej mocy, impedancja tylko 32 Ohm.

Najgorzej grają z Xonarem i z odtwarzaczem CA bo to są jasne źródła a K550 to neutralne słuchawki tzn. grają tak jak zagra źródło. Z integrą trochę lepiej bo ta jest cieplejsza od Xonara.

Edytowane przez Pyotrech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A możecie mi powiedzieć czy określenie zrobione pod smartphon'y to określenie negatywne, pozytywne czy neutralne?

Czy k550 można podłączyć pod smartphone lub np. jakąś kartę dźwiękową nienajwyższych lotów czy wskazane byłoby żebym zostawił do nich Fiio k18

chodziło tylko o obecność pilota w kablu. To są te same słuchawki. Jak zostawisz wzmak to będą jeszcze żwawsze w basie - szybciej wybrzmiewa. Nie wiem jak to opisać: jest takie bardziej kontrolowane łup łup zamiast buum buum. Nie potrafię tego inaczej opisać. Btw. Pdo samsungiem czasem bardziej mi się podobają niż pod fiio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności