Skocz do zawartości

Problem Z Rio Forge 256


kotak

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

przywiozłem sobie używany odtwarzacz RIO Forge 256, i mam z nim problem.

mówiąc w skrócie - rzadko udaje mi się go włączyć.

 

po włożeniu baterii nie chciał sie uruchomić, więc poddałem się i przez nieuwagę

zostawiłem go podłączonego do portu USB, jakie było moje zdziwienie że wtem - po pewnym

czasie - uruchomił się, więc szybciutko wgrałem nowy firmware, mp3 i posłuchałem sobie muzy,

kupiłem akumulatorki, włożyłem nawet kartę SD z nokii - działała i myślałem że wszystko będzie ok.

niestety następnego dnia nie działał, po kilku dniach myśląc że może coś w środku nie styka, rokręciłem go

na części pierwsze, po skręceniu znowu działał .... niedługo, bo wieczorem znowu umarł.

potem rozkęcając go i skręcając - już mu nie pomogło

 

nie jest uszkodzony - fizycznie, jest w dobrym stanie, przypadłość raczej nie jest fizyczna ale jakać magiczna, bor raz działa raz nie, bateria dobrze styka, zresztą próbowałem na usb

 

na stronach zagranicznych wyczytałem że forge mają takie przypadłości, ale kurcze o co chodzi ?

jest po gwarancji więc nie odeślę go do producenta

musi być gdzieś jakiś czeski błąd

 

może ktoś z forumowiczów pokonał podobną przypadłość ?

może chodzi o wewnętrzną bateryjkę ?

 

z góry dzięki za każdą pomoc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to przypadłość " elektryczna" to nic Ci nie poradzimy

 

Ale Forge mają czasami problem z odpowiednim skonfigurowaniem firmware.

 

Jaki wgrałeś ? 133.exe ? Bo od dwóch tygodni jest dostepny nowy firmware dla

Forge >> 3.04

 

Then, go to Support, Downloads and Manuals and select the Forge from the drop-down list. Go to the Rio Forge Firmware section. You will need to download and install RioForge_firmware 3.04. Use the following procedure:

1) Turn the player off.

1) After 5 seconds, while holding down MENU button, turn the player on.

2) Keep holding down MENU until “Upgrader” is displayed on the screen.

3) Connect the player to the computer with the supplied USB cable.

4) Proceed with the firmware update as detailed below:

**Note** Contents on players internal and external memory may be lost during the upgrade!

**Note** Verify the Forge is fully charged before proceeding.

1) Prior to installing and running the firmware update close all programs.

2) Run the RioForge_firmware_3.04.exe. file that you downloaded from the Internet. It should extract to the desktop unless you specified an alternate location.

3) Double click on the Icon labeled 'Rio Firmware Update'

4) Press the 'Next' button, and the firmware upgrader will detect your Rio player.

5) Press the 'Next' button to begin the update.

6) Once finished, press 'Finish' to exit the firmware upgrade application.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności