Skocz do zawartości

Następca Sony S638F za 400-500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój kilkuletni soniacz (638) pomału dokonuje żywota, musiałbym więc zacząć rozglądać się za nowym odtwarzaczem.

 

Słuchawki jakie posiadam - Sound Magic PL30, jestem z nich zadowolony. Moja para również niedługo zdechnie, ale kolejnymi kupionymi też będą najpewniej trzydziestki SM.

 

Zastanawiam się, czy sensownym następcą byłby Sony E583. Przede wszystkim 8 giga, które mam obecnie to stanowczo za mało. 583 ma 2 x tyle, zakładam, że powinno starczyć... Obsługa FLAC to też plus.

 

Czy coś innego powinienem brać od uwagę (może z naciskiem na jeszcze większe pojemności, np 32 giga)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak gra Twój sony, ani nawet jak gra player, którym chciałbyś go zastąpić, ale może poczytaj o fiio x1, na którego jest teraz na forum preorder. Obsługuje karty sdxc, więc wpakujesz tam znaaaaaaacznie więcej muzyki niż na tych 8gb.

 

W budżecie, nawet w regularnej cenie, zmieścisz się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mignął mi przed oczami wspomniany X1. Minusem wydają się być gabaryty - jest chyba sporo większy od mojego 638. Jednak kwestia pojemności jest nie do przecenienia.

 

Tu potrzebowałym więc rady - który (jeśli wybierać z tych 2-ch) byłby lepszym wyborem w kontekście jakości odtwarzanej muzyki (no i chyba jako ciągłość 638, która - choć nie mam porównania - wydaje się być przyzwoitym grajkiem wraz ze wspomnianymi słuchawkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak gra Twój sony, ani nawet jak gra player, którym chciałbyś go zastąpić, ale może poczytaj o fiio x1, na którego jest teraz na forum preorder. Obsługuje karty sdxc, więc wpakujesz tam znaaaaaaacznie więcej muzyki niż na tych 8gb.

 

W budżecie, nawet w regularnej cenie, zmieścisz się bez problemu.

 

Właśnie, zrób tak jak Kolega radzi. Jeśli boisz się w ciemno kupować to poczekaj na forumowe opinie o Fiio x1, które pojawią się zaraz jak tylko preorder zostanie zrealizowany.

W międzyczasie szklanka zimnej wody ;-) Czasami warto poczekać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bardzo ciężko będzie znaleźć godnego następce s638. Moim zdaniem to jeden z najlepszych, przenośnych odtwarzaczy w normalnych rozmiarach. Te fiio czy AK może i oferują jakość hi-res, ale nie sztuką jest upchać super podzespoły w cegle. Sztuką jest skonstruować świetny odtwarzacz w kompaktowej formie.

 

Z tego co czytałem ludzie określają modele z serii E5xx jako ciepłe odtwarzacze, a więc raczej zmiana charakteru a nie upgrade.

 

Jeśli lubisz odtwarzacze Sony to pomyślałbym o modelu M504. Udało im się tam nawet wepchnąć wzmacniacz S-Master MX. Niestety wersja 16GB dostępna tylko w Japonii. No i cena zachodniego M504 zawyżona. Na ebay można dostać 16GB w wersji Japońskiej za mniej, no ale pozostaje niedogodność z językiem.

http://www.sony.pl/electronics/walkman/nwz-m504#product_details_default

 

Możesz też spróbować Sanse Clip Sport. Pomimo trochę denerwującego softu to całkiem dobrze grający odtwarzacz. Czy podobna jakość dźwięku do S638 to nie jestem pewien, ale sporo gorsza też nie. Raczej coś pomiędzy clipem plus a S638.

 

Rynek typowo przenośnych odtwarzaczy jednak sukcesywnie się kurczy. Producenci skupiają się albo na smartfonach albo dedykowanych "cegłach dla audiofili". Teraz żeby znaleźć coś o normalnych rozmiarach na poziomie S638 trzeba szukać w starych modelach.

 

A słuchawki jak mają być z SM to polecam sprawdzić model E30. Bardzo udany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, a więc po kolei...

 

- fiio - jak napisaliście - do poczekania aż ktoś się wypowie (mój odtwarzacz zdycha, ale jeszcze nie zdechł, więc aż tak bardzo nie pali się myślę).

 

- "Z tego co czytałem ludzie określają modele z serii E5xx jako ciepłe odtwarzacze, a więc raczej zmiana charakteru a nie upgrade." ... sądziłem, że 683 też w obszarze ciepłych się znajduje, źle sądziłem?

 

- M504 - nie ta cena jak (pobieżnie) widzę, dostępność preferuję miejscową, no i przede wszystkim nie ten wyświetlacz - już przy tej ilości muzyki, katalogując ją w sensowny sposób, potrzebuję większego ekrany dla swobodnego operowania.

 

- SM E30 - noooo... to ciekawe, tym bardziej, że moje trzydziestki są już w gorszym stanie niż sam odtwarzacz, więc zakup słuchawek będzie być może nawet wcześniejszy.

Atutem PL30 (oprócz przyzwoitej jakości dźwięku) jest dla mnie zausznik (i przystosowanie kształtu samych słuchawek do zausznika). Tu widzę zausznik również jest. Jedynie - są ciut droższe od PL30 i w komplecie nie posiadają nakładek z gąbki (ja na takowych słucham), więc tu jeszcze musiałbym je doliczyć (rozumiem, że nie problem kupić oddzielnie - zgadza się?). Czy ich jakość przemawia za tym, aby zrezygnować na ich korzyść z zakupu PL30?

 

- HSA Nova1 - to też brzmi ciekawie, możliwość wpakowania karty itd. Jednak (tak na szybko) nie mogę go nigdzie znaleźć (sklepu z nim znaczy, a co za tym idzie - ceny). Poza tym, z tego co piszecie, ryzykowne brać go do SM pl30 lub SM e30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, a więc po kolei...

 

- fiio - jak napisaliście - do poczekania aż ktoś się wypowie (mój odtwarzacz zdycha, ale jeszcze nie zdechł, więc aż tak bardzo nie pali się myślę).

 

- "Z tego co czytałem ludzie określają modele z serii E5xx jako ciepłe odtwarzacze, a więc raczej zmiana charakteru a nie upgrade." ... sądziłem, że 683 też w obszarze ciepłych się znajduje, źle sądziłem?

 

- M504 - nie ta cena jak (pobieżnie) widzę, dostępność preferuję miejscową, no i przede wszystkim nie ten wyświetlacz - już przy tej ilości muzyki, katalogując ją w sensowny sposób, potrzebuję większego ekrany dla swobodnego operowania.

 

- SM E30 - noooo... to ciekawe, tym bardziej, że moje trzydziestki są już w gorszym stanie niż sam odtwarzacz, więc zakup słuchawek będzie być może nawet wcześniejszy.

Atutem PL30 (oprócz przyzwoitej jakości dźwięku) jest dla mnie zausznik (i przystosowanie kształtu samych słuchawek do zausznika). Tu widzę zausznik również jest. Jedynie - są ciut droższe od PL30 i w komplecie nie posiadają nakładek z gąbki (ja na takowych słucham), więc tu jeszcze musiałbym je doliczyć (rozumiem, że nie problem kupić oddzielnie - zgadza się?). Czy ich jakość przemawia za tym, aby zrezygnować na ich korzyść z zakupu PL30?

 

- HSA Nova1 - to też brzmi ciekawie, możliwość wpakowania karty itd. Jednak (tak na szybko) nie mogę go nigdzie znaleźć (sklepu z nim znaczy, a co za tym idzie - ceny). Poza tym, z tego co piszecie, ryzykowne brać go do SM pl30 lub SM e30?

Tu masz Novę 1 http://sonusmobile.pl/product-pol-409-Odtwarzacz-HiSoundAudio-Nova-N1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki.

 

Odsłuchiwać i porównywać nie będę (nie bardzo mam jak, kiedy, gdzie itd.), decyzja więc raczej podjęta będzie na podstawie tu wrzuconych opinii, więc:

 

a ) czy Nova 1 to trafniejszy wybór niż 583? (również w kontekście słuchawek SM pl30/e30, o fakcie posiadania slotu na kartę, pozwalającą 2-krotnie powiększyć miejsce względem sony nie wspomnę)

 

b ) czy X1 to trafniejszy wóbór niż 583? (również w kontekście wspomnianych słuchawek, również nie wspomnę o pojemności).

 

...choć na odpowiedź na to drugie pytanie jak rozumiem przyjdzie mi poczekać.

Edytowane przez TVTV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony S638 gra bardzo blisko neutralności, z zaakcentowanym basem, ale tym średnim i niższym, co nie wpływa na koloryzację średnicy. Przekaz S638 określiłbym co najwyżej jako ocieplony, nie typowo ciepły, ale to też jest kwestia indywidualnego punktu odniesienia. Ciepły przekaz zawsze kojarzy mi się z kolorowaniem, a S-ka niczego nie koloruje.

 

Tu też chodzi o to, że po S-ce ciężko będzie się przestawić z tej ergonomii użytkowania, to po prostu bardzo dobrze dopracowany odtwarzacz, a więc jeśli wcześniej nie miałeś styczności z chińskimi playerami może to być dla ciebie bolesne pod tym względem.

 

Musisz też wziąć po uwagę to, że kolejne modele wypuszczane po S-ce miały już narzucane blokady mocy wyjściowej. Nie jestem pewien jak to jest w przypadku E583, bo Sony niedawno zaczęło się z tego głupiego pomysłu wycofywać, ale możesz się lekko zdziwić, kiedy będziesz musiał dojeżdżać do końca skali głośności, by zagrało z takim natężeniem jak na połowie skali w S-ce.

 

ps. A co się dzieje tej S-ce? Bo naprawdę nie ma sensu wymieniać na nowsze modele - i tak nie znajdziesz nic jednoznacznie lepszego pod względem jakości dźwięku, chyba że kupisz jakąś cegłę typu fiio.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze polecanie odtwarzacze drogie, albo tak stare, że ich nie ma :D

 

Zawsze można wziąć clipa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośności 583 - gdzieś kilka dni temu czytałem (może tu na forum), że - o ile mnie pamięć nie myli - jest cichszy od 638, ale niewiele. Mam nadzieję, że to "niewiele" to kilka kresek (i bliżej dolnej granicy definicji "kilku" niż górnej).

 

Co masz na myśłi pisząc o styczności z "chińskimi odtwarzaczami"? To któryś z tych wymienionych/polecanych?

 

A co jest natomiast z moim sony... pomijam fizyczne uszczerbki obudowy, bo to na muzykę nie wpływa. Ostatnio coś z wejściem jacka było nie bardzo, coś nie stykało, w jednej z słuchawek albo nie było dźwięku, albo okrojony (nie pamiętam), musiałem dociskać jacka mocno w bok i czasem się uspokajało. Ale ostatnio uspokoiło się na dobre i niby działa.

Bateria - ledwo zacznę słuchać, a skala naładowania topnieje w oczach. Gdy do pracy jeżdżę autobusem - ze 40 minut w jedną stronę, nie wiem czy na 3 dni starczy.

Ponadto 8 giga (a w sumie jakieś 7,2) to już od dłuższego czasu stanowczo za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni 583 od 585, czy sony 583 to wersja na inne rynki? Teraz za 500 zł można kupić NWZ-E85 za 500 zł z słuchawkami Sony ZX610. I też zastanawiam się czy tą opcję wybrać czy czekać na Cowona i9 z USA. Gdyby nie gabaryty pewno brałbym Fiio i się nie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, nadszedł czas aby sfinalizować kwestiękupna odtwarzacza.

Obecne słuchawki: SoundMagic E30

 

Fiio x1 vs Sony E585

 

Jednym z głównych kryteriów będzie pojemność - 16 giga sony tak na granicy może być, tu sobie sam odpowiem, czy mi starczy czy nie.

Wielkość samego odtwarzacza - pojadę, zobaczę fiio, ocenię i też sobie sam odpowiem, czy wielkość akceptowalna.

Czas dzialania na jednym ładowaniu - tu na papierze soby bije na głowę fiio. Rozważę, czy te 12 godzin mi wystarczy.

 

Poza tym co wyżej, sam nie odpowiem sobie na pytanie, który lepiej gra przy wyżej wymienionych słuchawkach. Jako, że fiio jest już chwilę na rynku - czy ktoś może mi powiedzieć, czy z SM E30 to dobre połączenie? Czy lepsze niż wymieniony sony?

 

I jedna jeszcze rzecz mnie martwi, o której przed momentem przeczytałem tu na forum. Ktoś wspominał o problemach fiio z czytaniem flac'ów z kart 64 gigowych. Przyznam, że kupując X1 pewnie właśnie w taką pojemność karty bym celował.

Producent zapewnia możliwość użycia kart 128 giga. Producent zapewnia odtwarzanie plików flac. Ale skoro powstaje problem z flac'ami już przy kartach 64-gigowych - to trochę lipa jest :/.

Edytowane przez TVTV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony jednak odpadnie sądzę. Te 16 giga to za mało stwierdzam. Chyba więc tylko X1 zostało na placu boju. Przeboleję krótszy czas pracy urządzenia. Może uda mi się wziąć go w łapę i ocenić gabaryty. A w kwestii zgrania z SM E30 - pewnie nie pozostanie nic innego, jak zaryzykować.

Przy okazji - ktoś posiada tę wersję złotawą? To takie chamskie, żółte złoto, czy raczej sensownie stonowany odcień?

I w kwestii ładowarki - ilość amperów dowolna? Brać co bądź? Choć obawiam się, że taka za 2 zł moze mi chatę spalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności