Skocz do zawartości

Test odtwarzacza Astell&Kern AK240


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Maciux-> Mnie bardzo drażnił AK120 II wypchnięciem wszystkiego do przodu, brakiem ogłady na nie do końca czystej górze pasma i nawet spoistość pasm w wykonaniu AK120 II była (przy współpracy z AKR03) gorsza, niż w AK240. Przy tych samych wskazaniach poziomu głośności odnoszę wrażenie, że AK240 gra z większym rozmachem, a przy tym z większą kulturą.

Nie wiem, czy można się tym sugerować, ale zwróć uwagę, że w testach różnych ludzi, im lepszych (klasowo) słuchawek używają, tym bardziej sprawdza się AK240.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrSheep-> No przecież AKR03 nie są jasne, więc nie wiem, skąd Twój powyższy osąd... :unsure:

Gdyby brać pod uwagę opinie osób o AK240 (saute), to w połączeniu z AKR03 powinna zrobić się kluska na średnicy i basie, a w praktyce barwa środka okazuje się o wiele bardziej "kolorowa", naturalna i AKR03 słucha się o wiele bardziej angażująco właśnie na AK240, niż na AK120 II.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem AKR03 są strojone pod AK240. Z AK120 II, który jest jaśniejszy ARK03 mogą się tak dobrze nie zgrywać, bo może on podkreślać pewne ich specyficzne cechy (pomimo, że są ciepłe i gęste, mają pewną "ziarnistość" w dźwięku, jak to określił maciux :)). Nie oznacza to automatycznie, że AK120 II jest gorszym grajkiem, bo z innymi słuchawkami (nie AKR03) to AK120 II może się idealnie zgrać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrSheep-> Abstrahując od tego, co napisałeś, cholernie zaintrygowało mnie to, co 21.07.2014 r. napisał na tym forum sklep MP3store: "Ak120 II to brzmienie w stylu Ak240. Oczywiście są różnice - cena mówi sama za siebie".

Wiem, co zaraz napiszesz, że to jest sklep i że zależy im na sprzedaży rzeczy droższej, ale wydaje mi się, że akurat w tym przypadku nie musieliby ściemniać, bo przecież w tym samym czasie mogą sprzedać np. 1 sztukę AK240 i 2 sztuki AK120 II, i (utargowo) wyjdą na to samo.

Na pewno na AK240 słuchali więcej słuchawek, niż ktokolwiek, piszący na tym forum. Ja wprawdzie zweryfikowałem to tylko na AKR03, ale uważam, że mają w 100% rację!

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrSheep-> Widzisz... Z tą jaśniejszą sygnaturą dźwięku w przypadku AK120 II (oczywiście mówimy o połączeniu z AKR03) jest tak, że momentami odnoszę wrażenie, że w niektórych, zwłaszcza tych matowo brzmiących nagraniach, owa matowość na AK240 nie przeszkadza, a na AK120 II tak (a powinno być odwrotnie, bo przecież to AK120 II jest jaśniejszy, niż AK240).

Wydaje mi się, że chodzi tu o większą kwiecistość i zróżnicowanie barw AK240 oraz lepsze zrównoważenie całego pasma w połączeniu z AKR03.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Proponuję poczytać tą recenzję .

http://stereolife.pl/archiwum/testy-lista/2173-astell-kern-ak240

 

Audiofilski system w jednym pudełku...a my kupujemy wzmacniacze, DACe itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ostatnio ten portal mnie zawodzi...

to samo zrobili z ak120 II . Wszystko pieknie cacy - oba idealne... to ktory kupic? :D

zadnego odniesienia do konkurencji, nic... slabo. A podsumowanie to dla mnie troche smiech. Mialem 3 razy ak240 u siebie na kilka ladnych dni, w tym wersje SS. I bardzo obrazilbym kazdy swoj zestaw stacjonarny gdybym napisal ze ak240 choc do niego sie zbliza przy nausznikach nawet typu Fidelio L2 czy Focale Spirit Classic. O takich dt990 czy hifimanach nie wspominajac.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starannie dobrane tez w kontekscie stosunku jakosci do ceny, to przede wszystkim. Nie ma innej opcji w konfrontacji mobilny vs stacjonarny nawet wielokrotnie tanszy (patrz moj smsl sd650)

 

Taki Sajszung Galaxy S6 Edge 128GB za ile... 4k pln czy dorowna wydajnoscia dwa razy tanszemu lapkowi czy co dopiero stacjonarce? W zyciu... Doliczajac do tego audiowyzyskiwanie bo to nie sa mierzalne parametry a hobby i subiektywizm, za ktory sie placi, plus marka, otoczka, marketingo - to mamy porownanie AK240 do 10x tanszego sd650.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak dla mnie L2 nie graja zupełnie z AK240, AK100 czy 120 za to całkiem dobrze wychodzi im zestawienie z AK120MK2.

Założę się że znajdę masę słuchawek które zagrają jak kupa z twoją stacjonarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z AK100 MK2 i AK JR tez nie graja zupelnie L2?

 

Oczywiscie ze znajdziesz sluchawki co zlapia lepsza synergie z AK240, ale dalej albo jakosciowo bedzie to gorzej od mojej, a jesli faktycznie zgranie bedzie kupa to kalach dostanie baty od synergicznej stacjonarki w cenie wiele razy minejszej, a analogicznej do moich stacjonarek. Od The Wire, Rapture, Headonica, FCL, WBA, Violectric, Audio-GD, Panda, iFi podlaczonych do DACow jak rDac, Citrone, Fatsowy zlampowany Sabre, Majkelowy modowany U-sabre, audio-gd nie mowiac o wielu chinczykach w niskich cenach jak np. moj smsl sd-650.

 

Mylisz kompletnie synergie z napedzeniem i jakoscia. To moze powiedz mi tak - z jakimi stacjonarkami w testach AB wygral u Ciebie ak240 i na jakich sluchawkach? Czy Twoje slowa padaja na podstawie jakis realnych testow czy ot tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie graja zupełnie z AK240, AK100 czy 120 za to całkiem dobrze wychodzi im zestawienie z AK120MK2

Wydaje mi się że z AK100MK2 może być podobnie jak z AK120MK2 to samo JR - niestety nie mam teraz L2 aby to sprawdzić. Odniosłem się do tego co słuchałem.

Nie mogę odnieść sie do samojebek ani chińskich składaków bo dopóki nie pobawi się tym ktoś kto wie o co chodzi to brzmią słabo albo nie mają powtarzalności. Po modyfikacjach też z powtarzalnością jest słabo. Inna kwestia każda sroczka swój ogonek chwali. Wiele razy na testach mieliśmy rożne super sprzęty. W tym te od was które przynosili kupujący aby powiedzieć im co jest nie tak bo osławiony sprzęt zrobiony przez forumowego killera nie gra jak wszyscy to opisują. Nie chcę wywoływać wojny, ale nie czepiajmy się jak komuś podoba się sprzęt który nam nie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nie odwoluje sie do konkretnego sprzetu w tym do DIY i nie jestem "od Was".

Wiec L2 na mojej stacjonarce brzmia duuzo lepiej niz na AK100 II wiec i z Twojej opinii wynika tez AK120 II.

 

I sporo tych chinskich skladakow juz w stocku gra lepiej od ak240, taka prawda :) A Ty nie odpowiedzialas na pytanie - z jakim sprzetem i na jakich sluchawkach wyszla Tobie ta wyzszosc AK240 nad stacjonarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja ci gdzieś napisałem, że AK240 gra lepiej niż moja stacjonarka? Lub jakakolwiek inna? Boli cię skrytykowanie połączenia L2 z Kałachem - konkretnie to połączenie jest do dupy - AK240? Chcesz potwierdzenia, że twój sprzęt jest najlepszy na świecie - ok, podeślij zrobimy specjalnie meeta na odsłuchy twojego sprzętu. Zaproszę 10 osób i zobaczymy jakie będą wypowiedzi.

 

Ps.

Moja stacjonarka gra na kolumnach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat nic nie boli poza ogolnikami bez poparcia jak w tej recce stereolife i Twoim stwierdzeniem "Założę się że znajdę masę słuchawek które zagrają jak kupa z twoją stacjonarką.", ktore oczywiscie prawdziwe to znow merytorycznie bez zadnej wartosci, dlatego chce wglebic sie w temat. Ze L2 moze grac duzo lepiej niz na ak240 to wiem bo tez na nich go testowalem.

 

Potwierdzenia co do mojej stacjonarki nie potrzebuje bo wiem co zagra lepiej bo taki sprzet testowalem - wiec tu pomocy nie potrzebuje :) Jak by cos zagralo lepiej i byloby warte doplaty to bym juz to mial (oczywiscie uwzgledniajac moje preferencje i wycene lepszosci). Poczytaj moje posty gdzie moj sprzet jest tylko jednym z wielu jaki przywolywalem - wiec nie czytaj miedzy wierszami, bo nie wychodzi :) I ataki na naszych DIY zaczales Ty - znow nie odnoszac sie ani joty do poruszonego tematu czyli ich starcia z AK240 bo o tym jest ten watek.

 

To moze sie nie zrozumielismy - wiec spytam wprost - zgadzasz sie czy podwazasz ze sprzet stacjonarny wielokrotnie tanszy jest jakosciowo lepszy niz portable w stylu AK100/120/240 ? Bo o tym sie zaczela ta dyskusja - o moim zdaniem bezpodstawnym stwierdzeniu w podsumowaniu recki stereolife.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdę ci sprzęt od znacznie bardziej uznanych marek niz AK - stacjonarny wielokrotnie droższy a grający gorzej niż kałach. Nie ma reguły, że zawsze sprzęt stacjonarny zagra lepiej. Kałach może robić jako źródło/sygnał więc tak naprawdę co możemy z nim porównać? Cedeka? Stacjonarny odtwarzacz plików?

Czy AK radzi sobie jako takie urządzenie? Tak a nawet w wielu aspektach jest przewyższa bo oprócz tego, że może pracować stacjonarnie na wysokim poziomie to wrzucasz go w kieszeń zakładasz słuchawki i masz niewiele gorzej grające portable.

Nie rozumiem cię. Musical Fidelity MX-HPA + CD7 marantza to zestaw za ok 10k - tak zagra lepiej niż sam AK240! Z tym że ten sam Musical z AK240 zagra/zagrał dla mnie na podobnym poziomie co poprzednik. Tylko że AK240 wrzucę w kieszeń i w hotelu na tych samych słuchawkach będę delektował się jakością dla mnie niewiele gorszą niż stacjonarka. W moim wypadku musiałbym tylko zamienić AK240 na AK120MK2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze wiele stacjonarych jest tez przewartosciowanych. I to nie wnosi nic do sprawy. To ze AK240 zagral lepiej niz stacjonarka z 10k to dla mnie znaczy tylko tyle ze byla ta stacjonarka slaba, ot co.

Jako transport moze i ak240 jest dobry - tego nie testowalem. Ale jako DAC i jako AMP to jak mowilem da sie stacjonarnie duzo taniej i lepiej. I tylko o to mi chodzi - o dziwne podsumowanie recki, nieprawdziwe, jako ze niby jest to hajend dorownujacy stacjonarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyrwales z kontekstu. Bo nie jest mowa o kazdym przypadkowym tylko dobrym sprzecie w swojej klasie. Bo fackupy znajduja sie w kazdym segmencie.

I w takim kontekscie to moze i uogolneinie ale prawdziwe - dobry DAP pokroju AK240, P1, ZX1/2 ulegnie dobremu torowi stacjonarnemu wielokrotnie tanszemu . Zeby tez sprecyzowac potem podalem przyklady urzadzen.

 

Wez ak240 i porownaj go z takimi kombo czy dobrze sparowanymi DAP + AMP o jakich pisalem pare postow wyzej - wtedy mi powiedz jak odczuwasz roznice i w ktora strone. Mialem okazje z tymi sprzetami obcowac, tez porownywac AB do DAPow, w tym kalachow. I DAPy tu klasy nie pokazywaly.

Po prostu inna liga i trzeba to zaakceptowac - placisz za inne cechy, ktorymi DAP przewyzsza (jak mobilnosc). Ale jakosc dzwieku jest tu kompromisowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności