Skocz do zawartości

Jak wykryć, czy pracodawca mnie szpieguje?


micbud

Rekomendowane odpowiedzi

no i wszystko jasne :)

to komorka bym sie nie martwil - tylko wyczysc wszystko porzadnie zanim oddasz. Haslami do portali po ssl tez bym sie nie martwil. Informatyk jak kumaty to wszystko co masz na kompie przesledzi - mozliwe ze tez wstecznie. Jak masz uprawnienia lokalnego admina to soft to bezpiecznego formatowania dyskow i jazda z koksem ;)

a jak nie masz to zobacz czy mozesz odpalic system z CD albo usb - jak mozesz patrz zdanie poprzednie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komórkę lepiej mieć drugą prywatną.... U znajomej to tak się porobiło, że małego netbooka do pracy nosi i swój modem GSM...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro az tak sie porobilo to moze jej i tak podstawiaja falszywego BTSa i nic jej nei da wlasny modem GSM :ph34r:

ludzie... wydaje mi sie ze to juz jest popadanie w paranoje.

Jak to szefu najwiekszego inwigilatora na siwecie powiedzial "If you have something that you don't want anyone to know, maybe you shouldn't be doing it in the first place."

 

A jesli pracodwaca zinwigiluje i odkryje za duzo z normalnych rzeczy (prywatne rozmowy nie kolidujace z praca, np. o stanie zdrowia) to do sadu z nim i tyle. A nie teraz wielki strach i ukrywanie sie. IMO przesada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz uważać też co zamieszczasz w sieci, zawsze. Edytowanie posta nie jest niestety odpowiednim zabezpieczeniem, bo można to odczytać (i nie chodzi o cytowania), łatwo dojść, kim jesteś, jak wyglądasz itp. A mając Twoje dane łatwo znaleźć ten chociażby temat. To tak na marginesie.

 

up. no właśnie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ogarnięty informatyk" na liście płac sobie poradzi ;)

Awatar z dzieckiem, padające gdzieś (np. w komentarzach) prywatne dane typu imię, miejsce zamieszkania itp. to już spora podpowiedź dla szukającego.

 

Historia własna:

Sprzedałem telefon z wyraźnym zaznaczeniem posiadania sim-locka na sieć z UK. Koleś wziął pobraniówkę i nie odebrał, więc podwójne koszta dla mnie. Wygooglowałem trochę nazwisko+adres i znalazłem kobietę pasującą w te dane (kupował facet). Wtedy przeczesałem net pod jej kątem i znalazłem miejsce pracy. Zadzwoniłem i okazało się, że to nieletni syn kupował. Po krótkiej rozmowie otrzymałem obietnicę zapłaty za wysyłki + prowizję. Przelew przyszedł z przeprosinami.

To było w erze "prefejsbukowej". Teraz jest jeszcze prościej.

 

Także warto myśleć X razy przed wrzuceniem czegoś w sieć. Lepiej było zapytać "kto zna się na inwigilacji pracowników? Dajcie kontakt na PM" ;)

 

A metod kontroli służbowych telefonów/laptopów jest masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czego OP się w ogóle obawia? Jeżeli nie podpisałeś jakiejś lojalki, którą właśnie próbujesz obejść, bo się szykuje bardziej intratny etat, to wszelkie inne działania pracodawcy mogą być co najwyżej chocholim tańcem w oparach bezsilnej irytacji. Dyscyplinarka nie grozi, bo pracodawcy się boją spraw w Sądzie Pracy, co zazwyczaj pociąga za sobą kontrole w zakładzie i inne stresy. Szkody firmie nie wyrządzasz, a poza tym skoro wykonywałeś pracę zgodnie z wymaganiami, to nie ma podstaw do czepiania się lub obarczania Cię jakimikolwiek kosztami.

Co do lojalek - poza nieszczęściami w rodzinie, firma nie odpuszcza odchodzącym z własnej woli, i jak tylko dobrze napisali umowę, którą podpisałeś, to się nie wymigasz. Znam parę przypadków takich spraw wygranych przez pracodawcę w sądzie. Zostaje policzenie, czy opłaca się spłacić lojalkę i iść tam gdzie więcej płacą, czy odpuścić temat na jakiś czas.

Bez wyraźnego polecenia wszelkiego rodzaju helpdeski najchętniej siedzą w pozie półleżącej z butami na biurku i gaworzą o sportowych brykach, które by sobie kupili, gdyby np. byli administratorem jakiejś bazy danych w dużej firmie. Ich wcale nie bawi śledzenie kogokolwiek, robota tak samo (nie)ciekawa jak każda inna typu postawienie komuś komputera czy podciągnięcie netu. Zrobią tylko na polecenie szefa i też na zasadzie "to wszystko, co udało nam się odczytać z logów". Ludzie z zacięciem detektywa szukają pracy raczej gdzie indziej. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lojalki nie mam, ale za wiele nie moge tu napisac, rozumiecie;-) Ogolnie mozliwe, ze moje podejrzenia sie nie sprawdza, a mozliwe, ze ten typ jest msciwy i bedzie chcial mi napsuc nerwow, nawet jesli ostatecznie okaze sie ze nie ma podstaw

.Jeszcze 4 dni w pracy i pewnie sie okaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po awatarze czy moich danych osobowych nie ma szans"

 

Niestety mylisz się, w kilka sekund znalazłem Cię na kilku forach, podajesz pewne dane, które wiążą wszystko do kupy. :)

Możesz poprosić moderatora o usunięcie tematu, być może za jakiś czas cache google zniknie z listy wyszukiwania.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to sa wszystko fora prywatne, na ktorych nie podaje zadnych danych osobowych, zgadza sie?

@Xar, przepraszam za meczenie Cie, ale interesuje mnie to rowniez w innym kontekscie niz praca. Prace mozna latwo zmienic (przynajmniej tak mi sie do tej pory wydawalo hehe), a forum juz niekoniecznie, zwlaszcza takie fajne jak to;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc okrężnie - wzmianki czym się zajmujesz, samochody, zainteresowania. Można poznać Twoje nazwisko, maile (na tym forum podałeś jeden), numery kontaktowe itp. Łączenie informacji do kupy pozwala stwierdzić, że to jedna i ta sama osoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xar: dzieki za odpowiedz!

Nom, tylko w pracy nie znaja moich zainteresowan, telefonow prywatnych i maili prywatnych (moze poza 1 zaufana osoba). Wiem, dziwne, ale dosc mocno oddzielam zycie prywatne od zawodowego. Oczywiscie pracodawca moglby to wysledzic idac do jednej osoby w firmie I proszac ja o moj tel prywatny, a nastepnie porownac z tym z forum. Moglby tez poszukac mojego CV sprzed kilku lat, w ktorym podalem tel prywatny. Ale to juz nie jest takie latwe. A powiedz mi jeszcze czy gdzies znalazles moj adres zamieszkania, nazwisko lub e-mail, ktory moglby byc mailem firmowym? Tematu nie chce usuwac, bo poki co nie uwazam go za zagrozenie, no chyba ze moj pracodawca slucha bitsow;-)

Edit: widze, ze znalazles moje nazwisko. Mozesz mi napisac na priv, gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xar - dokładnie. Ludzie są okropnie nieświadomi tego, co można wyciągnąć o nich z sieci przy odrobinie cierpliwości. I nie trzeba do tego miec wszedzie tego samego nicku ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej było zapytać "kto zna się na inwigilacji pracowników? Dajcie kontakt na PM" ;)

Tia, tylko z tego, co tu piszecie wynika, że PMki czy maile też mogą być śledzone, więc wsio radno. Wolę nigdzie nie pisać szczegółów sprawy i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie uważasz, że jeśli używałeś służbowego kompa do forum/mejla/innych prywatnych rzeczy to w sumie sam jesteś winien teraz tych nerwów? ;)

Gdybyś z narzędzi pracy nie wchodził na mp3store to PMki tu byłyby bezpieczne.

 

Inna sprawa, że warto np. systematycznie zmieniać hasła do e-maila, najważniejszych for czy sklepów internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że jestem sobie winien. Mogłem nie używać tego w pracy, z tymże z pewnych względów nie opłaciłoby mi się to.


Co do zmian haseł: to jak zmienię, to nagle rozwiązuje problem i nowe hasło jest niewykrywalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lepiej było zapytać "kto zna się na inwigilacji pracowników? Dajcie kontakt na PM" ;)

Tia, tylko z tego, co tu piszecie wynika, że PMki czy maile też mogą być śledzone, więc wsio radno. Wolę nigdzie nie pisać szczegółów sprawy i tyle...

 

jest tryb prywatny przeglądarki, może on jest bezpieczniejszy w pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmienisz hasła i zaprzestaniesz korzystania z prywatnych stron na firmowych sprzętach to tak, pomoże. Jak ktoś miałby Ci wtedy wejść na te portale?

Tyle, że muszę najpierw zaprzestać, a potem zmienić hasła. No ale teraz to może już za późno, nie pomyślałem o tym wcześniej.

Edytowane przez micbud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności