Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki+DAC+ew.AMP do 1000-1100 zł


radekb29

Pytanie

Witajcie.

Potrzebuję pomocy w wyborze słuchawek do 700 zł oraz DACa najlepiej odrazu z AMPem do 400 zł (koniecznie w takiej konfiguracji cenowej ze wzgledu na to że za słuchawki nie płacę ja.). Słuchawki mają być używane w domu do Rapu, Rocka, Rock 'n' Rolla oraz niektórych kawałków muzyki rozrywkowej. Co do brzmienia to neutralne bądź ciemne. Wytypowałem już kilku kandydatów AKG K612 Pro-Cholernie mi się podobaja i myślę że byłyby świetne aczkolwiek słyszałem o problemach z ich wysterowaniem, AKG K550, SoundMagic HP100 (nie podobają mi się ale podobno grają świetnie więc i tak je tutaj umieszcze) Philips Fidelio X1-Niestety nigdzie nie mogę ich znaleźć dostępnych, Beyerdynamic Custom One Pro oraz HD598-podobno są zbyt drogie w stosunku (jakość/cena)

Co do DACów to myślałem nad Fiio E10 oraz Fiio E07K a w przyszłości (50/50) Fiio E9.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi oraz rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

nie no jak najbardziej rozumiem o co Ci chodzi.

tylko tez zrozum ze nie znajac Twoich preferencji dokladniej to trudniej Ci pomoc abys byl maksylanie zadowolony :)

ja niestety wiecej propozycji nie mam w tej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, I tak dziękuję bardzo za obszerną pomoc, jeśli jeszcze będę miał jakieś pytania to je zadam tutaj lub na PW.

 

Są w Katowicach jeszcze jakieś sklepy gdzie mógłbym znaleźć HP100, K612 ?

 

Oraz dlaczego w MP3Store HP100 kosztują 700 zł a na Allegro niecałe 600 zł ?

Edytowane przez radekb29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, to będę szukał tanich Aune T1 oraz SD650 jak coś znajdę to lecę w K612 a jak nie to pojadę gdzieś obsłuchać HP100 i K550 Trzeba będzie kombinowac :P


Odbiegając od tematu bo ten uważam już praktycznie za zamknięty:
Istnieje jakiś dobry (jak na cene) odtwarzacz płyt z muzyką z możliwością podłączenia słuchawek i ew. AMPa do 200 zł ?

Edytowane przez radekb29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy zakupie przez internet masz możliwość zwrotu słuchawek w ciągu 10 dni, tylko nie mogą nosić śladów użytkowania.


A jaki DAC wybrać do K550/HP100 z tych ogólnie dostępnych do kupienia nowych bez polowania na niego. Będę szukał owych Fidelii ale nie wiadomo czy będą one wtedy dostępne. Jezeli nie znajdę fidelii będę szukał czegoś do K612 (tego sd650) jak nie znajdę to będę wybierał między K550 a HP100. Co do osłuchania to można na to pytanie odpowiedzieć tylko tak (Mam HD201 i idą do mnie EVO) Osłuchany nie jestem ale chciałbym mieć sprzęt jak najwyższej jakości się da aby się na nim osłuchać.

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-nuforce-icon-%CE%BCdac-3/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wychodzi ze ten udac3 to ciekawe rozwiazanie w tej cenie wlasnie do hp100 czy k550.

i nie bedziesz mial klopotu z dostepnoscia...

 

acz uniwersalnoscia zapewne przegra z sd650. wiec zalezy czy szukasz docelowo czy jednak potem do zabawy/upgradeu/zmian. jak docelowo to udac3 jest tez dobrym rozwiazaniem (sparowany z tymi sluchawkami co powyzej). Natomiast jak nie wykluczasz zmian to wtedy sd650 da Ci mozliwosc "tuningu" i uciagniecia ew. nowych lepszych sluchawek, a z udac3 moze byc juz z tym problem...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jest nie wątpliwie zaletą sd650 że można go tuningować. Myślę że sd650 z Hp100 też na spokojnie dał by radę.

Ktoś tu na forum chwalił sobie nawet połączenie z Bravo v2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

si...

jedynym mankamentem jaki znam (w sumie ostatnio Fatso na to zwrocil uwage) to na skutecznych niskoomowych sluchawkach jest "hiss". lecz pojawial sie on i tak przy tak duzych glosnosciach - ze nawet na dt990 250ohm nie odkrecam potka do tej godziny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Autor tematu na odsłuchy do kolegi który ma HP100 i K550. Już coś w tedy będzie wiadomo. Z dostępnością Akg K612 do odsłuchów będzie większy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

http://forum.mp3store.pl/topic/113660-beyerdynamic-dt990-premium-edition-32-ohm/

http://forum.mp3store.pl/topic/113764-denon-d600/

 

DT-150 (ale tutaj są kompromisy w wygląd/szczegółowość)

 

Raczej trzeba posłuchać każdego modelu. Wybranie toru przy wyborze słuchawek to pryszcz.

HP100 to takie, że tak się wyrażenie nowoczesne granie, są szybkie szczegółowe, poprawne w każdym zakresie, ale to nie koniecznie muszą być zalety, zależy od toru, dla mnie osobiście były trochę krzykliwe i zbyt modernistyczne.


Ja bym był też skłonny poczekać na recenzje i pierwsze sample nowych słuchawek sennheisera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podobne nie podobne, ładnie wyglądają a może będą również dobrze grać.


A jeżeli miałbym na słuchawki przeznaczyć trochę mniej to co moglibyście polecić ? Słyszałem że AKG K272HD, AKG K242HD, Sennheiser HD558 są dobrymi słuchawkami jako że ciężko z dostępnością tego SMSLa to załóżmy że DACiem będzie E07K/E10/E11, co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

DT-150 (ale tutaj są kompromisy w wygląd/szczegółowość)

 

Szczegółowość mają na poziomie Sennheiserów HD600/HD650 więc bym się tylko do wyglądu czepiał za taką cenę :)

 

 

Im częściej to mówisz tym bardziej mam wrażenie, że miałem jakieś popsute beyery, coś było nie tak z kablem (możliwe, że grały w przeciw-fazie). Jakbym znalazł gdzieś używki to bym spróbował je jeszcze raz... ech.

A ktoś może jeszcze potwierdzić, że to ta sama ilość szczegółów i przejrzystości co HD600?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mój kumpel może potwierdzić, ale akurat na to forum mało kiedy wchodzi (ostatnio sprzedał tu swoje HD600 za chyba 550zł). Porównywaliśmy jego HD650 na Xonarze STX + Dark Voice 336SE i różnice wynikały tylko z typu konstrukcji otwarte vs zamknięte. Mi bardziej pasowało zamknięte, dociążone, bardziej przestrzenne granie DT-150, kumpel trochę bardziej wolał swoje HD650. Detaliczność była na identycznym poziomie, na jednym nagraniu dany detal był 5% bardziej słyszalny na HD650, w innym nagraniu tak samo bardziej słyszalny na DT-150. Porównywałem na takiej zasadzie, że słuchałem dany utwór z dobre 10 razy, skupiałem się zawsze na poszczególnym paśmie, wyłapywałem najdrobniejsze smaczki żeby później porównać, wyłapać różnice. Nie wiem czemu tutaj DT-150 mają przylepiony znaczek zamulonych i mało detalicznych, fakt - nie słuchałem nic droższego niż HD600 i HD650 ale tym modelom DT-150 absolutnie w niczym nie ustępowały. Kocham te słuchawki i je polecam, brakuje mi w nich tylko minimalnie przestrzeni (która i tak jest większa niż w HD650 i to wyraźnie), dlatego czasem zastanawiam się nad skokiem w bok w otwarte, ale to jednak nie moje granie.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności