Skocz do zawartości

SMSL M2 info potrzebne


sp5it

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, dziwny przypadek, z tego co czytam w necie z kompami nikt nie ma problemu przez M2 ...

Podaj pełne parametry kompa łącznie z marką i modelem zasilacza, dodatkowo jak możesz do daj zrzut ekranu z programu CrystalDiskInfo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi napisać w skrócie jak do zwykłego śmiertelnika o co chodzi z tymi aktualizacjami i padającymi M2? Ja swojego dostałem ok 15 stycznia wtedy też wgrałem ASIO i do tej pory (odpukać ) nie działo sie nic niepokojącego. Żeby jakieś aktualizacje się załączały też nie zauważyłem, na razie to wygląda tak:

96530449486835728047_thumb.jpg i wszystko gra a czy dobrze to nie wiem.

Edytowane przez filipt15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dziwny przypadek, z tego co czytam w necie z kompami nikt nie ma problemu przez M2 ...

Podaj pełne parametry kompa łącznie z marką i modelem zasilacza, dodatkowo jak możesz do daj zrzut ekranu z programu CrystalDiskInfo

 

Wykluczyłem wszystkie możliwe przyczyny poza M2, "trochę" się na tym znam. Dell 7537 z MX100.

Tydzień temu także był problem z samoczynnymi restartami oraz RTC. Przed aktualizacją M2 było wszystko w porządku. Jest gdzieś dostępna poprzednia wersja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi padł też tak znienacka, najpierw zamilkł chociaż lampka sie paliła, restart kompa zrobiłem i pojawił się już pod nazwą Bravo-X , to go odłączyłem i podłączyłem pod usb, wtedy pojawił sie w systemie jako słuchawki :D oczywiście już nie działał, zrobiłem restart kompa i już w systemie nawet sie nie wykrywał... dalej standard czyli lampka w dac sie pali ale w windows wykrzykniki jak na zdjęciu chilli wrzuconym powyżej, dac pod koniec grudnia miałem w domciu i podziałał w sumie około 2 tygodnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozkręciłem dwie sztuki bo kupiłem dwie z myślą o odsprzedaży dalszej, Oto efekty.. Mam chyba dwie relase bo troche inne bebechy.

Chciałem sprawdzić, czemu w jednym prawy kanał przy bardzo niskiej głośności charczy jak zerwana membrana w kolumnie, pisałem wcześniej, brzęk jak pęknięte szkło.

 

P_20150222_165331.jpg

 

Pierwsze co sie rzuca w oczy to LM317 w działającym prawidłowo są dwa razy większe, oraz kondensatory c502 i c503 są szare a nie brązowe(czerwone kółko)

 

NIE WSPOMNE O ŻÓŁTYM KÓŁKU... w niedziałającym brakuje w ogóle jednego elementu w torze głośnika... To jest tranzystor SOT23?.

 

Chińczycy zapomnieli wlutowac, dobrze byłoby to naprawić i sprzedać pełnowartościowy towar.

Zdjęcia robione telefonem, więc niezbyt.

Edytowane przez Zwyczajny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tranzystor, którego brak steruje noga shutdown wzmacniacza czyli wyłącza go kiedy nie potrzebny.

Robsonek za to ma zwarte SP1, u nas tego nie ma.

Musze sprawdzić dataszita, wygląda to na wymuszanie trybu programowania kości może? Włazi na VCC Atmela 24AC02.

W uszkodzonym pokusiłbym się najpierw o zwarcie JP1 i próbę zaprogramowania a potem po prostu podmienił tę kość na nową. Bez problemu do dostania w Polandzie.

M

Edytowane przez sp5it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim gimbusem to rozkręcić, 1 czy 1,5 mm? Kusi mnie żeby sprawdzić co w moim siedzi - w sumie śmiga bez problemu od prawie dwóch miechów ale zerknąć można.

ja torx`em go rozkręciłem, bodajże "6" - idealnie wchodzi :D ale nie powiem dokładnie, bo napis z jego rękojeści już dawno się zmazał, też chiński pewnie :D

 

 

U mnie też brakuje tranzystora IC3, a DAC działa już dwa miesiące prawie :)

 

Nie panikujcie, według mnie z nimi jest jedna wielka loteria ;)

 

mb62.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz jest identyczny jak ten na zdjęciu z pierwszej strony, z wyjątkiem jakiegoś elementu w SP1 (zwarty). X901 srebrny 12MHz, C502 i 503 brązowe, IC3 jest. Sprawia problemy, choć żyje.

 

Koło SP1 można zauważyć bezbarwny osad na PCB - nie znam się, ale raczej to ślady po lutowaniu - może ten element był montowany osobno, na końcu.

 

Przy bardzo małej, niemal zerowej głośności natężenie dźwięku w kanałach nie jest równomierne. Nie sprawdzałem dokładniej, za niska głośność by móc czegoś posłuchać.

20150222_211030.jpg

Edytowane przez Makaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra jakaś, to mamy już 4 różne wersje..

 

Ze zwartym SP1 - z IC3

Ze zwartym SP1 - bez IC3

Z Rozwartym SP1 - bez IC3

Z Rozwartym SP1 - z IC3

 

SP5IT, spojrzał byś może do mojego czemu tak brzęczy prawy kanał na torze słuchawkowym?.

Edytowane przez Zwyczajny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sp1 to write protect ale upewnię sie jak zajrze do mojego, dzis już mi się nie chce.

Zwyczajny, trzeba by zobaczyć jaki jest sygnał na wejściu na wzmaczniacz i na wyjściu i będzie wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzut z USBDeview:

QDCP9XG.png

 

I obiecane wnętrzności:

onh6Kvr.jpg

 

IC3 jest, SP1 jest, EEPROM wejść nie chce.

EDIT: Oczywiście chwilę później pojawił się jako Connected, ale dalej FW nie wchodzi.
Edytowane przez chilli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności