Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki+DAC+ew.AMP do 1000-1100 zł


radekb29

Pytanie

Witajcie.

Potrzebuję pomocy w wyborze słuchawek do 700 zł oraz DACa najlepiej odrazu z AMPem do 400 zł (koniecznie w takiej konfiguracji cenowej ze wzgledu na to że za słuchawki nie płacę ja.). Słuchawki mają być używane w domu do Rapu, Rocka, Rock 'n' Rolla oraz niektórych kawałków muzyki rozrywkowej. Co do brzmienia to neutralne bądź ciemne. Wytypowałem już kilku kandydatów AKG K612 Pro-Cholernie mi się podobaja i myślę że byłyby świetne aczkolwiek słyszałem o problemach z ich wysterowaniem, AKG K550, SoundMagic HP100 (nie podobają mi się ale podobno grają świetnie więc i tak je tutaj umieszcze) Philips Fidelio X1-Niestety nigdzie nie mogę ich znaleźć dostępnych, Beyerdynamic Custom One Pro oraz HD598-podobno są zbyt drogie w stosunku (jakość/cena)

Co do DACów to myślałem nad Fiio E10 oraz Fiio E07K a w przyszłości (50/50) Fiio E9.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi oraz rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Miałem klona bravo v2. Z K601 nie było to najlepsze połączenie, szczególnie góra była nieprzyjemna. Z AMP do K612 do 250zł będzie ciężko. Jak pisałem może O2 da radę, musiałby się wypowiedzieć ktoś kto słuchał takiego zestawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A dlaczego wykluczacie K550 ? Na wielu forach je polecają w tym przedziale cenowym. Co do K612 nie wiem czy są warte tylu kombinacji z DACem i AMPem. Chciałbym najprościej jak się da aczkolwiek jeżeli te słuchawki są warte tyle kombinowania to w nie pójdę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K550 dla jednych są lepsze od HP100 dla drugich odwrotnie, mała różnica. Za to większa w kasie. AKG maja mniej basu od SondMagiców za to lepszą przestrzeń.

Hp100 będą najbezpieczniejszym wyborem. Sam musisz wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A dlaczego wykluczacie K550 ? Na wielu forach je polecają w tym przedziale cenowym. Co do K612 nie wiem czy są warte tylu kombinacji z DACem i AMPem. Chciałbym najprościej jak się da aczkolwiek jeżeli te słuchawki są warte tyle kombinowania to w nie pójdę..

 

Kwestia gustu, ja również nie mogłem się zdecydować, byłem pewnie że biorę K550 - już po nie jechałem ale coś mnie trąciło żeby HPeki posłuchać. No i dobrze zrobiłem bo DLA MNIE były lepsze. Polecam przesłuchać obie bo są podobne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli jakbym kupił D3 i O2 to warto iść w K612 ? lista kolejnościowo wygląda tak:
1,Fidelio X1 (jeśli będą dostępne)

2.AKG K612 (jeśli dorwę dobrego DACa i AMPa)

3.K550/HP100 (wybiorę między nimi jeśli 2 powyższe nie spełnią warunków napisanych obok)

 

NuForce Icon uDAC 3 dałby radę K612 ?

Edytowane przez radekb29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tym budzecie zastanow sie jeszcze nad kombo Aune t1 + dt990 pro (250 lub 600 ohm).

Aune biorac zza granicy i dt990 uzywki zmiescisz sie w budzecie.

I masz cos pomiedzy ciemnym relaksujacym brzmieniem X1 a rozjasnionym i bardziej w strone analizy niz funu (przynajmniej w mojej ocenie) k550/hp100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

niekoniecznie :

https://www.massdrop.com/buy/aune-t1-amp-dac-combo (choc nie wiem jak tutaj z clem i podatkiem)

takze mozesz poszukac uzywek bardziej popularnych lamp w polsce - np feliks audio espressivo (nie raz byl w komisie i na alle).

 

Wtedy miescisz sie w tej cenie. I mozesz albo sluchawki nowe... albo uzywki zrekablowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dt990pro 250 i 600ohm to nie jest ta mityczna Vka. Bez zmiany kabla lekka jest. Po zmianie kabla i dobrze (synergicznie) napedzone dla mnie to jest rowne granie Dołu mają mniej niż X1, góry mniej niż Q701 czy T70/T90. Wokal też nie jest schowany w stosunku do powyższych... więc gdzie ta Vka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

znaczy my tylko podpowiadamy - a nie zmuszamy do zakupu :)

zawsze w kazdym temacie znajdzie sie maly offtop i poki on jest maly i miesci sie w temacie danego watku to ja jestem za - bo moze pomoc kolejnym osobom.

 

ja bym sobie udac odpuscil... znow ze swojej strony zaproponuje:

http://allegro.pl/smsl-sd-650-hi-fi-usb-dac-i3921795871.html

 

moim zdaniem jest to bardzo ciekawy sprzet, ktory przy bezposrednich porownaniach z drozszymi konstrukcjami dotrzymuje im kroku.

 

udac3 uciagnac uciagnie... pytanie jak? z tego co czytalem e17 czy ibasso d10 lepsze od udac3...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dt990pro 250 i 600ohm to nie jest ta mityczna Vka. Bez zmiany kabla lekka jest. Po zmianie kabla i dobrze (synergicznie) napedzone dla mnie to jest rowne granie Dołu mają mniej niż X1, góry mniej niż Q701 czy T70/T90. Wokal też nie jest schowany w stosunku do powyższych... więc gdzie ta Vka?

Miałem DT990 pro 250ohm i dla mnie to była V-ka (na stockowym kablu). Fakt, góry było mnie niż w K601 czy 701, za to dołu zdecydowanie więcej. Średnica jakoś mi nie przypasowała. SMSL to może być dobry pomysł. jest jeszcze Pro-ject Head BOX. Powinien też dawać radę (w tym budżecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

dt990pro 250 i 600ohm to nie jest ta mityczna Vka. Bez zmiany kabla lekka jest. Po zmianie kabla i dobrze (synergicznie) napedzone dla mnie to jest rowne granie Dołu mają mniej niż X1, góry mniej niż Q701 czy T70/T90. Wokal też nie jest schowany w stosunku do powyższych... więc gdzie ta Vka?

Miałem DT990 pro 250ohm i dla mnie to była V-ka (na stockowym kablu). Fakt, góry było mnie niż w K601 czy 701, za to dołu zdecydowanie więcej. Średnica jakoś mi nie przypasowała. SMSL to może być dobry pomysł. jest jeszcze Pro-ject Head BOX. Powinien też dawać radę (w tym budżecie).

 

Moim zdaniem to wynika z trudnosci ich dobrego napedzenia / sparowania. Dolu caly czas maja (moze juz nie tak zdecydowanie) wiecej niz 701 - acz nie w formie V, a zarowno ze wzglad na wieksze ilsoci dolu jak i ciemniejsza srednicy - co akurat dla mnie jest naturalniejsze. Ale to juz kwestia subiektywna.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

793 po pierwsze nie ma wejscia usb. pytanie czy jest ono Ci potrzebne czy mozesz puscic sygnal po optyku?

wersja I (bez ampa) byla chwalona jako DAC - z II jakos szalu nie ma w opiniach. sam jej nie slyszalem.

 

ten sad-25 nie znam zupelnie. jakas dziwna konstrukcja - wzmacniacz sluchawkowy i glosnikowy? ja bym sie w to nie pchal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok. Jak możecie to podsyłajcie jak najwięcej DACów lub połaczeń DAC+AMP do 400 zł mogących dobrze współpracować z K612.

 

Troszkę za dużo wymagasz, musisz pójść na jakiś kompromis bo za 400zł możesz kupić tylko dobry wzmacniacz (np był ostatnio w komisie O2 w granicach 300zł) albo tylko DAC. Jak byś dołożył ze 100zł to możesz powalczyć o O2 + UAE 23 (tylko nie wiem jak one się mają do K612).

 

Jeżeli do 400zł to chyba tylko E07k albo lepiej polować na E18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jesli chcesz miec mozliwosc uzywania przenosnie to tak jak pisze Mecin. Jesli pod stacjonarke to lepsza bedzie inwestycja w sd650. albo polowanie na uzywek jakie podawalem wyzej (np d03k + lampa)

teraz Ty musisz podjac decyzje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak sprawdzi sie połączenie K550/HP100 z Fiio E07K ? Jak zagrają te K612 z sd650 ? Chętnie poszedłbym w D3+lampowy ale dostanę wzmacniacz lampowy do 300 zł ? Jedyna opcja to chyba to Bravo V2 ale kolega gdzieś wyżej mówił że nie zbyt dobre połączenie k612 z bravo v2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

sd650 poradzi sobie ze wszystkim co podepniesz. radzi sobie z dt990 czy q701 to poradzi sobie i z powyzszymi. choc samych k612 nie znam - ale watpie bys szybko znalazl kogos kto akurat mial ten zestaw.

 

e7 ja nie lubilem - ostro dosc mi gral z dt990 i z takim cyfrowym nalotem w gorze. podejrzewam, ze mi z podobnych powodow (ostro i cyfrowo) nie podobaloby sie to w parze z k550 i hp100. z x1 moze by sie polubily...

 

Natomiast druga sprawa jest taka czy jestes na tyle osluchany aby wylapac te roznice? :) jakiej jakosci masz nagrania itp itd...

 

w moim odczuciu najbezpieczniejszy bylby dla Ciebie zakup fidelio x1, na drugim miejscu wrzucilbym takstar pro80 dopiero na trzecim hp100.

ze wzmakow najbardziej przyszlosciowy jest sd650. bawiac sie w prosta wymiane opampow mozesz doszlifowac brzmienie do wlasnie posiadanych sluchawek. ewentualnie posledz komis przez pare tygodni i zobacz co ciekawego sie pojawia...

 

jesli wybierasz z powyzszych sluchawek to lampe bym na Twoim miejscu odpuscil (w tej cenie)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jaki DAC wybrać do K550/HP100 z tych ogólnie dostępnych do kupienia nowych bez polowania na niego. Będę szukał owych Fidelii ale nie wiadomo czy będą one wtedy dostępne. Jezeli nie znajdę fidelii będę szukał czegoś do K612 (tego sd650) jak nie znajdę to będę wybierał między K550 a HP100. Co do osłuchania to można na to pytanie odpowiedzieć tylko tak (Mam HD201 i idą do mnie EVO) Osłuchany nie jestem ale chciałbym mieć sprzęt jak najwyższej jakości się da aby się na nim osłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności