Skocz do zawartości

Co Polecacie?


Diek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem tu nowym użytkownikiem, ale od dłuższego czasu przeglądam to forum i uważam je za bardzo dobre. Byłem posaidaczem syfiastych odtwarzaczy chińskich, które po paru miesiącach uzytkowania niestety musiałem odłożyć do szuflad z powodu odmowy działania.

Teraz zamierzam wydać więcej kasy i zainwestować w dobry sprzęt grający. I teraz mam pytanie do was, drodzy użytkownicy. Jaki player polecacie? Póki co podoba mi się iRiver h10 (wersja 6gb albo 20gb), ale zapewne są lepsze opcje do wyboru. Dodatkowo zależy mi dobrej jakości dżwięku jak i dodatkach polepszających go(np SRS-WOW).

Już mówię, że limit kasy to ok 800zł. Nie przepadam za bardzo za iPod'ami ani Creativ'ami. Do tego fajnie by było gdyby playerek miał impedancje 16 Ohm, ponieważ posiadam słuchawki Koss spark plug i bardzo mi one przypadły do gustu. Chyba że polecacie jakieś inne słuchawczki, to proszę bardzo, jestem otwarty na propozycje:)

A więc co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego fajnie by było gdyby playerek miał impedacje (czy jakoś tak) 16 omów, ponieważ posiadam słuchawki Koss spark plug i bardzo mi one przypadły do gustu.

 

Największa bzdura roku :) Co ma impedencja odtwarzacza (jakaś tam jest, mam nadzieje, że wyjaśni to PROSTYMI słowami Getz lub Majkel albo ktokolwiek inny, co sie zna) do impedencji słuchawek?

 

Już mówię, że limit kasy to ok 800zł. Nie przepadam za bardzo za iPod'ami ani Creativ'ami.

 

A ja bym właśnie na twoim miejscu wziął iPoda Nano. Inne propozycje to Sandisk Sansa E260. No i oczywiście Iriver H10. Z tej trójki tylko H10 ma dysk twardy, więc do sportu sie nie nadaje.

Sansa i H10 mają SRS Wow, iPod takiego bajeru (zbędnego i psującego dźwięk IMO) nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impedancja odgrywa pewna rolę, ponieważ już raz oddawałem do serwisu swoje kossy, bo przepaliła mi się jedna słuchawka. W serwisie powiedziano mi że najprawqdopodobniej mój player ma za dużą impedancję i dlatego jedna ze słuchawek się zjarała... No a ten mój chiński syf miał impedancje 30 Ohmów. Więc nie wiem czy to tak do końca nie ma nic wspólnego z poprawnym działaniem słuchawek.

Co gra lepiej iRiver czy iPod? Jak większośc argumentów będzie przemawiac z iPodem, to jakoś się przełamię i zdecyduję sie na niego... Z góry dziękuję za każdą dopowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impedancja wyjściowa odtwarzacza nie ma nic do rzeczy. Ludzie powielają bzdurne plotki. Koss PortaPro jak na przenośne słuchawki mają dużą impedancję, a im ta jest większa, tym trudniej danemu playerowi je spalić. Widocznie jakaś felerna seria tych KPP była.

Co do dźwięku, iPody wypadają najlepiej na przyrządach pomiarowych, iRivery lepiej od nich wypadają na uszach.

Rozważyć też możesz Samsunga YP-Z5F, wersję 2GB, ewentualnie YP-Z5 - bez radia i dyktafonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Samsungach czytałem(na tym forum), że słabo grają. Najważniejszy dla mnie jest dźwięk... Skoro iRivery lepiej wypadają na uszach, a tylko tym będe je testował to jestem bardziej przekonany do nich. A co wogóle z tym sandiskiem? Jak on gra? Mam porównywalny dzwięk z iRiverem czy też iPodem?

Pewnie z tą ipedancją macie racje, ja się za bardzo na tym nie znam. Powtarzam jedynie to co mi powiedziano. Najważniejsze że dali mi nowe słuchaweczki i jestem dobrej myśli, że teraz będzie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rzeczową odpowiedź:)

No więc dobrze, mam 4 kandydatów: SanDisk, Samsung, iRiver i iPod, a co z iAudio?

Prosze, jak możecie to podajcie jakieś konkretne modele z każdego z tych producentów, które polecacie. Ilośc funkcji nie jest aż tak ważna, liczy się przedewszystkim dźwięk, a jakby były jakieś dodatkowe fajerwerki typu odtwarzanie filmów czy wyświetlaie zdjęć to jeszcze lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie musi być koniecznie iAudio. Bawiłem się iAudio X5 i jakos nie przypadł mi do gustu... Troche za duzy jest. Za to widziałem iRivery 6gb i 20gb w Saturnie za dopowiednio 629 i 699zł. Co mnie bardzo zdziwiło że dopłacając 70zł dostaje się o 14gb więcej.

 

Osobiście wole kupić nowy sprzęt niż uzywany. Wole być pewny że wszystko będzie ok i mieć gwarancję. Co do kasy to powiedzmy, że te 800zł ewentualnie może się troche zwiększyć:)

 

Może zadam pytanie inaczej, co sądzicie o:

 

iRiverze h10 6/20 gb, U10, T10;

 

SanDisk Sansa e250/260/270;

 

iAudio U2, U3, F1, F2;

 

Philips GoGear HDD1620, HDD6320;

 

Sony NW-S705F;

 

mobiBLU Cube2, US2;

 

Mpio HD 400.

 

I który według was jest najlepszy? A może macie własne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zadam pytanie inaczej, co sądzicie o:

 

iRiverze h10 6/20 gb, U10, T10; H10-to dysk więc z nim trzeba ostrożnie,ma Rockboxa ,jeśli masz dużo muzyki i chesz ją mieć przy sobie ,to ok.

U10-fajny ale IMO ale trochę za mała pamięć jak na tak spore możliwości,T10 -akurat tego mam w wersji 2gb,solidny kombajn z multum możliwości,podobno brzmi lepiej niż flashowe iAudio.Na baterie AA.

 

SanDisk Sansa e250/260/270; <--kiepska jakość dzwięku na którą uskarżają się użytkownicy(ci ktorzy mają z czym porównać).Poczytaj recenzje na komputronik.pl,amazon.com

 

iAudio U2, U3, F1, F2; -głośne fajne-musisz o nich poczytać żeby zdecydować

 

Philips GoGear HDD1620, HDD6320; <-mała moc wyjściowa,na pewno bym go nie wziął

 

Sony NW-S705F;<-bardzo dobre brzmienie,cichy,też bym go odrzucił(za sonic stage m.in.)

 

mobiBLU Cube2, US2; <-tego bym pewnie zaraz zgubił,mały więc pewnie krótki czas pracy na baterii

 

Mpio HD 400. <-nie wiem

 

I który według was jest najlepszy? A może macie własne propozycje?

Ja bym rozważał z flashowych :U10 2gb(o ile tyle pamięci Ci starczy),T10 2GB(podobnie).Lub iPoda Nano 2 Gen 4GB.I myślę że przy zbliżonych cenach iPod byłby najlepszy-duża moc,gapless,spora pamięć,wydlużony czas pracy,aluminiowa obudowa.

 

Jeżeli mialby wybierać ktoregoś z iriverów a iPoda ,z identyczną wielkością pamięci,to brałbym irivera.

Natomiast 2gb vs 4 więcej(8GB mniam) ,to iPod nie ma konkurencji.Bo Sansa nią nie jest.

 

A Ja kupiłbym iriver CLIX 4GB-podrasowany U10 ,z lepszym dzwiękiem ,grami flash(v.2.0)+zasilacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności