Skocz do zawartości

czytnik dla mamy (wybredna, w okularach) - jaki?


migotka21

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem.

Mama się uparła na czytnik. Cytuję: "bo kobieta w autobusie miała i mama jej trochę przez ramię popatrzyła a facet to miał taki duuuuży i z kolorkami, takiego nie". Zakładam, że chodzi o tablet 10" i zwykły czytnik, ale nie widziałam i na 100% nie wiem. Przy czytniku 5" to i tablet 8" wygląda na przerośniętego.

Próbowałam zwlec ile można, ale ostatnio była reklama dla dziadków w marketach polo i czytnik, na który się mama uparła i tato ledwie jej wytłumaczył, żeby jednak zapytała co ja o tym myślę. A ja jakoś nie byłam zachwycona prestigio 7" 480x800 (wg specyfikacji producenta) bo tak się złożyło, że mama czyta w okularach.

Niestety co kilka dni sprawa wraca i jeśli nie wymyślę czegoś sensownego, to mama kupi pierwszy lepszy jaki tylko jej sprzedawca wciśnie, albo jeszcze gorzej powystawowy tablet z RT - bo przeciez kolorki muszą być lepsze od biało-czarnego malutkiego ekraniku!

Poprosiłam znajomego, ma kindla, przyszedł i jeszcze dobrze nie wyciągnął z torby w etui (NIE z etui), a mama już kręciła nosem. Kolega stwierdził, że jak nie, to nie i wybył. Nawet nie wiem którego kindle ma bo chwilowo obrażony w imieniu swojego ukochanego cacka i wyraźnie warczy kiedy próbuję ostrożnie zapytać.

 

 

Mogę jej wcisnąć jakiegoś kindle (byle tylko idiotensicher) i wmówić, że to na pewno nie tej firmy co u kolegi, albo poszukać czegoś taniego, może do 350, max. 550 nie kindle.

Zupełnie małe 5" - już wiem, że dla osoby czytającej w okularach zdecydowanie nie.

A mama byłaby za takimi maleńkimi bo planuje nosić w torebce.

Myślałam o pocketbook albo onyxach ale może być róznie. Albo jednak kindle ale one są strasznie zintegrowane z amazonem. Wolałabym, żeby mama nie nabyła masy niepotrzebnych rzeczy nie wiedząc, że to zrobiła. Może jednak coś bez internetu?

Czy możecie coś zasugerować?

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to po namowach na tymze forum zarejestrowalem swojego kundla na tym amazonie z miesiac temu i od tamtej pory nawet nie zajrzalem do tego superzintegrowanego z czytnikiem sklepu. Takze wydaje mi sie,ze nie ma strachu,ze cos mama tam naklika. A do 200 zl + ship chyba nie znajdziesz nic lepszego niz kindle classic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też głos za kindlem, nie wiem jak reszta, ale ja jestem z analogowców i fizyczniaków i kindle classic pod kątem czytania jest dla mnie znacznie wygodniejszy niż jakikolwiek czytnik dotykowy, który w ręku miałem - podkreślam, Kindle'a używam tylko i wyłącznie do czytania książek, pdfa nawet na oczy nie widział, nie mówiąc o innych zastosowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tabletów jak dla mnie najmniej męczy oczy najnowszy tablet appla na retinie (obraz żyleta). Miałem okazję się tym chwilę pobawić i coś poczytać.

Wszystko generalnie może męczyć oczy. Mnie jakoś kindle paperwhite jakoś nie męczy i sobie go chwalę.

Trochę z innej beczki, ale zaczęły mnie mniej oczy boleć po wymianie monitora. Kupiłem eizo, gdzie jest tryb paper i to oczywiście nie jest kindle, ale odczuwam różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mnie jakoś kindle paperwhite jakoś nie męczy i sobie go chwalę.

 

bo się tym chwalą, że to podświetlenie jest na ekran, a nie spod ekranu...

 

a monitor w trybie papier żółknie?

 

Tak, ekran żółknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba mam większy problem.

Pogoda się poprawiła i mama się ze mną wybrała do sklepu wielkopowierzchniowego sprawdzić jak jej odpowiadają czytniki.

Tabletów było dużo, laptopów tez a czytników jakoś tak mniej ale nam taki miły pan pokazał 3 różne, jeden od razu można było skreślić bo 5" ale do porównania. No i mama jakoś nie była przekonana, że to dla niej. Ani w okularach, ani bez nie widzaiła dobrze. Pan trochę pogrzebal w ustawieniach ale za wiele to nie pomogło. A, wszystkie pokazane czytniki były bez oświetlenia. Może jeszcze w innym sklepie jej pokazać taki z własnym swiatełkiem? Czy raczej zrezygnowac z pomysłu?

Z tabletami nie porównywałyśmy bo celem było sprawdzenie czytników tylko pod kątem kompatybilności z mamą.

Kundelków akurat nie mieli. Może jeszcze to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama, jak zobaczyła, że mam Kundla, to od razu chciała żebym jej też zamówił. Tak też zrobiłem i...ku mojemu zdziwieniu, ogarnia technologię zdecydowanie lepiej niż się spodziewałem. Z moimi drobnymi wskazówkami, zarejestrowała swojego Kundla, potem wgrała książki, które jej podesłałem, a teraz...sama sobie te książki wyszukuje.

 

Uważam, zakup Kundla, jako czytnik nie tylko dla młodych ale i dla tych starszych, za świetny pomysł. Trzeba tylko cierpliwie usiąść, tłumaczyć i nawet zapisać na kartce, co i jak się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba mam większy problem.

Pogoda się poprawiła i mama się ze mną wybrała do sklepu wielkopowierzchniowego sprawdzić jak jej odpowiadają czytniki.

Tabletów było dużo, laptopów tez a czytników jakoś tak mniej ale nam taki miły pan pokazał 3 różne, jeden od razu można było skreślić bo 5" ale do porównania. No i mama jakoś nie była przekonana, że to dla niej. Ani w okularach, ani bez nie widzaiła dobrze. Pan trochę pogrzebal w ustawieniach ale za wiele to nie pomogło. A, wszystkie pokazane czytniki były bez oświetlenia. Może jeszcze w innym sklepie jej pokazać taki z własnym swiatełkiem? Czy raczej zrezygnowac z pomysłu?

Z tabletami nie porównywałyśmy bo celem było sprawdzenie czytników tylko pod kątem kompatybilności z mamą.

Kundelków akurat nie mieli. Może jeszcze to?

Ja bym jednak sprawdził kindle dla pewności (wspomniany wcześniej paperwhite). Dla mnie lepszy jest czytnik z podświetleniem. Literki też można powiększyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trchę nie chodzi o to. Dla niej w tym sklepie nie udało się ustawić dostępnych modeli tak, żeby czytała bez problemów.

A próbowała i w okularach (czyli domyślnie dla niej), i bez a pan jeszcze pogrzebał w ustawieniach. Kindle żadnego nie

mieli, ale pan miał z nami tyle problemów, że już nie drążyłam, nie mają w ogóle czy chwilowo. To też nie problem, zawsze

mogę skoczyć do innego sklepu przez zaciągnięciem mamy i się upewnić. Ale czy to ma sens. Oczywiście jest jeszcze

możliwe, że dla niej to nie było wygodne ze względu na mocne światła w sklepie, a w warunkach domowych poczyta

bez problemu, ale tego nie mam jak zweryfikowac.

Z podświetleniem nie mieli i raczej mało modeli, pan wspominał, że teraz wszyscy kupują tabletu nawet takie za 200zł

a czytniki nie są popularne i nie ma potrzeby przygotowywania oferty tak dużej jak jeszcze kilka lat temu.

Zasugerował, że jak ktoś chce czytnik, to zwykle wie mniej więcej czemu i jaki model, a w razie czego można zamówić.

W takim układzie trzymanie kilkunastu wystawionych sensu faktycznie nie ma.

Przynajmniej nie wymyślał różowych słoni tylko powiedział o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trchę nie chodzi o to. Dla niej w tym sklepie nie udało się ustawić dostępnych modeli tak, żeby czytała bez problemów.

A próbowała i w okularach (czyli domyślnie dla niej), i bez a pan jeszcze pogrzebał w ustawieniach. Kindle żadnego nie

mieli, ale pan miał z nami tyle problemów, że już nie drążyłam, nie mają w ogóle czy chwilowo. To też nie problem, zawsze

mogę skoczyć do innego sklepu przez zaciągnięciem mamy i się upewnić. Ale czy to ma sens. Oczywiście jest jeszcze

możliwe, że dla niej to nie było wygodne ze względu na mocne światła w sklepie, a w warunkach domowych poczyta

bez problemu, ale tego nie mam jak zweryfikowac.

Z podświetleniem nie mieli i raczej mało modeli, pan wspominał, że teraz wszyscy kupują tabletu nawet takie za 200zł

a czytniki nie są popularne i nie ma potrzeby przygotowywania oferty tak dużej jak jeszcze kilka lat temu.

Zasugerował, że jak ktoś chce czytnik, to zwykle wie mniej więcej czemu i jaki model, a w razie czego można zamówić.

W takim układzie trzymanie kilkunastu wystawionych sensu faktycznie nie ma.

Przynajmniej nie wymyślał różowych słoni tylko powiedział o co chodzi.

Czytniki nie są popularne bo ludzie niestety mało czytają książek a więcej stron internetowych - i tu wyższość tabletu jest bezdyskusyjna. Jednak do czytania książek (zwłaszcza tych bez ilustracji) czytnik jest wygodniejszy - mniejszy, z lepszym obrazemI i mniej męczący wzrok

 

Edytowane przez Dawindyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej sobie darować kupno czytnika skoro mamuśce się nie za dobrze na nim czyta? Można jeszcze spróbować z czytnikami posiadającymi podświetlenie ale nie wiele to zmieni jedynie trochę rozjaśni obraz, tzn. zwykły czytnik bez podświetlenia z ekranem perl e-ink - będziesz miał wrażenie czytania książek z lat 70 ( taki lekko przyżółcony papier,choć na słońcu całkiem ładnie to wygląda) natomiast czytnik z podświetleniem daje obraz nowszych książek z białym papierem. Jest natomiast wada podświetlenia, a mianowicie pobór prądu, choć i tak czytnik nie padnie po jednym dniu jak to jest w przydatku tabletów, a po około 2 tygodniach. Ja mam wersję bez podświetlenia i czasem czuć, że by się przydało np. jadąc w tramwaju po 20. ale za to bateria trzyma mi około 2 miesięcy:)

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ migotka21: nie bardzo czaję...czyli Twoja mama z czytaniem normalnych książek też ma problem? Pytam bez złośliwości.

I bez złośliwości i ironii odpowiadam. Tak bez okularów, nie w okularach.

A czytnik sprawdzała domyślnie dla siebie w okularach a jak nie wyszło - bez. Też nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności