Skocz do zawartości

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

@wegiel21 Nie robię niczego specjalnego - po prostu nie kupuję od świeżaków, nie rzucam się na "okazje", sprawdzam fotki czy nie ma ich gdzieś w internecie, gadam ze sprzedającym, w razie wątpliwości próbuję się umówić na odbiór osobisty, a gdy jeszcze nie było przesyłek z olx i ktoś podał dane do przelewu to czasem jeszcze poszperałem w necie.

 

Inna sprawa to nasze hobby, bo pewnie ponad połowa moich zakupów to było audio, a tu raczej ludzie wałków tak nie robią. Myślę, że prędzej można się nadziać kupując telefony, konsole itp.

Edytowane przez Hustler
Literówka.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos telefonów pamiętam jak wchodził Samsung S8 do sprzedaży, kupiłem właśnie od jegomościa, na szczęście za pobraniem S8+, telefon na zdjęciach był wyłączony i nie było widać zbitej szybki w rogu telefonu, sprzedający wydawał się OK, na szczęście sprawdziłem przesyłkę przy kurierze i wróciła do nadawcy.

Wystawił jeszcze raz ten telefon z opisem "Klient nie odebrał" poprosiłem żonę aby napisała do niego z zapytaniem czy można odebrać osobiście i taki był pewny siebie że nawet się zgodził.

OLX to pole minowe, a najgorsze że w żaden sposób nie chronią kupującego, finalnie jak sprzedawca będzie cwany wyślę wam jakieś np. chińskie słuchawki zamiast tych, które zamówiliście i jak się okaże w domu, że to jednak nie to to wy musicie udowodnić, że towar był lewy, dlatego ja już nawet do paczkomatu po takie wątpliwe przesyłki idę z nożem i otwieram paczki przed maszyną.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mass1910 napisał(a):

A propos telefonów pamiętam jak wchodził Samsung S8 do sprzedaży, kupiłem właśnie od jegomościa, na szczęście za pobraniem S8+, telefon na zdjęciach był wyłączony i nie było widać zbitej szybki w rogu telefonu, sprzedający wydawał się OK, na szczęście sprawdziłem przesyłkę przy kurierze i wróciła do nadawcy.

Wystawił jeszcze raz ten telefon z opisem "Klient nie odebrał" poprosiłem żonę aby napisała do niego z zapytaniem czy można odebrać osobiście i taki był pewny siebie że nawet się zgodził.

OLX to pole minowe, a najgorsze że w żaden sposób nie chronią kupującego, finalnie jak sprzedawca będzie cwany wyślę wam jakieś np. chińskie słuchawki zamiast tych, które zamówiliście i jak się okaże w domu, że to jednak nie to to wy musicie udowodnić, że towar był lewy, dlatego ja już nawet do paczkomatu po takie wątpliwe przesyłki idę z nożem i otwieram paczki przed maszyną.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
 

Co da otwieranie przy maszynie? Nagrywasz wyjęcie paczki i jej sprawdzenie? Sprzedający też nie jest chroniony na olx czy allegro i są tam możliwości oszustw od strony kupujących typu niby puste paczki, niezgodność towaru z opisem itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mass1910 napisał(a):

dlatego ja już nawet do paczkomatu po takie wątpliwe przesyłki idę z nożem i otwieram paczki przed maszyną.

A co to da jak aby skrzyneczka się otworzyła i tak musisz wpierw zapłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @lobuz1 dobrze napisał - trzeba by nagrać całą operację wyjmowania przesyłki z paczkomatu i jej otwarcia, a i to nie dałoby gwarancji, że olx zwróci kasę. Tak samo bawi mnie jak ludzie kupują coś za pobraniem i myślą, że to bezpieczne, a jedyna różnica jest taka, że potencjalny oszust musi coś wysłać zanim przywłaszczy kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Hustler napisał(a):

Tak samo bawi mnie jak ludzie kupują coś za pobraniem i myślą, że to bezpieczne, a jedyna różnica jest taka, że potencjalny oszust musi coś wysłać zanim przywłaszczy kasę.

 

No nie do końca bo jak zamówisz za pobraniem z opcją sprawdzenia zawartości to możesz spokojnie na poczcie sobie obejrzeć to co doszło i odmówić w razie czego odbioru przesyłki. Więc masz pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to da jak aby skrzyneczka się otworzyła i tak musisz wpierw zapłacić?


A no dopóki nie zamkniesz szuflady możesz zgłosić reklamację - a wszystko co robisz przed paczkomatem się nagrywa, więc będzie dowód, że to nie Ty podmieniłeś przykładowe słuchawki tylko dostałeś lewe.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka



[mention=21673]Dirian[/mention] To już inna bajka - mnie chodziło o zwykłe pobranie, z którego korzysta większość ludzi.
Zawsze masz prawo sprawdzić zawartość przy kurierze i to wynika wprost z przepisów regulujących branżę kurierską tj. Prawo przewozowe - potwierdzasz odbiór paczki - jeśli kurier Jesu uparty (często dają możliwość sprawdzenia przed podpisaniem) i oglądasz przy kurierze co tam jest, jeśli ziemniaki to spisujesz z nim protokół szkody i tam są informacje takie jak data, godzina, rodzaj uszkodzenia (niezgodności) itp.

Nie jestem pewny co do Poczty Polskiej i tej dodatkowej usługi - czy można sprawdzić przed odbiorem czy po, trzeba by w regulaminie doczytać.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, wystawiłem sprzęt na OLX i zwrócił się klient z Niemiec bo znalazł ofertę na Hifishark, wygląda ok umówiliśmy się na płatność PayPal. Obecnie dostałem płatność i jest ona zablokowana na PayPal czy jest jakaś metoda, że może być to wałek np. z ochrona kupujących na PayPal,  jak wysłać paczkę aby nie było problemu? Dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam złe doświadczenie z podobna sytuacją na EBay gdzie zablokowano środki i kontaktowałem się z obsługą i jedyne co dostawałem meilem to formułki lub przetłumaczoną przez google translae :) odpowiedź jakiegoś hindusa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Allegro dostało kota z Allegro Pay. Najpierw przyznało mi kasę. Dokonałem wielu zakupów i zawsze uczciwie i szybko spłacałem. A oni mnie teraz będą "weryfikować"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wymysł allegro tylko nowe przepisy dla instytucji finansowych nie będących bankami, bo banki mają od lat takie obowiązki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jaro54 napisał(a):

To nie wymysł allegro tylko nowe przepisy dla instytucji finansowych nie będących bankami, bo banki mają od lat takie obowiązki 

To wróce do kredytówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie tak będzię nawet Provident musi 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Allegro Pay odwiodło mnie to, że każdy zakup za pomocą płatności tego rodzaju wiąże się teraz z wpisem do BIK.

 

Może to moja paranoja, ale wychodzę z założenia, że im mniej mnie tam widziano, tym lepiej.

 

Nie decyduję się na zakupy, na których opłacenie nie mam wystarczająco środków - mimo że w opinii wielu doradców finansowych i guru domowej gospodarki warto korzystać z rat 0% przy każdej możliwej okazji, bo po co umniejszać swój kapitał..

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dają raty 0% i jeszcze czasami są promki że w ogóle dają np dodatkowo 1 ratę gratis to ciężko dyskutować nad wadami. Kupujesz coś na raty a pieniądze na to przeznaczone wpłacasz sobie na lokatę i zawsze coś tam wpadnie. W razie co zawsze można takie raty spłacić przed terminem albo ustawiasz automatyczne przelewy co miesiąc i zapominasz.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Akurat jak się spłaca w terminie, to wpis do BIK nie jest niczym złym, bo buduje zdolność kredytową


Buduję do pewnego momentu, później jest tylko historia o spłaconym kredycie i tyle. Na pewno branie kredytów i ich spłacanie w terminie nie może negatywnie wpłynąć na zdolność ;)

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie o sklep eukasa pl. Zauważyłem że bywają tam tańsze słuchawki. Ze sklepu korzystali chyba forumowicze. @manuelvetro i inni. Sklep istnieje od dawna (wpisy forumowe z 2007), mieści się w Chorzowie.

Ktoś ostatnio coś tam kupował ? Dostał dobry sprzęt z gwarancją ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności