Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do 600 zł, Clip Zip


michu1436

Pytanie

Jako były posiadacz 512dj akg oraz (niedawno złamanych w pół) Pioneer SE-MJ75 postanowiłem trochę dołożyć do zakupu nowych słuchawek i takie udało mi się wyszukaćć:

 

- Beyerdynamic DT 660

- AKG K181 DJ

- SENNHEISER HD380 PRO

- Brainwavz HM9

 

Budżet do 600zł. Grajek Sansa Clip Zip z RB. Głównie zależy mi na mocnym basie i wysokich tonach. Muzyka jakiej słucham to filmowa(300, LOTR) oraz Jazz i rock. Jak można zauważyć, że wszystkie wymienione słuchawki posiadają odpinany kabel co jest dla mnie podstawą w słuchawkach. Głównie słuchawek będę używać na mieście więc solidne wykonanie też gra ważną rolę w wyborze. Design słuchawek głównie nie ma znaczenia. Proszę o pomoc w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nawet jeżeli to jest to bez sensu, nano 1g je w miarę ciągnie ale to inna półka niż sansa, tak czy inaczej mało który player je wykorzysta w pełni.

 

Poza tym uszy Ci się usmażą, w taką pogodę jak teraz to nawet w domu jest czasem za gorąco żeby w słuchawkach siedzieć a co dopiero na dworze.

 

Pomyśl nad dokami albo rozłóż ten budżet na playera i słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem Nismo, ale wydaje mi się, że nie mają tak całkiem mało go (chociaż ich nie słuchałem opieram się tylko na wykresie). Clip+ ma na RB dobry EQ , a E6 ma bass boost, po za tym są też mody ;), myślę, że można nadgonić, a korzyści mogą być większe.

 

M50 to są dla mnie dobre słuchawki, bardzo dobre nawet, ale z ciasną sceną bardzo i uszy się grzeją...

 

Ogólnie teraz tych słuchawek jest już całkiem sporo, sam nie ogarniam wszystkich. Myślę, prócz M50 znalazło by się jeszcze kilka propozycji.

 

A tak w ogóle, to na dwór kupiłbym sobie doki, a do domu wokółuszne. Albo dołożył do jakiś tańszych customów. :P (ale to już dla bardziej wciągniętych w audio :P )

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mi się podobają bardziej niż m50, nie są to słuchawki typowo funowe. Wygodne są, ale pałąk trochę ściska, niektórzy go rozginają. Mają swoje rozmiary... więc na miasto mogą być za duże, chyba że się nie przejmujesz wyglądem i przenoszeniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko nie wiem czy po DJkach i Pioneerkach przesiadka na HM5 nie będzie za dużą zmianą charakterystyki brzmienia. I M50 i HM5 są godne polecenia, aczkolwiek Audio-Technica wg mnie "bezpieczniejsza".

No i na miasto M50-tki też się bardziej nadają :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wniosek z tego taki, że trzeba samemu posłuchać. :) Po przesiadce z CAL dla mnie utrata części funu była wyraźna, ale sama technika grania poszła na plus i moim zdaniem to rekompensowało przycięcie pazura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja tam sobie chwalę HM5 i wolę je od ATH, ale rzeczywiście M50 są bezpieczniejszym wyborem. Brainwavz są duże, mają masywny kabel, ale przewygodne pady i mocny ucisk pałąka można usunąć poprzez zostawianie słuchawek na kartonie. Po tygodniu jast wygodnie.

Brzmienie monitorowe, równiejsze w HM5. Do tego nieduża scena, ale fajna szczegółowość. Tylko trochę duże jak na miasto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Monitorki niech zostaną w domu :)
A wracając do tematu, to M50-tki bedą bliżej wymagań autora chyba. I plus taki, że dzięki różnym kablom w wersji M50x mamy uniwersalne słuchawki do domu i na wyjście na zewnątrz. Aczkolwiek w metrze widziałem większe słuchawki niż HM5, także można i takie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak na prawdę dla mnie to bez różnicy czy są za duże. Jeżeli ktoś chce zwrócić na siebie uwagę poprzez słuchawki to jak największe dadzą radę czyż nie ? ;) Jestem za tymi hm5. Czy do tych słuchawek pasuje jakiś szczególny grajek ? ( to tak tylko dla włąsnej informacji, dziękuję za odpowiedzi na pytanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jeśli chciałbyś poważniejsze słuchawki to poluj na promocje D600 http://forum.mp3store.pl/topic/112166-denon-d600-z-allegro-za-800-pln-w-agito-kto-kupil/?p=1109881 Nie mają tak napompowanego basu jak ATH ale w całości dźwięk to wyższa klasa, a i komfort lepszy, choć wygląd bardziej ekstrawagancki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności