Skocz do zawartości

Jak uzyskać jak najlepszy dźwięk z komputera - poradnik


deton24

Rekomendowane odpowiedzi

ASIO4ALL i Wasapi to jeden pies.

 

Ale jak masz natywne ASIO z karty dźwiękowej to uważam że jest lepsze.

@up

Spokojnie, po sporządzeniu ja też.

Dla Pani w telegraficznym skrócie.

Poradnik jest dla osób korzystających z wyjść analogowych dysponujących mikroskopijnym tudzież zerowym budżetem na rozwój swojego systemu dźwiękowego. Poradnik jest głównie dla posiadaczy kart Realtek/SoundMax/ASUS i Creative. Wszystko czego potrzeba aby uzyskać w komputerze jak najlepszy dźwięk streszcza się następująco:

 

1. Zmodowane sterowniki

 

a) Realtek lub Creative albo Asus Unified Drivers

2. Zmodyfikowany Foobar (instrtukcja jak, w poście)

 

z wtyczką foo_dsp_effect - Graphic Equalizer (33 zakresy)

 

3. SRS Audio Essentials

 

4. Fidelizer (opcjonalnie)

 

To całkowicie wszystko.

Edytowane przez deton24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASIO4ALL i Wasapi to jeden pies.

W zasadzie to jak się nie zmienia głośności w mikresie audio w Windows, to również interface DirectSound gra identycznie jak dwa powyższe.

Nie wiem.. jak komuś ASIO4ALL daje więcej basu, to gratuluję wyobraźni :D

Efekty jakie daje ASIO czy Wasapi Exclusive zależą od konkretnego DACa. Grają porównywalnie, ale z HAinfo na ASIO było ciut więcej basu niż na Wasapi Exclusive a na UAE23 praktycznie bez różnicy, może scena ciut większa na ASIO, ale na granicy postrzegania.

Na Wasapi (systemowe rozwiązanie z win7) jest zdecydowanie słabiej zwłaszcza pod względem sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki. Idzie jakoś pogodzić asio gdy chce w tym czasie włączyć np. Grę lub przeglądarkę, w każdym razie coś również odtwarzajacego dźwięk. Przy korzystaniu z asio trzeba zatrzymać i wyłączyć program do muzyki aby odzyskać dźwięk np. W grze. Da radę to zrobić bez takiego kombinowania?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie-e.

ASIO podobnie jak Wasapi gdy są używane, mają wyłączność na sterowanie interface audio.

Innymi słowy - chcesz słuchać przez ASIO - słuchasz tylko muzyki z Playera.

Dlatego direct sound jest wygodniejszy - bo pracuje pod kontrolą miksera dźwięku w Windows, i słuchać równolegle wiele strumieni audio.

Gdy używa się Visty, Win7 bądź Win8, i nie reguluje głośności za pomocą miksera systemu, to Direct Sound daje taką samą jakość jak ASIO czy wasapi.

Oczywiście pod warunkiem, że wyłączy się wszelkie audio "polepszacze", we właściwościach sterownika karty muzycznej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy używa się Visty, Win7 bądź Win8, i nie reguluje głośności za pomocą miksera systemu, to Direct Sound daje taką samą jakość jak ASIO czy wasapi.

To może być prawda po cyfrze. Oczywiście po analogu nic bardziej mylnego.

U mnie na ASIO z Creative - analog, działa wszystko w tle razem z ASIO.

Edytowane przez deton24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki. Idzie jakoś pogodzić asio gdy chce w tym czasie włączyć np. Grę lub przeglądarkę, w każdym razie coś również odtwarzajacego dźwięk. Przy korzystaniu z asio trzeba zatrzymać i wyłączyć program do muzyki aby odzyskać dźwięk np. W grze. Da radę to zrobić bez takiego kombinowania?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

U mnie działa takie rozwiązanie, że w foobarze mam ASIO na optyka a w systemie dźwięk ustawiony na hdmi. Wtedy bez kombinowania mogę puszczać muzykę i w razie czego monitor służy jako głośniki do YouTube'a czy innych bzdur. Nie jest to audiofilia ale daje radę.

 

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Reupload linków z One Drive:

Sterowniki Realtek autorstwa DRACON1C, dodające funkcjonalności karty Creative:
- 64 Bit Realtek 2.75 - X-FI MB 2 MOD
https://www.oboom.com/980KHHTX/64bit_Win7_Win8_Win81_R275.7z

- 32 Bit Realtek 2.75 - X-FI MB 2 MOD
https://www.oboom.com/UK96NLM0/32bit_Win7_Win8_Win81_R275.7z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jakby ktoś jeszcze robił takie kaskaderskie eksperymenty, to ostatnio pomogła mi:

Wtyczka z pakietu "Effect DSP" - Dynamics Compressor.

Pozwoliła mi wyciągnąć jeszcze więcej basu, ale trzeba uważać na efekty ściszania się muzyki, i odpowiednio rekompensować przy dostrajaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Pisałem już na labie na PW.

 

Pytanie było też o X-FI Audio

 

Xtreme Audio mówią w ogóle że to crap.
Może Daniel K ma stery pod 10, bo ostatnie do 8.1 włącznie lepiej brzmiące PAX są tutaj
XP:
Daniel K nie zmienia właściwie brzmienia w stosunku do oryginalnych sterowników, dlatego polecam PAX.
Czy w przypadku innych kart, różne wersje sterów PAX, włączenie z różnymi starymi.
Tak więc, do 8.1 włącznie z PAXami, ostatecznie by obleciało to Audio, ale generalnie do 10 nie warto schodzić z niczym poniżej Music, z uwagi na stery właśnie.
Odp. jakość dźwięku jest ponoć lepsza niż audigy2zs
Są dedykowane do 7 właściwie, mówię że są też do 8.1, bo jeszcze architektura sterów się tam nie zmienia.
Prędzej Audigy jest polecana, bo duża część przeszła na 10, a akurat PAXowe są dla niej na 10, ale ogólnie coś chyba nawet słyszałem o tym.
Nie wiem nawet czy oryginalne stery dla Audio dla 10 są, ale mniejsza.
To może być racja.
Są też słuchy że fabryczna 2ZS gra na poziomie dobrych integr.
Po Paxach sądzę lepiej. Dywagując.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ściągając aplikacje TIDALa na kompa w ustawieniach masz opcje wybrania na jakie urządzenie odtwarzania tidal ma mieć wyłączność. Z tego co kojaze w chrome nie ma opcji wybrania urządzenia odtwarzania tylko puszcza na to które w systemie ustawione jest jako domyślne. Nie wiem jak inne przeglądarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności