Skocz do zawartości
  • 0

IEMy/CIEM 1000zł oraz źródło


xDrope

Pytanie

W życiu każdego mężczyzny przychodzi chwila, kiedy trzeba podjąć kilka poważnych decyzji. Postanowiłem przystopować ze wszystkimi mniej lub bardziej tanimi słuchawkami i kupić coś porządnego na miasto (do domu już znalazłem swego wybrańca, tylko źródło muszę mu poprawić :D) i tym samym zakończyć moją przygodę z niskimi modelami. Aktualnie moim źródłem jest taczka 1g>fiio e01/fiio e07k. Najchętniej wyprzedałbym ten sprzęt, bo e07k ma inny target niż ja aktualnie obrałem, a taczka jest średnio wygodna jako odtwarzacz mobilny. Tu rodzą się pytania, czy w granicach 200-300 zł znajdę wystarczające źródło do modeli, które podam poniżej (wystarczająco to nie odpowiednia głośność, tylko jakość). Dodatkowo prosiłbym o jakieś porady (czytałem 1 poradnik na tym forum o tym) na temat customów i określenie opłacalnoiści takiego przedsięwzięcia. Myślałem nad:

-hf3+ custom tipsy

-EPH100+ custom tipsy

-music one

-SE215+ custom tipsy

Kryteria słuchawek: możliwie najlepszy stosunek cena/jakość (jeśli różnica będzie oscylować w ok 300 zł, a różnica dźwięku i reszty będzie niewielka to wiadomo 300zł piechota nie chodzi), z opisem dźwięku mam problem, gdyż lubię różnorodność i lubię słuchać tych samych utworów zarówno na ts671 jak i hd681 evo i na zwykłych hd681(ale góra boli) i hd6000. Mają dawać radość ze słuchania muzyki, ma być brak ostrych tonów i więcej nie jestem sprecyzować ;f.

Kryteria odtwarzacza(dobrać pod słuchawki): ekran, jakiś bezstratny format, niedotykowy, najlepiej mały i bez potrzeby dodatkowego wzmacniacza aby napędzić ww słuchawki lub te zaproponowane przez was.

 

Z góry dziękuję i mam nadzieję, że po raz kolejny uratujecie mi życie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nieee chodziło o kującą górę 681 stockowych :D. Właśnie trochę się boję CIEM, bo z IEM+custom tipsy zawsze można przerzucić tipsy na inne słuchawki (rozumiem, że to możliwe ;f).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

albo polowac na uzywki shure 530 lub 535... bardzo zacne.

 

co do zrodla to w tej cenie raczej szukaj uzywek. ja plece cowona j3 - nawet na alle sa jakies licytacje, ale nie wiem na ilu sie moga skonczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

bo z IEM+custom tipsy zawsze można przerzucić tipsy na inne słuchawki (rozumiem, że to możliwe ;f).

o ile mają taką samą tulejkę to tak.

Osobiście bałbym się kupować CIEMy bez odsłuchu.

Może rozważysz też coś ze stajni Westone? UM-1 są IMHO lepsze niż SE215, pozostałych przez Ciebie wymienionych nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie średnio chcę się rozdrabniać z jakimiś armaturami za 250, bo wtedy nawet tipsy sensu zbytnio nie mają i późniejsze przesiadanie się na coś droższego mocno może obciążyć mój budżet. A panu Piotrowi nie chcę zawracać głowy do póki się zwyczajnie nie zdecyduję ;) . Co do westone ogólnie słyszałem, że ze względu na jakość dobrze brzmią ze wzmakiem, a wolałbym mieć sprzęt maksymalnie mobilny. Jeszcze może ktoś się orientuje. Czy w audiomagicu są jakieś testowe music one do odsłuchu? Kiedyś coś mi się obiło na ten temat o uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hf3 komuś padały czy wiec to takie na lata ?

 

zacznij od tanich armatur no chyba ze wiesz z czym to sie je ? ale lepiej piotra pytaj on doradzi

nie wiem czy mówisz o moim przypadku, miałem nowe lekko wadliwe ale sprzęt na gwarancji także mi wymienili.

HF3 mają łagodną górę bardzo dobrej jakości, zresztą ety grają bardzo dobrze jak na 1 przetwornik - z lekkim basem i pięknym środkiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do westone ogólnie słyszałem, że ze względu na jakość dobrze brzmią ze wzmakiem, a wolałbym mieć sprzęt maksymalnie mobilny.

Też tak czytałem. Sam nigdy nie miałem wzmacniacza mobilnego i grają mi dobrze bez tego. ;) Główną ich wadą dla mnie jest scena, za mała.

Zanim kupisz custom tipsy najpierw odsłuchaj na piankach/silikonach i zastanów się czy warto (jeśli miałbyś zmieniać słuchawki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do Westone wzmak? Pany, nie róbta kabaretów :)

UM3x zagrają ze wszystkiego praktycznie. I tak - Westone ma raczej wąską scenę, ale z to głęboką.

Imho - lepiej kupić używane UM3x z USA (250$) + jakiś fajny grajek (X3, DX50), też używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rzuciłem okiem i poniżej 300$ nie znalazłem używek ;f(amazon/ebay). Tym bardziej nie wiem, czy moje plebejskie ucho wyczułoby jakąś większą różnicę (naturalnie na papierze um3x ma 3 drivery, a reszta słuchawek w tym temacie ma po 1). Chociaż sam motyw słuchawek grających ze wszystkiego i ew dokupienia z czasem lepszego odtwarzacza jest dobrym pomysłem :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

um1 graja przede wszystkim srednica. po przesiadce z dynamikow moze byc szok im minus. ja w pojedyncze przetworniki w tym budzecie bym nie szedl.

 

jakosc do cena zdecydowanie polecam rockit r-50. jedyne doki na jakie bym sie obecnie chcial przesiasc to shure 535, um pro 30 albo lime ears le3sw - czyli jak widac potrojne... moze jeszcze akr01 by mnie skusily...

 

ale tu juz cena robi swoje i na razie sie nie zdecydowalem :)

 

na pewno nie zrezygnowalbym z r50 dla takich tuzow jak shure530, ue900.

Edytowane przez grubbby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poszukaj na head-fi, tam ponież 300$ można znaleźć nawet używane Westone 4. Poziom UM3x tylko sposób grania trochę inny, generalnie pod względem sceny biją na głowę chyba większość uniwersalnym iemów.

Jeśli wiesz, jakiego brzmienia szukasz możesz spróbować czegoś droższego - touch 1g to nie takie złe źródło, początkowo się sprawdzi, później możesz dokupić coś lepszego, dopasowanego brzmieniem do słuchawek. Natomiast jeśli nie ejsteś pewien czego szukasz, to moim zdaniem nie ma sensu pakować się w droższe słuchawki - lepiej poprzerzucać więcej tańszych modeli, osłuchać się - potem wybór może być bardziej oczywisty jeśli będziesz świadom, czego tak na prawdę chcesz od sprzętu.

 

Zestawianie UM-1 i SE215 pod względem jakości to jakiś żart - nie dość, ze inny przetwornik to jeszcze granie kompletnie inne. Technicznie na pewno znajdą się różnice, ale większe znaczenie będą tu miały osobiste preferencje brzmieniowe danej osoby, a brzmienie um-1 nijak ma się do SE215.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem mniej więcej czego chcę po nausznych. Na pewno takie alphy mają dla mnie delikatnie przegięty bas no i jakość całości także jest wątpliwa (jedyne doki, których słuchałem dłuższy czas ;f). Wykres słuchawek powinien być albo neutralny, albo z lekko podbitym basem. Jedną odwróconą Vkę mam na domowych, a wycofana średnica (V-ka) niezbyt mi pasuje. Lubię być w środku muzyki, przestrzeń we wszystkie strony (wiem, że tu ograniczeniem jest konstrukcja IEM-ów), ciesze się subtelnymi detalami i niedoskonałościami utworów, które można usłyszeć, separacja i detaliczność, ale bez przesady. Ma być kolorowo i szczęśliwie (to nie studio żeby miało być wszystko neutralne ;p). A i firma nie ma znaczenia tylko fajnie by było mieć serwis w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cóż, w takim razie może jednak warto by było przejść się na Audio Magic i odsłuchać Music One? :) Ewentualnie, jeśli chcesz już totalnie zaszaleć i po odsłuchu uznasz, że na prawdę warto - możesz wziąć też pod uwagę Music Two, w preorder masz je akurat za 999zł. Serię Pro raczej można odrzucić, to inny typ grania. Jednak podkreślam, musisz być pewien czego szukasz i najlepiej odsłuchać wszystkie możliwości, bo customowe słuchawki jest dużo ciężej sprzedać niż uniwersale, a i strata będzie naturalnie większa.

Nawet jeśli nie te słuchawki, to na miejscu w AM możesz odsłuchać dużo innych modeli uniwersalnych, tak więc miałbyś mniej więcej orientację czego szukać, bo wiadomo, ze z topowych modeli w tym budżecie to tylko używki.

Edytowane przez pysiaDK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To um1 odrzuc i tez bym radzil na razie zrodlo zostawic i pojsc w fajne iem... Jednak w tej cenie jak nie masz doswiadczenia z armaturami to koniecznie po odsluchu!

 

Albo wziac stosunkowo niedrogie r50 i potem na spokojnie szukac dalej.
R50 tez bardzo fajnie buduja scene. I w glab i na szerokosc. jest wieksza niz w takim um pro30... acz nie ma takiej jakosci (np. separacja)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :D. Otworzyliście mi oczy i sprawa trochę się zmienia. Złapałbym armaturkę 1-3 przetworniki do ok 600zł. Zainteresowały mnie te r50, ale w testach te podwójne drivery jakoś nie biją jedno driverowej konkurencji. Eudeo, r50, eph100, coś jeszcze polecicie? I czy coś takiego poleci z clipa (irytuje mnie dotyk i brak porządnego eq w touchu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie biją? dla mnie leją na głowę... choć fakt Music One nie słyszałem.

 

zobacz też tutaj - możesz sobie jakiś pogląd na ten temat wyrobić - masz też porównania bezpośrednie

http://www.head-fi.org/t/478568/multi-iem-review-308-iems-compared-rbh-ep1-added-01-01-14-p-836

 

Zgadzam się z opisem r50 co tam jest - stąd nie będę uzasadniał tego wybacz, że ogólnikowego "leją na głowę" :) W tym linku masz więcej szczegółów...

 

Z clipa polecą - choć nie wiem jak :) Lecz jak wgrasz rockboxa to będziesz mógł sobie podszlifować brzmienie jeśli chodzi o ogólny charakter. R50 są bardzo podatne na to - możesz z nich nawet basowe potwory zrobić ;)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a coś o gr07? Bo widzę, że są polecane razem z rockitami (trochę boję się braku basu) I EPH100(tu podobno wygoda jest średnia i jest efekt mikrofonowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak w r50 boisz sie braku basu to takie pojedyncze armatury jak um10, audeo czy ety mozesz od razu skreslic. Jeszcze chudsze w tym zakresie.

A tak jak mówię - r50 jest podatny na eq i możesz zrobić tam zejście lepsze niż w eph100, zachowując nadal kontrolę na dobrym poziomie... ale to już nie na każdym grajku. W j3 jest pod tym względem miodzio...

 

Rzeczywiście podłączone do ip4s czy fiio x3 to słabo z tym basem. W j3 bez eq też może ciutke brakować (j3 ma lekki rolloff na niajniższym basie). Ale z dx50 już jest fajnie bez żadnej korekcji.

 

edit: wróć... na ip4s jest całkiem spoko. ale jak zawsze... jest to kwestia indywidualna.

stąd najlepiej jakbyś dorwał jakieś armatury sam przesłuchał i opisał wrażenia...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pójdź najlepiej do audiomagica - oni chyba je mają. I posłuchaj - w końcu przeskok na armatury nie każdemu musi przypaść do gustu :)

maja, sluchalem ich tam wlasnie - strasznie fajne doki!. ale uwaga trzeba do nich nieco przyzwyczaic ucho, pare minut posluchac bo napoczatku jest szok - gdzie sie podzial bass!;) ale on tam jest i jest piekny, zreszta one calosciowo graja pieknym dzwiekiem wedlug mnie koherentym, lekkim ale jednoczesnie rozdzielczym i bardzo wciagajacym. a jak jeszcze grubbby mowi ze sa podatne na eq to sa naprawde warte zachodu. takze przyjec i posluchaj, nie wiem czy maja tam eph100 ktore sa inne (nawet zuplenie) ale tez bardzo bardzo fajne, nie maja se215 ale to zadna strata akurat. pozatym pewnie bys mogl sprawdzic tez music one i westony (mialem przyjemnosc tam sluchac 1 i 3). no i mnostwo innych dousznikow np b2 tam maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności