Skocz do zawartości

Unitra wraca?


gooru

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie darmowa dostawa od 100 zł i 10% rabatu na zakupy ;)


Ciepło, ciepło? Ale ja jeszcze pod inną marką to widziałem

 

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Salar-earphone-Subwoofer-Headphones-bass-headphon-headset-computer-headset-heavy-bass-computer-headphones/1792994116.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie pomysł z potencjometrem ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wolę ze znaczkiem U :D


Dzwoniłem do nich. Generalnie jak zwykle wiele szumu o nic. Jeszcze kilka tygodni co najmniej minie, aż słuchawki zawitają do media marktów i innych tego typu. Są dostępne w kilku salonach w Polsce, w Tójmieście nigdzie ich posłuchać nie można. Jedynie zamówić w necie, chociaż z rabatem to i tak się opłaca, bo wysyłka jest gratis, a zwrot można w każdej chwili zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Wypowiem się na temat wzmacniacza, no cóż, Williamson na 6L6 za 9 kzł? Nie można tego nazwać inaczej, aniżeli - skok na kasę.

 

Wzmacniacz SET na 2A3 ze świetnymi trafami od Ogonowskiego kosztuje w Felix Audio ok. 3 tyś, za 4 tyś można mieć wzmak na świetnych

częściach.

 

Wniosek każdy może sobie wyciągnąć sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jakby grały dobrze, to wolę znaczek unitra niż np. takstar, a robiąc zakupy wolę zasilić kieszeń polskiej firmy, nawet jeśli przy okazji zarabiają też chińczycy...

Nie zmienia to faktu, że sam pierwszy nie kupię, czekam na opinie osób, które będą miały przyjemność (mam nadzieję) przetestować sprzęt.

Edytowane przez jezpigmejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś brzydki :P.

Dla mnie tylko kompletnym idiotyzmem jest wciskanie na siłę SN50 do nowych realiów "portable". Osobiście, o ile je kupię i zostaną u mnie, wymienię im kabel na normalny, normalnej długości. Nawet nie wykluczam, że podzielę ten z oryginalnych SN50 na pół, bo starczy go na dwie pary ;)

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, jak Wy oceniacie łamliwość plastiku po zdjęciach... Replika jest zrobiona super, a co do wytrzymałości to trzeba kupić, poużywać i mieć, albo połamane oddać na gwarancji. Ocenianie ich wyglądu w kategoriach "ogólnych" jest kompletnym nieporozumieniem i nie wiem co ma na celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że słuchawki mają grać a nie wyglądać i że ich design nawiązuje do lat PRL'u ale... brzydkie jak cholera. Tym bardziej, że pół metra ode mnie leżą MOE - to vintage i to vintage, ale jeśli chodzi o wygląd to pomiędzy Senkami a tą Unitrą jest przepaść, po prostu dwa różne światy. Podejrzewam też, że MOE grają lepiej (ale kosztują też więcej). Chociaż osobiście chętnie bym Unitry posłuchał żeby zweryfikować własne domysły.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1313 - nie oceniamy trwałości, tylko wygląd. A wyglądają jakby były zrobione z najgorszego możliwego plastiku. Mogą tam w środku siedzieć i włókna węglowe i tytan i co tam się chce. Na oko wrażenie jest jakie jest.

Może i kogoś kręcą te klimaty ze względu na sentymentalność, ale nie wierzę, że nie dało się zrobić czegoś o niebo ładniejszego, a utrzymanego w duchu starych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy - to nie było robienie czegoś, co nawiązuje. To wierna replika, więc niby jak może wyglądać inaczej? Gdyby wyglądała, to przestała by być repliką. A co do jakości plastików, to się okaże :). Mnie tylko brakuje nitów jak w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moim zdaniem robienie takiej repliki, to dobry pomysł na porażkę. Kilka osób kupi przez sentyment, reszta obejdzie szerokim łukiem, bo są szkaradne. I raczej dźwiękiem nie nadrabiają.

To powinno być zrobione jak Jag E-Type i Eagle Speedster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydota jest kwestią subiektywną (co nie zmienia faktu, że ja też pod tą opinią podpisuję), jeśli jednak myślimy o produktach, które mają przyciągać uwagę na ulicy - na pewno tutaj wskrzeszona unitra osiąga mistrzostwo. Mi się jednak cholernie podobają (wizualnie) SN-40 i tu jestem bardzo ciekawy jak grają. Producent twierdzi, że są basowe i w sumie nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie na to uliczne szokowanie jest to nastawione. Pewnie, że to były i są kosmiczne dziwolągi, nawet jak na lata 70. Mnie by do głowy nie przyszło ich użyć jako przenośnych, nawet w tej nowej wersji. Ja kocham stare audio, ubóstwiam Unitrę, więc kupię z sentymentu i żeby dało się słuchać, mając na głowie klasykę :). Oryginałów też się da słuchać, ale jednak brzmi to zwłaszcza po latach źle. Niestety tam jest jakieś zjawisko zmniejszania się sprężystości membran i po 35 latach bas znika niemal całkiem. Ja z pewnością, gdy już kupię, podzielę się bardziej "profesjonalna" opinią kogoś, kto w słuchawkach siedzi, ma spore rozeznanie i punkty odniesienia, więc możecie na mnie liczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności