Skocz do zawartości

Sansa Clip Zip- zmiana dźwięku na lepsze .


hatori77

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa się stała z moim odtwarzaczem Sansy i nie wiem czy to patent czy tylko fatamorgana ?

Jako ,że moje maleństwo towarzyszy mi często podczas treningów dżogingu dość często słucham na nim muzy .

I nie stosuję w nim dodatkowej karty bo pamięć wewnętrzna 8 gb w zupełności mi wystarcza . Więc co jakiś czas mały

formacik trzeba strzelić aby trochę oczyścić ten mały sympatyczny klocek .

I tu zaczyna się niezła jazda albo sejens fikszyn jakiś . Od lat jestem audiofilem więc słuch wyczulony zwłaszcza na klocki

domowe co nie oznacza ,że czasami potrafi płatać figle . Więc do sedna - zauważyłem dziwne zachowanie Clipa podczas formatowania

a dokładniej podczas zmiany jednostki alokacji ( format FAT 32) . Na każdej gra jakby inaczej i moje spostrzeżenia podparte są wieloma testami

i odsłuchami . Otóż , gdy formatuję w standardowym FAT 32 -jednostka alokacji 32 KB -Sansa gra jakby mdło na pewnych podzakresach ( średnica , bas)

przestrzeń jakby za bardzo kleista -gęsta , ale niekoniecznie na plus . Efekt ten pogłębia się bardziej gdy format pójdzie na 64 KB alokacji .

Choć w pierwszej chwili na dobrych słuchawkach wydaje się wszystko oki i dość czysto . Lecz po pewnym czasie jest jakiś niesmak z tym mydleniem .

Więc postanowiłem sprawdzić co będzie gdy zmniejszę rozmiar alokacji zdecydowanie niżej np. 8192, potem 4096 ....oczywiście wiadome są konsekwencje takich działań

obeznani z kompami wiedzą jaki to ma wpływ na transfery danych np. .podczas zgrywania plików muzycznych .

Wracając, dźwięk się zmienia jakby staje się jaśniejszy , bardziej precyzyjny i analityczny ....

Bas dostaje wykop i jest wyraźniejszy , soprany bardziej wyciągnięte a przestrzeń wykreowana wyraźniej i bardziej obrazowo .

Średnica bliższa i pozbawiona w większej części mydlanych naleciałości . Plusy i czary jakieś ?

Możliwe , ale czasami dźwięk wydaje się jakby brudniejszy ...może dlatego ,że staje się bardziej analityczny i wyciąga niedoskonałości wgranych

utworów ?

Wiele testów i odsłuchów ...i słyszę różnice wyraźnie ...szczególnie wg.mnie najlepszy efekt i jakość muzyki na format Fat32 -jednostka alokacji najmniejsza 2048 .

Po wielu próbach z wyższymi ustawieniami alokacji wracam do 2048 -najlepsze wrażenia .

Ki diabeł nie wiem dlaczego tak się dzieje ....może mi się tylko wydaje , ale daje na 32 KB, 64 KB i jest źle pulpa , mydło , padło jakieś i tyle .

Muszę na razie kończyć , bo moja pani wygania mnie od kompa .

Potem napiszę jak zrobić dodatkowy myk na lepszy dźwięk do sansy :-)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę Twój następny "myk"...słyszysz różnicę, kiedy sansa jest naładowana z laptopa przez USB, a kiedy z zewnętrznej ładowarki ?..Ładowarka ładuje prądem 2A i to słychać, bo bas niżej schodzi i ma większą dynamikę i daje większego kopa niż kiedy ładujesz po USB prądem 0,5A, bo wtedy łapie muła ?? Przecież to wszyscy audiofile wiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Good troll, but still troll ;)

 

Ale że mnie imbecyl! Zamiast tworzyć nowe barwy, kupować kolejne moduły brzmieniowe, wtyczki i biblioteki dźwiękowe mogłem zwyczajnie przeformatować dyski i wgrać stare programy by nabrały nowej jakości brzmienia... O ja nieświadomy! Lecę nadrabiać zaległości. Na pierwszy ogień: Native Instruments Komplete :) To będzie długa noc... No ale czego się nie robi dla audiofili :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracisz tylko czas, więc jak na audiofilię, to coś podejrzany zabieg. No, chyba że specjalnym programem - HiFi Disk Formater czy jakoś tak. Jedyne 700 dolców w promocji, to jak za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nismo, ale pamiętaj żebyś formatował bez opcji Quick, i ze 3-4 razy pod rząd, bo wtedy komórkowe jednostki alokacji zamiast kształtu V przyjmą kształt U i równiej się wypełnią tymi Twoimi dźwiękami i wejdzie więcej rejestrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności