Skocz do zawartości
  • 0

Alternatywa dla DTX910


wolek14

Pytanie

Witam.

Posiadam aktualnie słuchawki Beyerdynamic DTX910. Kupowałem w ciemno, i moje wrażenia są, jakie są - słuchawki są niesamowicie wygodne (10h bez problemu, po protu ich nie czuć), jednak po prawie 2 latach używania dźwięk z nich nie jest już taki sam, średnica bardzo się wyostrzyła (problemy fazowe powstające na membranie), dół pasma jest ma gorszą odpowiedź impulsową itd. Dodatkowo mechanizm pałąka nie trzyma kompletnie, na gąbkach zbiera się masakryczna ilość wszelkiej maści sierści/kurzu/włosów itd, a kabel jest sztywny jak (wpisz sam)...

Poprzez niedogodności wypisane wyżej, rozważam zakup nowych słuchawek. Uzywam ich tylko w domu, do słuchania muzyki (99%) i ew. multimedia typu YT, czy jakaś gierka na zabicie czasu. W torze audio posiadam wzmacniacz 2x10W dla zapewnienia prawidłowej dynamiki. Zależy mi głównie na miękkim, jasnym brzmieniu, z wyczuwalnym (choć nie masakrującym basem, troszku mocniejszy niż w DTX), szerokiej panoramie, no i najważniejsze na wygodzie słuchania. Na pierwszy rzut oka SHR440 wyglądaja ok, ale nie posiadam żadnego porównania, więc zdaje się na Was. Kwota to ok. 350 - 400zł. Nie robi mi zadnej różnicy, czy słuchawki będą zamkniete, czy otwarte. Biore pod uwagę tylko nauszne, i wokółuszne.

Pzd. Łukasz.

 

EDIT, zakres gatunków muzycznych jest bardzo szeroki, od Roberty Flack, przez Black Tide i Korpiklaaani, a skończywszy na Alborosie, a nawet muzykę klubową.

Edytowane przez wolek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

poszukaj na forum opinii o takstarze, co wszedl ostatnio do oferty mp3store.

w tej cenie bardzo fajne propozycje to pro80 i hd6000. moim zdaniem bardzo ciekawe alternatywy do takich sluchawek jak akg k618, ath m50, brainwavz hm5 czy soundmagic hp100 - zwlaszcza patrzac na cene...

poszukaj o nich - w ostatnich tygodniach wiele opinii w roznych watkach sie pojawilo... np:

http://forum.mp3store.pl/topic/112628-sluchawki-nauszne-do-550zl/

 

ich otwartych nausznikow nie slyszalem wiec sie nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności