Skocz do zawartości

Dac Stoner Acoustics UD110v2


jd1210

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przyjechał do mnie z Malezji, Dac Stoner Acoustics UD110v2. http://stoneracoustics.blogspot.com/
UD110v2 to bezpośredni konkurent dla UAE23 i z nim go na razie porównuje.
Oba Dac_i podłączone do O2 + HP100 i różny materiał muzyczny.

UD110v2 gra trochę ciszej od UAE23.
Brzmienie bardziej analogowe, o złagodzonej i lekko ocieplonej górze, z nieźle dociążonym basem. W żadnym razie nie można powiedzieć aby wysokich brakowało.

Jest ich w sam raz, jak z resztą pozostałych pasm. To bardzo równo grający Dac. Szczegółowość i wielkość sceny wydaje się być nieznacznie mniejsza niż w Sabre.
UD110v2 bardzo przypomina mi brzmieniem XMOS 384K/32bit PCM5102 DAC Leaf Audio, http://www.ebay.com/itm/XMOS-384K-32bit-PCM5102-DAC-USB-to-Fiber-Coax-RCA-Jack-USB-power-LCM-/190881851691?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item2c7171e92b
podobne układy w nich siedzą. Jest jednak równiejszy na paśmie, choć nowe stery do Leaf Audio podobno rozwiązały ten problem.
HP100 i mój gust bardziej skłaniają się w kierunku UAE23, ale to moje indywidualne preferencje.
Myślę że UD110v2 w połączeniu z Klonem pokarze się z jeszcze lepszej strony, bo wydaje się ciekawą alternatywą dla analitycznego UAE23.

Cena tego Daca to około 190 zł ze wszystkim i 3 tygodni czekania na przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem i bardzo fajnie zagrało to z pro80 :)

 

Ogólnie świetna sprawa - podłączasz do lapka i masz niezły dźwięk. Że nie wspomnę o tym że i do telefonów można podłączać (nie wiem jak wygląda kwestia kompatybilności bo na pewno nie do wszystkich - nie znam się)...

 

Bardzo przyjemnie to grało, choć jak wróciłem do smsla 793 to ten drugi wydawał mi się znacznie równiejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja z telefonami ale jeszcze nie próbowałem. Na maila dostałem taka wiadomość.

Please note that the S3 and S4 with official 4.3 ROM was reported to have some problem with the UD110v2, unless UAR PRO is used.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem i bardzo fajnie zagrało to z pro80 :)

 

Ogólnie świetna sprawa - podłączasz do lapka i masz niezły dźwięk. Że nie wspomnę o tym że i do telefonów można podłączać (nie wiem jak wygląda kwestia kompatybilności bo na pewno nie do wszystkich - nie znam się)...

 

Bardzo przyjemnie to grało, choć jak wróciłem do smsla 793 to ten drugi wydawał mi się znacznie równiejszy...

 

PRO 80 podpinane bezpośrednio?

 

Z tego co wiem, to DAC, więc wysoka impedancja wyjściowa - do współpracy ze wzmakiem, nie słuchawkami.

 

jd1210, dzięki za info - zapowiada się bardzo ciekawie. Czekam na wrażenia z kolejnych odsłuchów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez O2 tylko słucham.
U mnie gra równiej niż Leaf Audio z pamięci, który miał dużo mocniejszy bas i średnice bardziej wycofaną.

Znajomy który wziął od mnie Leaf Audio własnie do O2 i HP100 bardzo sobie to połączenie chwali.

Takiego mocnego basu szukał, ale między nami jest spora różnica wieku, ponad 20 lat.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymm.... ja inaczej tego nie odsłuchiwałem niż podpinając bezpośrednio...

 

Ze wzmakiem byłoby na pewno lepiej.

 

Zasada jest taka, żeby słuchawki miały przynajmniej 8 razy wyższą impedancję niż wyjście słuchawkowe, stąd najbardziej pożądane są sprzęty poniżej 2 Ohm, a nawet 1. Wtedy powinny współpracować ze wszystkimi słuchawkami, czyli jest wysoki damping membrany. Jeśli jest niski, czyli reguła nie jest zachowana, to bas się rozmywa, traci kontrolę, jest pusty, głuchy i jakby przytkany. Wtedy słyszalna jest wariacja sygnatury. Ciemne i basowe słuchawki mogą się zrobić płytkie i ostre.

 

Najbardziej czułe są armatury. Podłączyłem ostatnio niechcący multi-armatury o mocniejszym basie pod Line Out DX50 (100 Ohm), myślałem że padły przetworniki niskotonowe, bo zupełnie zmieniły sygnaturę - bas zmiażdżyło, a góra się wyostrzyła :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leaf Audio zmieniło podobno swoje oblicze w raz z nowymi sterownikami.

Więc moje z nim doświadczenia są mało aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maciux!

Szkoda tylko że dowiedziałem się po fakcie :P Wtedy pewnie miałbym szansę na dokładniejszą ocenę tego urządzonka, a tak nie zrobiło to na mnie na tyle wrażenia co by smsl-a ruszać ze swojej pozycji choćby trochę... Choć nadal szukam czegoś dobrego pod usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a wyjście słuchawkowe w Dac Stoner Acoustics UD110v2 ma impedancję jaką? Pro80 to 60oHm to co UD ma więcej niż 7,5 oHm?

 

Kurcze jak coś wg teorii powinno grać źle, a mimo to mi się podoba to co? Już na samych odsłuchach z dziurki mi się podobał i jestem skłonny go zakupić i dobudować mu wzmacniacz. Przy lepszym doborze toru zagra jeszcze lepiej.

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doładnie takie dane techniczne.

 

Odbiornik USB: SA9027 (32bit/96khz max)

LDO: LP5907, zegar: AK8133E
DAC: PCM5102A (32bit/384khz max)
WYJŚCIE: 2Vrms @ 10kohm obciążenia
Rozdzielczość: @ 16/32BIT 32/44.1/48/88.2/96Khz
Impedancja wyjściowa: 480 Ohm


Po intensywnej korespondencji z producentem udało mi się uruchomić UD110v2 w Asio, po wcześniejszym zainstalowaniu ASIO4ALL.

Według instrukcji producenta Dac natywnie obsługuje Wasapi (push) 32 bit i Asio przez ASIO4ALL.

Wasapi (event) też udało mi się uruchomić we Foobarze po zwiększeniu w zakładce Advanced, parametru Hardware buffer in Ms - event mode z 25 na 50.

Działa też bez problemu z Kernel Streaming w J.Riverze.

 

Niestety musiałem przerwać dalsze testowanie z takiego powodu. Na innych słuchawkach to już nie to samo.

 

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do serwisu i też czekam na odpowiedź.

Wszelka pomoc mile widziana, dzięki Wojtek.


...a wyjście słuchawkowe w Dac Stoner Acoustics UD110v2 ma impedancję jaką? Pro80 to 60oHm to co UD ma więcej niż 7,5 oHm?

 

Kurcze jak coś wg teorii powinno grać źle, a mimo to mi się podoba to co? Już na samych odsłuchach z dziurki mi się podobał i jestem skłonny go zakupić i dobudować mu wzmacniacz. Przy lepszym doborze toru zagra jeszcze lepiej.

Ze wzmacniaczem na pewno jest lepiej, sam producent takie połączenie poleca. Nie zdążyłem niestety posłuchać bezpośrednio z samego Daca.

Ciekaw jestem jak spisze się z Klonem. Teoretycznie powinno być jeszcze lepiej, pod względem szczegółowości i wielkości sceny.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a wyjście słuchawkowe w Dac Stoner Acoustics UD110v2 ma impedancję jaką? Pro80 to 60oHm to co UD ma więcej niż 7,5 oHm?

 

Kurcze jak coś wg teorii powinno grać źle, a mimo to mi się podoba to co? Już na samych odsłuchach z dziurki mi się podobał i jestem skłonny go zakupić i dobudować mu wzmacniacz. Przy lepszym doborze toru zagra jeszcze lepiej.

 

Nie zawsze efekt jest tak samo silny, czasami nawet wyższa impedancja pomaga. Chociaż UD110 impedancję ma bardzo wysoką jak na słuchawki, tak jak pisze jd1210, to typowy DAC.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pałąk - poszło zapytanie do producenta jak da rade, przy najbliższej dostawie od SM dostaniemy.

Super, pozostało czekać cierpliwie na wiadomość. Dzięki bardzo.

W zaistniałej sytuacji będzie możliwość wypożyczenia UD110v2.

Zaraz po Świętach wysyłam do maciuxa.

Jeśli ktoś jest chętny (z poważnych forumowiczów) posłuchać tego Daca w następnej kolejności chętnie udostępnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym Ci wdzięczny, bo ja obecnie nie mam możliwości aby obiektywnie go odsłuchać. :)

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 miesiące temu...

Jest faktycznie.

-TRUE ASYNC
-USB Audio Class (UAC) 2.0
-16/24/32 Bit @ 32/44.1/48/88.2/96/176.4/192/(352.8/384 asio) kHz
-DAC PCM5102A
-ULTRA LOW NOISE TPS7A4700 LDO
-OUTPUT IMPEDANCE AT 470OHM
-$ USD69
-ATTENUATION, -6dB/STEP
-WINDOWS (DRIVER PROVIDED) | MAC | UBUNTU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności