Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki wokółuszne/zamkniete do 600zl


radi0n

Pytanie

Witam fachowcow!


Szykuje sie do zakupu sluchawek do około 600zl.

To beda moje pierwsze profesjonalne sluchawki wiec moje doswiadczenie jest zerowe. Moje poprzednie to jakis Philipsy za niecałe 100zl, wiec nie ma o czym pisać.


Szukam


-słuchawki wokółuszne

-zamkniete

-zastosowanie domowe


Muzyki slucham glownie na komputerze i z winyli.

Moja karta muzyczna to Asus Xonar DX -> DAC FiiO D3 -> wzmacniasz Advance Acoustic MAP-101.

Adapter to Technics SL - BD3D.

Muzyka jakiej slucham to glownie elektronika (industrial, ambient, DRONE, dark ambient)

Zaspoly: Depeche Mode, Skinny Puppy, Front Line Assembly, Legowelt, Thomas Konner i podobne...

90% mojej kolekcji to FLAC'ki i inne bezstratne formaty. Uzywam najnowszej wersji foobara.

W muzyce lubie wysokie tony (soprany), chociaz przy sluchaniu dronow czy innych dark ambientow bas tez sie przydaje :)


Zastanawiam sie nad Sennheiser HD 380 PRO za 510zl



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sennki 380 według mnie góry mają za mało i są meeega niewygodne.

Mam Beyerdynamic'i DT 770 Pro (za tę cenę chyba możesz je już mieć nawet nowe, albo delikatnie używane) i polecam. Do takiej muzyki bas mają moim zdaniem rewelacyjny i jednocześnie nie męczący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ta jest. jak możesz odsłuchać to odsłuchaj - bo cała trójka to inne granie (masz recenzje i porównania nawet na necie).

Jak nie możesz to - m50 najbardziej funowe, cieple granie. Taka Vka.

k550 - równe, jaśniejsze w odbiorze i najbardziej odchudzone z całej trójki moim zdaniem

dt770 - słuszna uwaga @Fatso aby zainteresować się modelem Pro 250ohm. Coś pomiędzy powyższymi. Lekka Vka, ale dalej mocny wykop na dole i sporo blasku na górze. Jednak dużo lepsza kontrola i rozdzielczość niż w m50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakbyś był zainteresowany dt770 w wersji 80 Ohm ze względu na łatwiejsze napędzenie to ja mam w idealnym stanie, a chcę zmienić na wersję 250 Ohm ze względu na zmiany w torze, więc jak coś, to pisz ... dogadamy się :-)

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K550, a przynajmniej moje K551 po rekablingu to nie są odchudzone słuchawki, ostatnie co bym o nich napisał :) Ogólnie mają bdb scenę, bas właśnie (super dociążony), średnie przyjemne, naturalne, wysokie trochę cofnięte, ale te słuchawki już tak mają. Nie są dla wszystkich po prostu. Dźwięk bardzo przyjemny, relaksujący wręcz, miły dla ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

napisalem odchudzone w odniesieniu do przede wszystkim m50

co do COP to IMO ustepuja calej reszcie... nic szczegolnego...

Zgadzam się w pełni ... COPy to jakby nie Beyery ... bardzo zmulone mi się wydawały nawet na minimalnym ustawieniu tego regulatora basu.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.

 

Beyerdynamic DT 770 Pro to nie sluchawki studyjne? Czy takie nadaja sie do uzytku domowego?

80ohm czy 250ohm ?

 

Jednak wole wydac troszke wiecej. Z uzywanymi sluchawkami wolalbym nie ryzykowac.

 

Znacie w Gdańsku lub Trojmiescie jakis salon w ktorym moglbym przetestowac w/w sluchawki?

I czy to nie bedzie tak ze w salonie na innym wzmacniaczu sluchawki beda brzmiec zupelnie inaczej niz w domu na moim Advance Acoustic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Polecam http://www.skapiec.pl/site/cat/49/comp/106924#from35101 Moga spokojnie konkurowac z wyzszymi modelami, dwukrotnie drozszymi. Oferuja bardzo przyjemna barwe dzwieku, dosc miekkie basy i przyjemne niepiskliwe wysokie tony. Duzy zakres czestotliwosci powoduje ze wlasciwie nie ma typu muzyki z ktorym sobei nei poradza. Niewatpliwa zaleta jest tez zamknieta budowa, ktora bardzo dobrze izoluje otoczenie, dzieki czemu mozna sie wlsuchac w najdrobniejsze szczegoly. Ich zaleta jest takze klasyczny i stonowany wyglad, bez festyniarskiego chromu i oblesnych polyskliwych plastikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pro to teoretycznie studyjna wersja. Edition to "audiofiulska". Roznice w brzmieniu znikome a cena duzo nizsza :)

Takze pro jaknajbardziej polecam. Sam siedze na dt990 Pro.

Tez polecam 250ohm. Rowniejsze granie niz 80ohm (te graja wieksza Vka, bardziej krzykliwie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

takaz sama jak sportkowe samochody nie nadaja sie do uzytku w miescie... a jednak ja bym sie chetnie jakim ferrari pobujal ;)

 

mysle ze to jest zbyt mocne generalizowanie... a dt770 akurat graja dosc "funowo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też od siebie polecę HP100. Jak szukałem słuchawek za 600-700zł to zastanawiałem się pomiędzy K550 i właśnie HP100. Kupiłem te drugie i się nie zawiodłem. Z K550 jest taki problem, że są nie na każdą głowę (problemy z dobrym przyleganiem do głowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Decyduje sie na Beyerdynamic. Teraz tylko pytanie czy model:

 

Beyerdynamic DT 990 PRO (Słuchawki studyjne, 250 omów, otwarte) - 619zl

 

czy

 

Beyerdynamic DT 770 Pro 250 om (Słuchawki studyjne, 250 om, zamknięte) - 615zl

 

Otwarte/zamkniete ? Jak to sie ma do sluchanej przeze mnie muzyki?

 

Jak sprawdzic jaka impedancję wyjściową ma moj wzmacniacz Advance Acoustic MAP-101.

Za cholerke nie moge tego znalesc. I czy to jaki mam wzmacniacz ma AZ takie znaczenie?

 

http://www.advance-acoustic.com/en/produits/index/detail/id/40/sec/1

Edytowane przez radi0n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W 990 słychać dźwięki z zewnątrz i dźwięk także wychodzi na zewnątrz. Musisz wiedzieć do czego Ci są potrzebne. W otwartych musisz sobie zapewnić warunki do odsłuchu. Np. dobrze wyciszyć komputer, jeśli puszczasz z komputera muzykę.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności