Skocz do zawartości
  • 0

Awei es - Q3 , es 800m czy es 900i


guku77

Pytanie

Witam !

 

Ostatnio panuje ''moda'' na jak slyszalem ''chiństkie'' a zarazem znakomite słuchawki firmy awei które zadowalają dużo liczbę osob.

Mimo iż planuję kupić sluchawki w przedziale cenowym 30-40zł , przeczytalem sporą liczbę opinii użytkownikum co do słuchawek w tej kwocie, nalepszym wyborem okazały się słuchawki firmy awei , ktora wyprodukowała sporą liczbę modeli , zainteresowałem się tą firmą także chce zaryzykować i przetestować te słuchawki czy naprawdę są warte zachodu.

Przejdźmy do rzeczy , interesują mnie słuchawki z dużą ilością, głębokim i mocnym basem , słucham electro house, dlatego az tak mi na tym zalezy , aby były to słuchawki spełniające moje oczekiwania.

Znalazłem 3 interesujące mnie modele Awei es - Q3 , es 800m oraz es 900i , ostatnie słuchawki są najnowszym modelem tej firmy .

 

I teraz moja prośba, jaki model uważacie za stosowny do moich oczekiwań ? Który będzie ''strzałem w dziesiątkę'' oczywiście wliczając te 3 modele ?

 

Pozdrawiam .


A może zaproponujecie jakieś inne słuchawki, lepsze od podanych przeze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Odniosę się do dwóch modeli, które posiadam 800m i 900i. Generalnie 900i to taka trochę wyższa półka w rodzinie awei i mają zdecydowanie większy przetwornik 11,5 w porównaniu do 800m 9mm. Co za tym idzie 900i są znacząco większe i cięższe od 800m i tutaj z wiadomych względów nie każdemu one pasują. Jeden i drugi model ma płaski, twardy kabel i ciężko go owijać wokoło ucha, zatem pozostaje noszenie w sposób klasyczny. Co do brzmienia to 900i grają mocniej, bas jest uderzający ale mniej dudniący w porównaniu do 800m, do tego mamy odrobinę szerszą scenę i większą szczegółowość ale to takie moje subiektywne odczucia. Generalnie 900i są trochę lepiej wykonane i dają wrażenie bardziej solidnych.

 

BTW. oczywiście 900i są z mikrofonem a 800m bez...

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli rozumiem przez to że 900i są lepsze sądząc po użytkowaniu, interesuje mnie jeszcze model Q3 w którym jest najwięcej basu spośród prawdopodobnie wszystkich modeli awei, chyba że bas w Q3 jaki i 900i jest podobny, tego nie wiem bo jeszcze nigdy nie mialem okazji pracowac ze sluchawkami tej firmy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli rozumiem przez to że 900i są lepsze sądząc po użytkowaniu, interesuje mnie jeszcze model Q3 w którym jest najwięcej basu spośród prawdopodobnie wszystkich modeli awei, chyba że bas w Q3 jaki i 900i jest podobny, tego nie wiem bo jeszcze nigdy nie mialem okazji pracowac ze sluchawkami tej firmy .

 

Czy lepsze w użytkowaniu? Tutaj można by stwierdzić bo kilku dniach indywidualnego słuchania bo tak jak wspomniałem ich wielkość, ciężar i konstrukcja nie każdemu pasują. Najlepiej byłoby wziąć jeden i drugi model do ręki i porównać. Dźwiękowo tak, w moim odczuciu grają lepiej.

Możesz zerknąć też na model 600i, sprzedany w największej liczbie egzemplarzy wśród awei.

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Q3 to typowo basowe granie - cała reszta schodzi na dalsze tło. Nie są specjalnie szczegółowe. Dla mnie były też średnio wygodne.

A na wielkość przetwornika nie patrz, bo o połowę mniejszy, może grać dwa razy lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mi wielkośc , konstrukcja i cieżar nie rprzeszkadzają , nie zalezy mi az tak bardzo na wygladzie , chodzi mi o to co jest w ''środku'' . Q3 jednak odpada z roli .

 

900i podobno przewyższa model 800i , poza tym 900i jest nowym modelem i nie ma za dużo recenzji o nim , takze trudno stwierdzic jak sie sprawują na tle innych , starszych od siebie modeli ...


po przeczytaniu wielu innych recenzji mam teraz wielki dylemat i mętlik w głowie, gdyż każdy inny model słuchawek awei ma w sobie ''to coś'' także juz nie wiem jaki model by był odpowiedni , pomóżcie wybrać ten który według was jest najlepszy, pod względem , dzwieku a zarazem porządnego baaasu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

900i to też nie jest już taki nowy model gdyż już na rynku chyba ze dwa lata jest o ile mnie pamięć nie myli, po prostu mało recenzji jest. Najwięcej znajdziesz na temat 800m i 600i. Różnica w cenie to kilka złoty zatem ja osobiście skłaniałbym się ku 900i jeżeli nie przeszkadza Ci konstrukcja i wielkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zatem 900i spełni oczekiwania pod względem jakości dźwieku oraz basu, podobno nie powinno sie patrzec na wielkosc przetworników a słyszałem że im większa tym lepiej, łatwiej wygenerować w ten sposób niższe dźwięki o głębszym brzmieniu a 900i mają przetworniki najwieksze z rodziny awei bo 11.5 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie chcę 3 par słuchawek , jedne mi wystarcza w zupełności , ja chcialem tylko sięgnąć po opinię innych .

 

W tym przedziale cenowym osobiście bym się raczej skłaniał nieco bardziej ku 900i ze względu na jakość wykonania i pasującą mi barwe, ale to nie oznacza, że pozostałe modele są gorsze i być może tobie mogły by bardziej podpasować to takie moje zdanie. Tak jak pisałem wcześniej możesz też zastanowić się nad 600i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności