Skocz do zawartości

SMSL M2 info potrzebne


sp5it

Rekomendowane odpowiedzi

No i padło dzisiaj to dziadostwo. Bez jaj od czego to się dzieje że tak to wszystko zaczyna padać w tym samym momencie. Nie da się tego naprawić? (bez lutowania itp)?

 

Trza było kupić fiio a tak to dwie stówy w plecy...

Gdzie kupowałeś i kiedy? Może jest jeszcze szansa na zwrot kasy, wymianę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna padaczka z Wish? Coś to dziwnego.

Ma ktoś możliwość zmierzenia czy rezonator 12MHZ pracuje? Można oscyloskopem albo częstościomiarką sprawdzić.

Sprawdziłbym też czy generator zegara 8133E pracuje - zacząłbym od kwarcu.

Zmierzcie też napięcia czy są w zaznaczonych na PCB punktach.

M

Edytowane przez sp5it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wish.com zamówione 27 grudnia 2014 doszło 5 stycznia 2015

 

Pisał ktoś z was do nich z reklamacją o zwrot wyminę?

Mi padły 2 sztuki z Wish.com (jedna brana dla kolegi z forum) - za obie oddali kasę :)

1) zamówienie 27.11 / dostawa 20.12 / reklamacja 12.02 / zwrot 19.02

2) zamówienie 13.12 / dostawa 04.01 / reklamacja 29.01 / zwrot 01.02

Aktualnie użytkuję 3-cią sztukę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wish.com zamówione 27 grudnia 2014 doszło 5 stycznia 2015

 

Pisał ktoś z was do nich z reklamacją o zwrot wyminę?

Teraz to już za późno. Oni bardzo dobrze pilnują swoich 30 dni na zwrot/reklamacje.

Pisałem do nich w 31 dniu o poluzowanym gnieździe i napisali mi tyle że im przykro ale termin minął. Gniazdo sam poprawiłem bo to nie problem, ale szkoda że wyszło to na jaw dopiero tak późno :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wish.com zamówione 27 grudnia 2014 doszło 5 stycznia 2015

 

Pisał ktoś z was do nich z reklamacją o zwrot wyminę?

Teraz to już za późno. Oni bardzo dobrze pilnują swoich 30 dni na zwrot/reklamacje.

Pisałem do nich w 31 dniu o poluzowanym gnieździe i napisali mi tyle że im przykro ale termin minął. Gniazdo sam poprawiłem bo to nie problem, ale szkoda że wyszło to na jaw dopiero tak późno :(

 

No nie do końca - zobacz na mój, poniżej wskazany, przypadek nr 1 (już dawno minął termin 30 dni, PayPal pokazał mi środkowy palec, a ja dalej ich męczyłem, powołując się na opis w którym było "Warranty: 1 year", chętnie bym im wysłał tę uszkodzoną sztukę do sprawdzenia (na koszt PayPal-a - mają program refundacji zwrotów wysyłek), ale nie chcieli :>

 

 

wish.com zamówione 27 grudnia 2014 doszło 5 stycznia 2015

 

Pisał ktoś z was do nich z reklamacją o zwrot wyminę?

Mi padły 2 sztuki z Wish.com (jedna brana dla kolegi z forum) - za obie oddali kasę :)

1) zamówienie 27.11 / dostawa 20.12 / reklamacja 12.02 / zwrot 19.02

2) zamówienie 13.12 / dostawa 04.01 / reklamacja 29.01 / zwrot 01.02

Aktualnie użytkuję 3-cią sztukę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzcie też napięcia czy są w zaznaczonych na PCB punktach.

M

Napięcia na punktach:

 

+3.55 : jest 3.46

+3.3 : jest 3.34

+5 : jest 5

 

 

X901 i X902 sprawdź czy działają.

Oscyloskopu niet, o częstościomiarce w życiu nie słyszałem. ;)

 

Właśnie dostałem info że moja sztuka też pochodzi z wish.com. :blink:

Edytowane przez chilli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wish.com zamówione 27 grudnia 2014 doszło 5 stycznia 2015

 

Pisał ktoś z was do nich z reklamacją o zwrot wyminę?

Mi padły 2 sztuki z Wish.com (jedna brana dla kolegi z forum) - za obie oddali kasę :)

1) zamówienie 27.11 / dostawa 20.12 / reklamacja 12.02 / zwrot 19.02

2) zamówienie 13.12 / dostawa 04.01 / reklamacja 29.01 / zwrot 01.02

Aktualnie użytkuję 3-cią sztukę :)

 

Qrwa wykrakałem :) Właśnie padła mi 3-cia sztuka (którą dziś z powodzeniem używałem w pracy jakieś 9h) - teraz gdy ją podłączam to objawy dobrze znane ("Nieznane urządzenie" itd.)

Do trzech razy sztuka - i dla mnie to EOT z tym sprzętem :P (idę pisać kolejną reklamację do wisha)

ps. kto chce do testów? - mam 2 szt.do wzięcia za wysyłkę :P

ps2. to pewnie wina zazdrosnego Fiio które odstawiłem na parę dni...

Edytowane przez adikadik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuźwa, normalnie rzeź niewiniątek :blink:

u mnie na razie spoko, katowany od piątku pod usb 2.0, żadne śmieci od mobo typu "usb-charger" itd niezainstalowane

mimo wszystko siedzę jak na bombce :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jeszcze nie jest dla mnie jasne. Czy Wasze M2 padły po flashu, czy przed?

 

Zastanawiałem się od początku nad jednym szczegółem specyfikacji. Dlaczego zamontowali chip USB SA9027 zamiast SA9023, który byłby wystarczający dla potrzeb tego DACa?
http://www.saviaudio.com/product.html

Edytowane przez Makaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie bo był tańszy. Na praktykach w jednej z fabryk zadałem pytanie czemu używają mikrokontrolera którego i tak nie wykorzystają, ba połowa portów nawet nie była lutowana.

 

I powiedziano mi że prawdopodobnie dlatego że za ten mikrokontroler w hurcie płacą 3 groszy mniej. Niby 3 grosze różnicy, ale przy nakładzie 30000 tysięcy płytek na dzień robi się już z tego pieniążek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na praktykach w jednej z fabryk zadałem pytanie czemu używają mikrokontrolera którego i tak nie wykorzystają, ba połowa portów nawet nie była lutowana.

Wszystko rozumiem ale cena przylutowania nieużywanych nóżek do masy jest zerowa, a takie wiszące nóżki to porażka.

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na praktykach w jednej z fabryk zadałem pytanie czemu używają mikrokontrolera którego i tak nie wykorzystają, ba połowa portów nawet nie była lutowana.

Wszystko rozumiem ale cena przylutowania nieużywanych nóżek do masy jest zerowa, a takie wiszące nóżki to porażka.

 

Zgadzam się, niestety ja jako praktykant mogłem tylko patrzyć. Jakie rażące błędy są popełniane podczas produkcji sprzętu AGD. I choć byli tam ludzie którzy znali się na tym i wiedzieli jak to lepiej rozwiązać to i tak nic nie robili. Firma zleciła wykonanie konkretnego projektu to firma dostanie go tak jak podała.

Te nielutowane piny, czy obcinane nóżki to pikuś przy innych zaniedbaniach w czasie projektowania i produkcji.

 

A cena wymian gwarancyjnych jest wkalkulowana w to co płacimy. Tak samo jak płacimy za to że jakiś pracownik obmacał i uszkodził kilka płytek. Taka jest smutna prawda, a i tak wychodzi to taniej niż poskładanie sobie sprzętu samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ten Dac gra lepiej niż moje oczekiwania, Muszę tylko wykombinować, jak M2 dostosować do urządzeń przenośnych.

Ciężko będzie, bo potrzebuje zewnętrznego zasilania :(

 

Sam się nie bawiłem bo nie mam telefonu z OTG, ale z opinii w sieci słyszałem że żaden telefon nie dął rady go zasilić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności