Skocz do zawartości

Fanklub Philips ~sense and simplicity~


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli 9500 są jak 8900, to są faktycznie "mało basowe", choć bassheadem nie jestem. Za to, na X2 czekam z niecierpliwością, po mojej wielkiej miłości do X1. :)

Z tego co piszą na headfi to właśnie mają więcej. Po wykresie powiedziałbym, że są dość neutralne, shp8900 imo były jasne, grały konturowo. A jak ktoś będzie chciał zwiększyć bas to hibi pisał, że łatwo to zmodować:

 

wystarczy wyciąć filtr przed przetwornikiem i basu jest tyle że szok.

W sumie zachęcające te opisy na headfi - wyraźna żywa góra w stosunku do hp1000/9000 + większy bas. Jeśli to prawda to na górę pomoże dobry tor lub może nawet tylko dłuższe wygrzanie. W każdym razie, myślę, że to może być przyczyną, że Ci, którzy już je mają w Polsce je chwalą.

 

Jeszcze ciekawe są dobre komentarze na amazon, w jednym 5 gwiazdkowym jest też mowa o DT880, K701 i SRH940. Niestety niemca nie znam, a google mi nie chce tego przetłumaczyć : http://www.amazon.de/review/R3Q4HYUB985JC4/ref=cm_cr_pr_cmt?ie=UTF8&ASIN=B00ENMK1DW#wasThisHelpful

 

Ciekawe, że nazwa Fidelio bardziej mi pasuje do SHP9500 niż do L2.

Chyba bassheadzi się nie zgodzą ;) Oczywiście Fidelio to także nie słuchawki dla prawdziwych bassheadów.

SHP9500 to najwyższy model Philipsa z linii słuchawek SHP, od HP890,910 -> 1000 -> 8900 -> 9000 teraz właśnie mamy SHP9500. W sumie sensowna alternatywa dla preferujących jaśniejsze brzmienie niż Fidelio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe, że nazwa Fidelio bardziej mi pasuje do SHP9500 niż do L2.

Chyba bassheadzi się nie zgodzą ;) Oczywiście Fidelio to także nie słuchawki dla prawdziwych bassheadów.

SHP9500 to najwyższy model Philipsa z linii słuchawek SHP, od HP890,910 -> 1000 -> 8900 -> 9000 teraz właśnie mamy SHP9500. W sumie sensowna alternatywa dla preferujących jaśniejsze brzmienie niż Fidelio.

 

 

U mnie one się świetnie uzupełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dopisać do klubu z SHP3000. Szukałem czegoś bardzo taniego żeby mieć "awaryjne" słuchawki do HD330, a teraz z uszu ich zdjąć nie chcę. :D Jasne, jakościowo chwilami słychać, że flagowy model to to nie jest, ale kosztowały tylko 50zł. Generalnie jestem zachwycony jak niektóre z najtańszych modeli Philipsa grają. Poprzednio tak pozytywnie zaskoczyły mnie SHE3575 (bodaj to samo co SHE3590, tylko z mikrofonem). Jasne, słychać, że jest to pewien kompromis w kwestii jakości, ale dla ludzi, którzy nie są w stanie lekką ręką wydać na sprzęt audio kilkuset złotych czy potrzebują "na gwałt" jakiegoś sprzętu, bo stary się zepsuł/zgubił/cokolwiek, to można powiedzieć, że spadają z nieba. Żałuję, że nie miałem okazji posłuchać niczego z wyższych modeli Philipsa, no ale cóż - budżet jest jaki jest. :)

 

Swoją drogą, to miałbym pytanko do bardziej doświadczonych. Sygnatura grania SHP3000 naprawdę mnie urzekła. Znalazłoby się coś, co grałoby podobnie, ale lepiej jakościowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się pytał jak się spisują SHP9500 w rocku i pop. Tego dowiem się zapewne w przyszłym tygodniu. Natomiast jeśli chodzi o L2 to sprawują się świetnie. Z telefenów, tabletów i integr to będą grać jak takie lepsze technicznie HD650, może z trochę mniejszą dawką powietrza. Natomiast z lepszych sprzętów potrafią zacząć wybrzydzać , będziemy słyszeć błędy (jak i majstersztyki) realizacji. Ja będę opisał granie z X5-PC-2.23 i X5-DAP-2.20

 

Ja odkrywam na nowo dwa albumy 'a perfect circle' i jest to nowe doznanie :) Słychać mruczenie basu, ale nie jest on zbytnio wyeksponowany, raczej idzie za resztą choć nic mu nie brakuje. Kiedy trzeba zatrząść to to zrobi. W każdym razie jest szybki więc nie będzie się wlec, są dwie tego konsekwencje nic nie jest zasłonięte, ale też nie ma dodatkowego wypełnienia i tego tła basowego. W tych akurat albumach nie jest to potrzebne, gdyż same w sobie mają gęsty wypełniony dźwięk, ale z innymi albumi może być różnie. Powiem, że jeśli chodzi o najlepsze malowanie obrazu tych albumów to chyba najprzyjemniej mi się słuchało na MDR7509... ale to inna historia. Tu chłopaki z perfekcyjnego kółka serwują nam taki holograficzny obraz, bardzo smaczny i bez niedociągnięć. Gitary mają świetną fakturę i odpowiedni zadzior, słuchawki ich dodatkowo nie kolorują, więc pozostają one twarde i czyste. Bas jest niesamowicie wierny i szczegółowy. Góra jest dokładna i rozdzielcza, ale dość zrównoważona, tak jak w przypadku basu nie ma momentu w której wyszła by przed szereg. Wokale na L2 stanowią dla mnie fenomen. Są podobne do DT990pro czyli udają transparentne, ale w przeciwieństwie do beyerów są bliższe słuchaczowi i dużo bardziej równe. Owocuje to tym, że w pierwszej kolejności nie wyróżniają się niczym, ale jak zaczniemy się w nie wsłuchiwać, to przy swojej czystości nie brakuje im niczego, są odpowiednio wypełnione, zarówno męskie jak i damskie, oddana jest ich wydaje się realna barwa, mają dużo smaczków, ale nie wchodzą w analityczność, brzmią analogowo i dojrzale. Perfect :) Ogólnie słuchając tych albumów, ma się wrażenie, że wszystkiego jest "odpowiednio". Tutaj już w chodzi kwestia gustu pod względem poprawności jest wszystko na swoim miejscu, nie malują obrazu - nie ma jakiegoś wybitnego wykopu i wykreowanego klimatu - one przedstawiają muzę w postaci holograficznej. Trzeba też dodać, że słuchawki w swojej prezentacji są raczej do aktywnego słuchania, mają dość energetyczny, szybki przekaz, kiedy leci np. basik rytmiczna perka i delikatne gitary jesteśmy trochę uspokajani, ale po chwili wchodzą gitary na przesterach i nasz układ współczulny się budzi, nie dając wypocząć. Cóż... poniekąd są to słuchawki portable, więc utrzymywać nas w pobudzeniu to jedno z ich zadań z którego wywiązują się wręcz nadgorliwie. :)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się pytał jak się spisują SHP9500 w rocku i pop. Tego dowiem się zapewne w przyszłym tygodniu

 

 

Na Muzo?

 

Cholercia, miałem już zamawiać 9500 w zbiorczym ale te "perturbacje" z Amazonem...

 

Poza tym nie bardzo wiem czy jest sens pchać się w te Filipy mając Q701.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje się do fanclubu philipsa jako posiadacz zmodowanych shp2700. Mam je od miesiąca i na niektórych utworach potrafią mnie nieźle zaskoczyć. Mogę nawet stwierdzić, że bardziej podobają mi się od srh240A po modzie, ale to może wynikać z tego iż tych drugich nie miałem długo na głowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał na uszach "niezniszczalny" wynalazek od Philipsa o oznaczeniu SHO9207/10 ? Znalazłem je w mocno zachęcającej cenie, podobnej do SHP9500 :)

http://www.philips.pl/c-p/SHO9207_10/oneill-sluchawki-naglowne-the-crash

 

Zbiorowe zamówienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś miał na uszach "niezniszczalny" wynalazek od Philipsa o oznaczeniu SHO9207/10 ? Znalazłem je w mocno zachęcającej cenie, podobnej do SHP9500 :)

http://www.philips.pl/c-p/SHO9207_10/oneill-sluchawki-naglowne-the-crash

Zbiorowe zamówienie?

(Nie)stety raczej pojedynczy egz :P

A jeszcze karta produktowa: http://download.p4c.philips.com/files/s/sho9207_10/sho9207_10_pss_polpl.pdf

Edytowane przez adikadik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Media Markt na 3 Stawach w Katowicach przyłapałem Fidelio M1 za 150zł. Jak mniemam egzemplarz powystawowy. Powiem, że jak na te pieniądze grały bardzo przyjemnie. Szkoda, że nie miałem okazji słuchać w nieco spokojniejszych warunkach, bo na pewno są tego warte. Może nawet bym się skusił na zakup, ale ustrojstwa niewygodne bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według informacji prasowych tak ale ja na zdjęciu widzę inne słuchawki, zobacz chociażby na same kopółki, a5pro mają plastikowe z wypukłym nadrukiem L i R a te na zdjęciu z varminem mają metalowy grill i białe oznaczenia R i L

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według informacji prasowych tak ale ja na zdjęciu widzę inne słuchawki, zobacz chociażby na same kopółki, a5pro mają plastikowe z wypukłym nadrukiem L i R a te na zdjęciu z varminem mają metalowy grill i białe oznaczenia R i L

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

Kwestia światła, według mnie to te same słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne moje flipy

jakość wykonania, ergonomia maskara w tych pieniądzach < 500 pln

 

[edycja]

jeszcze folia została ;)

[edycja]

co mi się nie podoba w Grado to wolne bez zabezpieczenia otwory w przetwornikach a potem czemu klękają masakra, tutaj jest pomyślane i są pozaklejane siateczką nawet taka pierdółka :D robi różnicę

DSCF2229.JPG

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności