Skocz do zawartości

Nowe Firmware


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyzby imp 450 nie był planach??

 

Cieszy mnie to ze poprawią bugi i to spolszczone menu. Choc juz teraz mam spolszczone po czesci przez Cyber'a :)

 

O co chodz z tymi zakladkami (bookmark) ?

 

 

Do IMPków firmware ma byc gotowy pod koniec lipca.... kurcze to chyba juz :D (iMP-350/400 end of july)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iMP-550:

1. international language for menu

2. new program mode

3. bookmark

4. bug fix

5. playbackspeed controller

 

Ad.

1. pewnie będzie jakieś zabugowane, ale co tam zobaczymy jak wyjdzie

2. 'new program mode' bla bla - napisali by dokładnie co to będzie, a nie jakiś 'nowy tryb, funkcja :huh: (hmmm, może to będzie ten 'crossfading' o którym była wcześniej mowa :rolleyes::rolleyes: dop. pomarzyć ;) )

3. tego też nie rozumiem

4. standard

5. hmm, wtf - 'regulator prędkości playbacku, odtwarzania' :huh::huh: też nie zabardzo kumam.

 

Bommbel nie martw, spójrz ta to z takiej perspektywy, że 450-ka jest najnowszym playerem z linii iMP (nielicząc 900, 1000 i 1100) i firma napewno nie opusciła uzytkowników tych że modeli. Poprostu będziesz musiał poczekać 'nieco' dłużej. Ile to sie dowiesz pewnie przy nast. newsie ze strony przedstawicieli iriver dot. softu.

 

P.s. ciekawe czy ten bug fix dotyczy również plików ogg

 

-e-d-i-t-

Z polskiej wersji instrukcji do iMP-550, cytuję

BOOKMARK

Funkcja ta służy do szybkiego wyszukiwania przy użyciu zakładek.

Funkcję zakładek włącza się w trybie STYDY.

[...]

Możesz zapisać do 20 zakładek dla jednej płyty CD.

Gdy korzystasz z zakładek, możesz zorientować się którą jest z kolei po ilości sygnałów dzwiękowych.

[...]

Po więcej info zapraszam na strone 30 instrukcji pl w PDeFie. ;);)

Używam już playera 5 miechów i doprawdy o tych zakładkach dowiaduję się dopiero teraz :blink::huh:

Niema co zaraz będę musiał to sprawdzic ;)

 

O funkcji Playback też jest napisane, z tym że na stronie 29 tejże instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to 450-ka wyszła 'nieco' później niż 700T (ale mogę się mylić, aczkolwiek jestem zdania, że tak właśnie było)

 

A odnośnie nowego, planowanego firmware'u do iMP-700T to z tego co wyczytałem, to wiem, że zaimplementują obsługę ogg, co jest jednak czyms nowym (of koz w tym modelu) IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod posten ale nowe firmware juz jest, tak wiec jade po kolei:

 

IMP

 

50 - 1.50 Formal Version Sciagnij

 

100 - przykro mi nie ma nic nowego

 

150 - 1.70 Formal Version Sciagnij

 

250 - 2.80 Formal Version Ściągnij

 

350 - 2.80 Formal Version Ściagnij

 

400 - 1.80 Formal Version Ściagnij

 

450 - głowa do gory moze wkrótce

 

550 - !.70 Formal Version Ściagnij

 

700T - tutaj rowniez nic

 

iFP zostawiam dla kogos innego :)

 

Ktoś chce poczytac to tutaj http://babelfish.altavista.com/babelfish/t...p_name%3diMP-50

 

Wszystkie wersje sa koreanskie tak wiec bezpieczne dla playerów, Wystarczy zmienic jezyk na polski zeby miec polskie znaki.

 

Ja sie zastanawiam czy zmieniac, bo obecnie czesc firmware'u spolszczone Przez Cyberdeath'a :D. Ale pewnie zmienie jak zwykle jako pierwszy B)

 

 

 

***************UDPADE*************

 

Piewsze wrazenia po zmianie firmware'u

 

Osz ty w morde, całkowicie zmienił sie wygląd teraz jest taki jakis kommórkowy. W menu General trzeba zmienic jezyk na polski bo wszystkie podmenu są koreanskie, tak wiec widać krzaczki.

Tak wiec jak ktos wgra nowe firmware to wchodzi do general i drugie od góry podmenu tam wybiera polski. Jak wyberzemy chinski lub koreanski to mamy podmenu w krzaczkach.

 

Chłopaki z iriver oprocz zmian w głownym menu zmienili rowniez wielkosc czcionki w podmenu. Teraz to jest bydle w porównaniu do starszych wersji.

Zmieniono rowniez rozmieszczenie niektorych elementów, np. beep volume powędrował do kategorii SOUND z GENERAL.

W SOUND jest rowniez dodatkowo jedno udogodnienie mozemy sobie pozaznaczac EQ ktore uzywamy a ktorych nie uzywamy, podobnie jak to było przy trybach odtwarzania

 

Co do funckcji zauważyłem nowy tryb odtwarzania oznaczony literką B, to są chyba te całe bookmark, ktore tam nas zastanawiało :)

Jak ustawie na tryb na B i dam w lewo lub prawo suwak -10 +10 to wyskakuje mi bookmark empty. Jeszcze nie wiem jak to ustawić :)

 

Zmienil sie wygląd Program, teraz jest bardziej czytelny bo widac jaki utwór jest juz dodany :)

 

Reszte napisze poźniej... śniadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiem jak uruchomic bookmark :(, z reszy jestem bardzo zadowolony, aczkolwiek brakuje mi troche spolszczenia :)

 

Jeszcze tylko taka uwaga:

 

Cos Koreańczycy zrobili i zniknął plik z ich strony do iMP 350, nie wiem czemu i dlaczego ;) . Zamiast wersji 2.80 jest wersja stara 2.70N.

 

A teraz kilka screenów ze strony koreańskiej:

 

menu-general.gif

 

Tak wygląda obecnie głowne menu, całkiem sympatycznie :)

 

menu-resume.gif

 

Tak wygląda podmenu juz w GENERAL jak widac są 3 linijki ponieważ czcionka jest duzo większa

 

menu-program.gif

 

Menu funkcji PROGRAM - ciekawe rozwiazanie bo widac co dodalismy, dodane pliki mozemy sobie kasować luba zamieniac na jakies inne utwory, dla mnie bomba :)

 

book-add.gif

 

Tutaj Bookmark, literka B. Jak narazie nie wiem jak to dziala, nie umiem tego uruchomić :angry: Trzeba bedzie nagrac plytke z katalogami, moze oto w tym chodzi....

 

eq_select.gif

 

Wybór EQ, mozna odznaczyc ktorych EQ nie uzywamy :)

 

menu-speed-set.gif

 

Wybór predkości grania dostępny tylko w modelu 550

 

 

W modelach 50, 150 i 250 chyba nie zrobili tego faceliftingu, przynajmniej tak wynika z opisu na koreanskiej stronie, jest tam tylko Ulepszona funkcja PROGRAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie sie zasysa nowy sofcik :D:D:D .

Ciekawi mnie dlaczego (na przykładzie firmware'u do 550-ki) rozmiar tego najnowszego (1,285KB) jest mniejszy niż wersji 1.60N (1.3MB) i 1.50b (1,296KB). Trochę to dziwne, zważywszy na fakt, że doszło tyle tego.

P.S. Aaaa mam, to pewnie przez te nowe menu :P:D

 

Dobre ide jakąś RW kasować :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos Koreańczycy zrobili i zniknął plik z ich strony do iMP 350, nie wiem czemu i dlaczego  ;) . Zamiast wersji 2.80 jest wersja stara 2.70N.

:(:(:angry: i skąd ja mam teraz pobrać nowe firmware? :huh:

 

A może był w nim jakiś poważny błąd i dlatego go wycofali?

 

Tak wygląda podmenu juz w GENERAL jak widac są 3 linijki ponieważ czcionka jest duzo większa

Może to jest spowodowane tym, że krzaczki muszą mieć większą czcionkę aby były czytelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak uruchomić tą funkcje BOOKMARK gdzie ją szukać?

Przyłaczam sie do pytania :D

 

 

 

   i skąd ja mam teraz pobrać nowe firmware?

 

A może był w nim jakiś poważny błąd i dlatego go wycofali?

 

http://ralph03.funpic.de/IMP-350.ZIP

Jakby nie szlo sciagnac to wejdz na głowną strone mojej stronki i tam dopisz w adresie IMP-350.ZIP ewentualnie prawy myszy i zapisz jako.... :)

 

A co do błedu to jakos mało prawdopodobne bo bo firmware jakies 2 dni bylo na serwerze u nich, i ma te same funkcje co iMP-400.

 

Może to jest spowodowane tym, że krzaczki muszą mieć większą czcionkę aby były czytelne.

 

To jest możliwe, ale dla mnie obecnie te krzaki tez nie są czytelne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wgrałem ten nowy Firmwal v1.70 do iMP-550 jest super  ,powiedzcie czy on obsługuje już w pełni format ogg? czy ktoś sprawdzał.

Z tego co słyszałem o nowych firmware'ach do innych modeli, to tam też nic się nie zmieniło w kwestii ogg, dlatego mniemam, że w przypadku iMP-550 jest identycznie.

 

Dla mnie ten nowy firmware to jakaś ściema.

Najpierw piszą

MP-350/400/550 (Expected at the end of July)

     New features

1) Adjustable playback speed support (only for iMP-550)

2) New program functions

3) New bookmark functions

4) Fixes regarding problems of the player resetting during playback of certain files.

A na to wyglada, że prawdą jest tylko ptk 1 i 4 (nie sprawdzone, bo jeszcze player nigdy mi się nie restował)

Dokładnie to co podali na koreańskiej stronie http://service.iriver.co.kr/pds/view.asp?i...&p_name=iMP-550

Odnosnie punktu 2-go o mam wrażenie, że u mnie już to było w wersji 1.40, tylko, że nieco inaczej wyglądało, ale również widziałem jaki będzie poprzedni/kolejny utwór, i również mogłem je kasować, etc. Tylko, że podczas ODTWARZANIA funkcji PROGRAM już nic tam niemozna było zmieniać, niewiem jak jest teraz, ale myślę, że podobnie.

Z tą ZAKŁADKĄ to jestem pewien na 99%, że tej nowej funkcji/trybu poprostu NIEMAM. Dlatego jako użytkownik 550-ki czuje sie trochę oszukany, dlatego, że nowe GUI średnio m się podoba (oczywiście wygląd menu jest KUL, ale dalej to już jest taka tandeta i lipa, że głowa boli; zdecydowanie bardziej mi odpowiadał wcześniejszy wygląd, gdzie wszystko było mniejszcze i poprostu ładniejsze), koreańskie i chińskie menu tylko na początku fajnie sie prezentuję, aktualnie też jest mi zbędne, no i funkacja Playback przypadła mi go gustu, bo fajnie mozna 'miksowac' kawałki. Reszty dobroci nie zauważyłem, jak napisałem wyżej i jestem zdania, że ich tam w ogóle niema <_<<_<

 

Teraz odnosnie BOOKMARK, to przypuszczam, że jest ona 'napewno' (tutaj sugeruję sie tylko tym co przeczytałem/zobaczyłem na stronie) w wersji 1.80 do iMP-400 (niewiem jak jest do 350-ki, bo rzeczywiście 'wycofali', czy też poprostu usuneli z servera plik z najnowszym softem).

Na http://service.iriver.co.kr/pds/view.asp?i...&p_name=iMP-400 jest 'dokładny' opis funkcji PROGRAM i BOOKMARK, z tym, że po koreańsku, rzecz jasna. Po przetłumaczeniu ww. strony przez http://babelfish.altavista.com/ jest już nieco lepiej, i można co nieco zrozumieć.

Boli mnie jeszcze 'troche' te EQ SELECT w 400-ce. Piszę 'trochę' bo i tak używam prawie non stop u siebie Extreme 3D, ale chciałbym mieć również tak wybór jaki maja użytkownicy iMP-400 w wyborze ustawień equalizera.

iMP-400                                                                                         iMP-550
ROCK       JAZZ                                                                              ROCK        JAZZ
CLASSIC  U BASS                                                                          CLASSIC   U BASS
DANCE     POP                                                                                METAL      Xtrn EQ
METAL      USER1                                                                            Xtrn 3D
USER2      USER3

 

Jeszcze odnosnie

Powiedzcie jak uruchomić tą funkcje BOOKMARK gdzie ją szukać?
to wciskając przycisk MODE na pilocie natrafi się w końcu na owe B (jak nie, to czyli tego niema??)

P.S. Żeby bookmark było aktywne, trzeba włączyć wcześniej STUDY MODE, ale o tym jest napisane w instrukcji, mniemam, że do każdego modelu, który ową funkcje posiada.

 

-

P.S. I jeszcze dopowiem, że mam nadzieję, że wersja EUR nowego firmware pojawi się również lada dzień, bo te koreańskie to jakoś do mnie nie przemawiają (mam tu na myśli tą mniejsza czułość pilota na wciskanie przycisków) W 1.40 wszystko było O.K., nacisnałeś, czy przekręciłeś lekko przycisk, zaraz włączało sie to co miało, a w 1.60N i teraz w 1.70 momentami jest tak, że mimo iż tam naciśniesz, przekręcisz to NIC, player nie reaguję, trzeba zrobić to ponownie tylko mocniej. Własnie dlatego z 1.60N przesiadłem się z powrotem na 1.40. Niechciałbym tego powtórzyć w przypadku 1.70, ale jak nic sie nie zmieni to chyba będę musiał <_<<_<

 

P.S.2 Miałem już kończyć, ale sobie przypomniałem, że miałem napisać o tym co mi sie podoba. To będzie to prócz tej funkcji PLAYBACK SPEED wygląd jednej z wizualizacji, a dokładnie LEVEL METER 2 (teraz jest taki... hmm kawaii :D:D , czyli 'ładny') Wcześniej używałem przeważnie PROGRESSIVE, który pokazywał procentowo ile już tracka odtworzyło. Teraz przestawiłem się na ten LM 2 bo jest KUL i koniec kropka.

 

P.S.3 Niewiem, ale mam wrażenie, że podobne GUI było wcześniej w iFP-1xxx (z tym aparatem). Tam to było o tyle fajne, że calość była w kolorze, i tu mnie zastanawia, czy iRiver mógłby wyprodukować nowe piloty do modeli z serii iMP własnie z kolorowym LCD. Technicznie byłoby to raczej możliwe, więc czemu nie. Nie twierdze jednak, że jakby sie pokazał, to bym go odrazu kupił, ale w przypadku popsucia, czy zgubienia (odpukać) bardziej wtedy byłbym skłonny (o ile w ogóle byłbym, ale szczerze, to niemiałbym in. mozliwości) na zakup tego z kolorowym ekranikiem :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam powiedzcie czy u was w iMP550 działa ten bookmark i jak go właczyć w tej wersji 1.70 .zauwazyłem ze przy wysokim poziomie słuchania od 37 zatrzynają sie trzaski zaczyna zniekształcać dżwięk przy wer.1.40 tego niebyło ,było idealnie.Co daje ten BOOKMARK?

 

A co do tych przycisków to racja ,teraz jak sie naciska przycisk to niema pewności ze coś załączył trzeba jeszcze raz nacisnąć mocniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności