Skocz do zawartości

SMSL M2 info potrzebne


sp5it

Rekomendowane odpowiedzi

Pod Androidem spróbujcie tego:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hiby.music

 

Darmowy, znacznie lepszy od USB Audio Player, wspiera flaki 24/96 :D

 

Na sofcie 150mA działa, ale czasem nie wystartuje utwór. Po wypięciu i wpięciu DACa odtwarza dalej jak gdyby nigdy nic :D

 

Zaraz przetestuje 500mA, czy ruszy.

 

Edit: ruszył, ale tylko raz. :(

Edytowane przez chilli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Androidem spróbujcie tego:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hiby.music

 

Darmowy, znacznie lepszy od USB Audio Player, wspiera flaki 24/96 :D

 

Na sofcie 150mA działa, ale czasem nie wystartuje utwór. Po wypięciu i wpięciu DACa odtwarza dalej jakgdyby nigdy nic :D

 

Zaraz przetestuje 500mA, czy ruszy.

 

Edit: ruszył, ale tylko raz. :(

500mA to jak w USB 2.0 xD

 

Co masz na myśli pisząc ruszył, ale tylko raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podpięciu się pojawił i zagrał, ale po przełączeniu piosenki zamilkł i już się nie wykrył jako DAC.

 

No tak, napisałem to tak, jakby wybuchł :D nic z tych rzeczy, na PC działa :D

Bardziej bałem się o telefon niż o ten dac :P

No więc tak, u mnie siedzi znany i niezbyt lubiany w tym otoczeniu S24CS0 8AVH9 A309.

 

Wrzucił bym zdjęcie, ale nie umiem zrobić czytelnego zdjęcia moim aparatem.

 

Albo chwila macie takie poglądowe xD

płyta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to na zdjęciu zdecydowanie wygląda jak płytka do SMSL M2 :P

 

No to polecam się jakby co ;) jeszcze chipy mam ;)

 

A, właśnie. Czy istnieją jakieś porządniejsze potencjometry w tej postaci jaka jest w M2? Ja przy niskich poziomach głośności słyszę potężne nierówności między kanałami.

Edytowane przez chilli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to na zdjęciu zdecydowanie wygląda jak płytka do SMSL M2 :P

 

No to polecam się jakby co ;) jeszcze chipy mam ;)

 

A, właśnie. Czy istnieją jakieś porządniejsze potencjometry w tej postaci jaka jest w M2? Ja przy niskich poziomach głośności słyszę potężne nierówności między kanałami.

Niestety nie mam niczego co by zrobiło na tyle dokładne zdjęcie :(

 

Nie krakaj, póki co ten DAC już trochę przeszedł i działa sobie w najlepsze. Jak dojdzie do mnie uszkodzony M2 to chyba sam sobie zamówię z 3-4 kostki, choć początkowy pomysł na niego był ciut inny. :)

 

Co do potencjometru mam to samo :( Ale ja i tak głośno słucham muzyki zazwyczaj, więc jak chcę ciszej posłuchać to biorę ipoda, albo ściszam w foobarze. Może to drugie nie po audiofilsku ale mnie wystarcza xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe i mój padł, czeszczy (sic) w prawym kanale. Na razie reklamacja u chinola ale czuję, że będzie reanimacja na miejscu,

M

Edyta napisała:

Po wyjęciu z obudowy nie czeszczy. Weird.

M

Edytowane przez sp5it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe i mój padł, czeszczy (sic) w prawym kanale. Na razie reklamacja u chinola ale czuję, że będzie reanimacja na miejscu,

M

Edyta napisała:

Po wyjęciu z obudowy nie czeszczy. Weird.

M

Wsadź go w obudowę z klocków Lego :P

ps. dziś odbieram 10 szt. EEPROM-ów do M2 :P (najmniejsza ilość jaką dało się zamówić :) )

EDyTA: no i zostalo mi jeszcze 9 kostek :)

@chilli - jestes wielki :)

 

 

smsl-m2.jpg

Edytowane przez adikadik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne M2 powstało z martwych.

 

H2w9I0n.jpg

 

Wadliwy ćip ten sam, S24CS08AVH9.

 

Polecam się jeszcze mam chipy. :) jeszcze trochę i sample SA9027 od Savitecha, które mi wysłali za darmo żebym naprawił M2, a zapłaciłem za nie 60zł VATu, się zwrócą ;)

 

1pFdVnC.jpg

 

xObRWqJ.png

Edytowane przez chilli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, eepromy sa tanie... Ale zanim doszliśmy, w czym problem, nasi żółci bracia z Savitecha zaoferowali że przyślą SA9027, chip odpowiedzialny za komunikację USB, coby podmienić i sprawdzić czy nie w nim leży problem. W międzyczasie doszliśmy, że problem leży gdzie indziej, ale podatki oczywiście i tak musiałem zapłacić. Dlatego oferuje naprawę żeby chociaż wyjść na zero.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera ja kupilem na alledrogo za 1 zl

 

SA9027 też kupiłeś za złotówkę? ;)

a za research, jaki chłopaki tu przeprowadzili chociaż "polajkowałeś" lub podziękowałeś w temacie? ;)

wystarczy, żeby nie podzielili się wiedzą i zrobili całą "robotę" na priv a jak podejrzewam wielu bekałoby klika dych za naprawę, nie wiedząc nawet co było przyczyną i jakie były realne koszta, uszanuj to Mróweczko ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja. Nieżywy M2 ma poprawne VID i PID ale updater go nie widzi.

 

CtcCDZs.png

 

No i dzisiaj padł mój M2 zamawiany z wish w styczniu 2015r... Sytuacja ta sama, jak w cytowanym poście. :(

 

edit: pomyślna reanimacja przez wymianę EEPROMu, dzięki adikadik :)

Edytowane przez gregdezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności