Skocz do zawartości

Fanklub Audio-Technica


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, wwd napisał(a):

Czyżby?

 

Sherlock'u, wygrzewanie to nie jest słuchanie :D 

 

Kabel WP900 jest tak krótki, że aby słuchać muzyki z integry (szczególnie JVC) musiałbym klęczeć. Tak zdeterminowanym audiofilem nie jestem :D 

 

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marek_m napisał(a):

 

Sherlock'u, wygrzewanie to nie jest słuchanie :D 

 

Kabel WP900 jest tak krótki, że aby słuchać muzyki z integry (szczególnie JVC) musiałbym klęczeć. Tak zdeterminowanym audiofilem nie jestem :D 

 

 

 

Ja bym tam nie wytrzymał, żeby nie sprawdzić jak gra to co jest w domu, choćby właśnie po to żeby się dowiedzieć jakie są różnice.

Pytam dlatego, bo czytałem że integry grają gorzej od wzmacniaczy słuchawkowych, więc porównałem swojego TR-Ampa do Denona 735R i różnic w dźwięku nie zauważyłem.

W Twoim przypadku gdzie masz lepszy sprzęt DAC/CAN byłem po prostu ciekaw czy ifi stack bije na głowę wiekowego JVC czy jednak może staruszek nieźle się broni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wwd napisał(a):

czytałem że integry grają gorzej od wzmacniaczy słuchawkowych

 

To na szczęście nie jest uniwersalna zasada.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, timecage napisał(a):

To na szczęście nie jest uniwersalna zasada.

 

Potwierdzam. Rotel RA-10 grał bardzo przyzwoicie 👍

 

 

22 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Uważałbym na wtyki podczas tego wygrzewania.

 

Tak zapozowały jedynie do zdjęcia. Wygrzewały się na leżąco :) 

Edytowane przez marek_m
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tytus1988 napisał(a):

@marek_m bardzo sie cieszę, że wszystko dobrze się skończyło 🙂👍 WP900 pięknie się prezentują na tle JVC!💎

 

A jak jesteśmy przy wygrzewaniu... w przypadku moich w dzień trochę słońca, a wieczorami odrobina blasku lamp🌞💡😉

 

20221229_222718.jpg

 

Lumii_20230115_110348828.jpg

 

 

Świetnie, że wróciłeś Robercie!🙂👍Gratuluję nowych nabytków!🥇 Prezentują się razem znakomicie!💎

Pięknie są te L5000. Muszę ich kiedyś posłuchać. Twin Head wjechał na biurko na stałe? :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zamknięte słuchawki do biura (obecnie używam BD TYGR 300R).

 

Zastanawiam się, między innymi, nad ATH-A990Z

 

Chętnie poczytam co właściciele ewentualnie osoby, którym dane było je testować mają do powiedzenia na ich temat :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ATH A100Z, oraz także do pracy A990Z.

Ogólnie seria ATH Art Monitor to b. dobre słuchawki za relatywnie dobrą cenę. 

Wszystkie modele Art Monitor, także model A990Z są bardzo lekkie, posiadają najlepszy moim zdaniem system mocowania, przez to te słuchawki można używać cały dzień, bez zmęczenia głowy oraz uszu. 

Konstrukcja oraz same pady są bardzo szczelne, z zaznaczeniem na BARDZO. 

Po założeniu nie słychać co się dzieje wokół, a także muzyka nie przedostaje się na zewnątrz.

Dodatkowo pady są niesymetryczne na grubość, są regulowane, można je obracać, by wyregulować pad do kształtu głowy. 

Waga to także ich zaleta, ponieważ ważą niecałe 300g.  

 

Muzycznie bez uwag. 

Jest dobry bas, jest góra.

Słucham na nich rocka, jazzu, muzyki poważnej,  .... dają sobie rade z każdym dźwiękiem. 

Ponieważ słuch to bardzo indywidualny zmysł, przed (każdym) zakupem polecam potestować słuchawki. 

 

Technikalia słuchawek Art Monitor już od modelu A990Z , poprzez A100Z i A2000Z, to nie byle budżetowa produkcja.

ATH A990Z to;

-niskoomowe, czułość 100dB, napędzisz je z każdego urządzenia,

-driver to aż 53 mm. z cewką z miedzi OFC.

-opatentowana komora DADS (double air damping system), 

-pasmo przenoszenia w zakresie Hi-Res; 5-42000HZ, gwarantuje jakość oraz szerokie doznania dźwiękowe. 

-membrana typu DLC (diamond like carbon),

-magnesy Perendur - dwa razy lepsza indukcja od magnesów neodymowych

- rewelacyjny pałąk nagłowny z systemem 3D.

-waga tylko około 300g. 

-stały i optymalnie miękki kabel w dobrym oplocie o dł 3 mb - dla mnie to zaleta.

-wtyk 3,5 mm, z redukcją na 6,3. 

-oryginalne Made in Japan,

 

To wszystko powoduje, że chce się je używać. 

Jak chcesz więcej, pisz na priv.

 

S.

 

Edytowane przez syl
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2023 o 12:27, The Grand Wazoo napisał(a):

Pięknie są te L5000. Muszę ich kiedyś posłuchać. Twin Head wjechał na biurko na stałe? :) 

 

Dziękuję 😉👍 Zdjęcie było wykonane przy okazji przedświątecznych porządków, aby dokładniej wyczyścić Twin Heada (w standardowym umiejscowieniu jest to trochę utrudnione) i przy okazji zrobić małą sesję 😉

 

Gdybyś znalazł czas po południu w najbliższym czasie (nawet dzisiaj), jak zawsze serdecznie zapraszam! :) Poza L5000 będzie okazja do sprawdzenia, jak sprawuje mowa konfiguracja lamp, m.in. prostowniczych :)

 

@syl dziękuję za porównanie!🙂👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tytus1988 napisał(a):

 

Dziękuję 😉👍 Zdjęcie było wykonane przy okazji przedświątecznych porządków, aby dokładniej wyczyścić Twin Heada (w standardowym umiejscowieniu jest to trochę utrudnione) i przy okazji zrobić małą sesję 😉

 

Gdybyś znalazł czas po południu w najbliższym czasie (nawet dzisiaj), jak zawsze serdecznie zapraszam! :) Poza L5000 będzie okazja do sprawdzenia, jak sprawuje mowa konfiguracja lamp, m.in. prostowniczych :)

 

@syl dziękuję za porównanie!🙂👍

Dziękuję za zaproszenie, skorzystam na pewno. Dzisiaj jednak pierwszy raz w życiu świętujemy z żoną Dzień Babci i Dziadka :) 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand WazooDziękuję, życzę miłego świętowania i do zobaczenia wkrotce! 🙂

Edytowane przez Tytus1988
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam niedrogiego kabla do ATH-WP900, raczej balanced, ok. 2m.

 

Jakieś propozycje ?

Może coś z Ali (cena ma znaczenie) :) 

 

A może lepszym (bardziej uniwersalnym i tańszym) rozwiązaniem byłby przedłużacz balanced ?

Kulozeby ma w ofercie 1,5m za 130 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście dni temu do słuchawek kupiłem kabelek zbalansowany tu;

https://pl.aliexpress.com/item/1005004033677985.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.11.7aab1c248iW4iH&gatewayAdapt=glo2pol

 

Do USB tu;

https://pl.aliexpress.com/item/1005004358188212.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.16.7aab1c248iW4iH&gatewayAdapt=glo2pol

 

Przyszło dokładnie to, co chciałem.

Komponenty najwyższej jakości, po dostawie pomierzyłem przyrządami i jest bez uwag.

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, syl napisał(a):

Kilkanaście dni temu do słuchawek kupiłem kabelek zbalansowany tu;

https://pl.aliexpress.com/item/1005004033677985.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.11.7aab1c248iW4iH&gatewayAdapt=glo2pol

 

Do USB tu;

https://pl.aliexpress.com/item/1005004358188212.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.16.7aab1c248iW4iH&gatewayAdapt=glo2pol

 

Przyszło dokładnie to, co chciałem.

Komponenty najwyższej jakości, po dostawie pomierzyłem przyrządami i jest bez uwag.

 

S.

Wtyki kolega ma wymienić we własnym zakresie na te właściwe a2dc?

 

 

65A60005-2BC4-45AF-8DF8-5253291E8012.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Wtyki kolega ma wymienić we własnym zakresie na te właściwe a2dc?

 

 

65A60005-2BC4-45AF-8DF8-5253291E8012.jpeg

Uważam, że Kolega powinien doczytać na stronie, iż istnieje możliwość doboru różnych wtyków, także tych do ATH. 

Jeśli nie ma w tej ofercie, są dostępne w innych, w cenach nieosiągalnych dla krajowych druciarzy audio. 

 

S.

Edytowane przez syl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, syl napisał(a):

Uważam, że Kolega powinien doczytać na stronie, iż istnieje możliwość doboru różnych wtyków, także tych do ATH. 

 

S.

 

W tym linku, który wkleiłeś nie ma wtyków do ATH WP900 i ogólnie ciężko znaleźć gotowe kable na tych wtykach.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, syl napisał(a):

Uważam, że Kolega powinien doczytać na stronie, iż istnieje możliwość doboru różnych wtyków, także tych do ATH. 

Jeśli nie ma w tej ofercie, są dostępne w innych, w cenach nieosiągalnych dla krajowych druciarzy audio. 

 

S.

Po co wklejać link do kabla, który jest nieodpowiedni do tych słuchawek? Ktoś może się zasugerować i kupić.

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lobuz1 napisał(a):

Po co wklejać link do kabla, który nie jest odpowiedni do tych słuchawek? Ktoś może się pomylić i kupić.

Uważam, że ci forumowi Ktosie nie są tacy głupi, by zakupywać wszystko to, co pojawia się w linkach w komentarzach - na pewno Marek_m do grupy nierozważnych Ktośiów nie należy, wystarczy poczytać jego wypowiedzi.  

Ale jeśli sugerujesz, że jest inaczej, ... to na pewno przed popełnieniem tej opinii jw. .... powinieneś ugryźć się (co najmniej ) w język :P

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy :) 

 

Oryginalne kable ATH mi pasują. Długość jest Ok do zastosowań mobilnych, ale czasami posłuchałbym stacjonarnie (np. WP900 doskonale zgrywa się z xDuoo AT-26).

 

Na start kupię chyba przedłużacz 1,5m.

 

Wiem, nie jest to rozwiązanie profi, ale ma też swoje zalety: nie wypinam kabla z gniazd słuchawek, mogę zastosować do wielu modeli (kilka się znajdzie), cena 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę kol. @syl napisałem kilka słów o WP900 w innym wątku, więc dla porządku wklejam też tutaj (patrz zastrzeżenie w sygnaturze).

 

Pytanie brzmiało: "Warto się nimi zainteresować ?"

 

A zatem....

 

IMHO warto, ale z drugiej strony to zależy od indywidualnych potrzeb, gustu muzycznego, sposobu użytkowania, itp.

 

Sporo osób z forum je kupiło, ale także sporo już je sprzedało :D 

 

Są lekkie, pięknie wykonane (drewno gitarowe na muszlach), dość wygodne, zamknięte, łatwe do napędzenia, dynamiczne z mocnym basem, góra jest wyraźnie obecna, ale nie męczy, średnica jest natomiast lekko cofnięta. Dźwięk można określić jako rozrywkowy, z wyeksponowanymi skrajami. Bardzo efektowny (nóżka tupie) :D 

 

5 minut po założeniu na głowę (w sklepie) wiedziałem, że je kupię. Choć tanie nie są (2399 PLN w promocji).

 

W zestawie są 2 kable: SE i Balanced, dość krótkie (1,2m). W ruchu jest Ok, ale w domu przydałyby się dłuższe. ATH stosuje własne wtyki, więc wymiana kabli nie jest ani łatwa ani tania, ale oczywiście możliwa (na Ali jest wszystko).

 

U mnie pełnią rolę słuchawek przenośnych (grają z iFi Go Blu oraz iFi Go Link, podłączone do iPhone'a lub MacBook'a).

 

Takie dynamiczne / rozrywkowe granie bardzo mi odpowiada, ale na dłuższą metę może być lekko męczące. Dlatego w domu preferuję słuchawki otwarte i welurowe pady :) 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o fun factor, to ciężko mi znaleźć w głowie podobne słuchawki.

Chyba jedynie TH900, ale to już znacznie wyższy poziom, przede wszystkim cenowy.

Fostexy mają wszystko lepsze, poza może średnicą, która w ATH jak na V-kę jest IMO bardzo dobra.

Edytowane przez Compton
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2023 o 21:41, Compton napisał(a):

Nie mieliśmy okazji. :)

Co nie zmienia faktu, że jestem ciekawy jak @Karmazynowy grają WP900 z Mojo2?

 

 

A wybacz, przeoczone.

 

Jak to jak? Fantastycznie! (jak wszystko z Mojo2 😆).

 

A tak serio, synergia wydaje się być bardzo dobra i dobrze oddająca charakter samych słuchawek (a charakter mają).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności