Skocz do zawartości

FiiO X1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam, otrzymałem z serwisu drugi egzemplarz Fiio X1 MK1 i nie uwierzcie, wada nakładających się na siebie mp3 jest nadal! Czyli, zapewne wszystkie MK1 mają taką wadę... czyli jest bardzo grubo... a tymczasem mój egzemplarz x1 wyrusza w długą drogę do Chin, do producenta na długie testy... jest podejrzenie, że nie tylko seria X1 ma ten problem... czyli mamy taki mały "bubel" prosto z Chin... Fiio ma to dogłębnie sprawdzić i zapewne wymienią mi chyba na nowy X1, czyli MK2 i ciekawe czy tam też nie ma tego błędu w oprogramowaniu czy płycie głównej... czy może ktoś z Was już ma MK2 i to sprawdzał?

Mam od 2 lat (kupiony w Audiomagic.pl w przedsprzedaży) i nie mam żadnych problemów. Tylko ja słucham na nim gęstych plików. I bez problemu wykasowuje. Miałem kilka flac'ów z błędami i wykasowałem je z poziomu odtwarzacza a potem poprawione z taką samą nazwą wgrałem (zawsze korzystam z czytnika) i nic złego się nie dzieje. Nie wgrywalem mp3 ale z gęstymi nie mam problemu

 

Wyraznie chyba napisałem powyżej, że problem jest gdy korzystamy tylko z interfejsu Fiio x1, czyli portu micro usb... jak korzystasz z czytnika zewnętrznego tego problemu nie ma... jak możesz potestuj, ok?

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również czegoś takiego nie doświadczyłem podczas swojej przygody z X1. Obawiam się, skoro drugi egzemplarz zachowuje się tak samo to problemem może być jakiś inny element wspólny ( karta, komputer )

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, ja przetestowałem temat na 3 kompach (różne systemy operacyjne) i na 4 markowych kartach (Kingston 64GB 10, GoodRam 32GB 10, Transcend 16GB 6 i Sandisk 16GB 10)

Problem występuje jak poniżej - kopiujemy foldery z mp3 na kartę przez interfejs Fiio i używamy urządzenia (zapełnienie karty około 70%), ponownie podłączamy Fiio i przez interfejs kasujemy normalnie część folderów z mp3, a następnie przez interfejs X1 wgrywamy nowe foldery z plikami mp3. Odłączamy Fiio od kompa i zaczynamy słuchać… pojawiają się wtedy błędy w mp3, czyli „nadpisują się” na kartę fragmenty starych (wygląda na to, że z ostatniego kasowania), skasowanych mp3 z nowymi plikami mp3, czyli na nowy plik mp3 "dokleja" się na stałe 1-2 sekundowy fragment skasowanego wcześniej pliku mp3 - na stałe, bo on już w tym mp3 zostaje trwale! Oczywiście to występuje losowo, często, ale nie zawsze... Oczywiście, żeby zamknąć i ten wątek - żaden firmware też nie pomaga… na 100% to jest Fiio X1… otrzymałem drugi z serwisu i ma to samo, więc moja pewność jest 100%… Co ciekawe tematu nie ma przy plikach FLAC, oczywiście używam tylko mp3 320… i co o tym myślicie? Jakieś pomysły, sugestie, dobre rady… ;)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ogóle widzę, że to Fiio notuje dużą porażkę ze starym czy nawet nowym X1... na rynku jest już dostępny przecież XDUOO X3 (cena około 460 zł), DAP z porządnym przetwornikiem Cirrus Logic CS4938, czyli takim, jaki mamy dopiero w topowym Fiio X3, za który Fiio chce aż 900 zł... plus dwa sloty na kartę... to nokaut?

 

Czekam na opinie, tylko proszę, nie piszcie że w XDUOO X3 jest słaba nawigacja, ok.? ;)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drodzy forumowicze, ja przetestowałem temat na 3 kompach (różne systemy operacyjne) i na 4 markowych kartach (Kingston 64GB 10, GoodRam 32GB 10, Transcend 16GB 6 i Sandisk 16GB 10)

Problem występuje jak poniżej - kopiujemy foldery z mp3 na kartę przez interfejs Fiio i używamy urządzenia (zapełnienie karty około 70%), ponownie podłączamy Fiio i przez interfejs kasujemy normalnie część folderów z mp3, a następnie przez interfejs X1 wgrywamy nowe foldery z plikami mp3. Odłączamy Fiio od kompa i zaczynamy słuchać… pojawiają się wtedy błędy w mp3, czyli „nadpisują się” na kartę fragmenty starych (wygląda na to, że z ostatniego kasowania), skasowanych mp3 z nowymi plikami mp3, czyli na nowy plik mp3 "dokleja" się na stałe 1-2 sekundowy fragment skasowanego wcześniej pliku mp3 - na stałe, bo on już w tym mp3 zostaje trwale! Oczywiście to występuje losowo, często, ale nie zawsze... Oczywiście, żeby zamknąć i ten wątek - żaden firmware też nie pomaga… na 100% to jest Fiio X1… otrzymałem drugi z serwisu i ma to samo, więc moja pewność jest 100%… Co ciekawe tematu nie ma przy plikach FLAC, oczywiście używam tylko mp3 320… i co o tym myślicie? Jakieś pomysły, sugestie, dobre rady… ;)

ja uzywam go od prawie 2 lat [jakos tak] i nigdy nie mialem problemu z 'nakladajacymi sie danymi' jedyny problem byl z uszkodzonymi plikami 0KB.

rozumiem ze interfejs fiio to USB (testowales wgywanie bezposrednio na karte?)?

moze bezpieczne usuwanie lub ustawienia buforowania zapisu itp pozmieniac w systemie, jesli jest to na roznych systemach to tez bym zrobil reset do ustawien fabrycznych (i ew soft do 2.0). mozna takze pokusisc sie o zmine formatu... oraz uzyc innego tula do kopiowania danych np robocopy etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, drodzy Forumowicze, czytajcie ze zrozumieniem ;) ja przetestowałem wszelkie możliwe konfiguracje i sposoby! W moim jednym i drugim Fiio X1 było kilka firmware wgranych i oczywiście jest i FW2.0 i dziesiątki resetów urządzenia, zerowania itp... to nie pomaga niestety, tak samo robocopy, teracopy... błędy są i już... każdy format, czy to FAT32, czy exFAT, NTFS czy nawet RAW nie pomaga, to jest zabawa bez końca i bez sensu… kręcimy się z radami w kółko, to nawet śmieszne jest... … już to pisałem, kopiując przez czytnik na kartę nie ma błędów, co zrozumiałe! Błędy są, jak kopiujemy (po wcześniejszym skasowaniu części zawartości karty) przez usb bezpośrednio na Fiio no...

Szukam wciąż jakiegoś rozwiązania, ostatnio zainstalowałem stary, zapomniany programik: Creative MediaSource 5 Organizer, przez niego teraz kasuję zawartość karty i kopiuję nowe foldery z mp3 na X1. Na razie nie ma błędów, na razie, testuję dalej i zobaczymy, byłby cud jakby ten akurat programik pomógł (WMP też nie dał rady…) He, he… :)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że nikt, to się nie zgadzam jednak. Proszę przeszukać zagraniczne fora o Fiio X1, były dwa przypadki tego, więc coś jest w temacie... Co ciekawe, ten drugi egemplarz Fiio X1, który mam też ma ten problem, co już pisałem, ale mniej tego jest niż przy tym pierwszym moim X1... to ciekawe co... a poza tym nadal testuję programik Creative MediaSource 5 Organizer i na razie używając go błędów (nakładających się plików mp3 na siebie) nie zauważyłem... Żeby to jednak zweryfikować na 100% potrzebuję jakieś 7-14 dni jeszcze. To naprawde byłoby bardzo ciekawe, jakby ten akurat przedpotopowy programik pomógł w temacie z którym obecnie zmaga się serwis Fiio w Chinach.. ;)

 

A nowy DAP? Tak, niebawem i będzie to zapewne znakomity i tańszy od X1 - Xduoo X3 :)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego potrzebuję około 14 dni jeszcze na stwierdzenie tego. Miałem okazję przedstawić też temat osobie, ktróra zajmuje się programowaniem i doskonaleniem firmware. Zdecydowanie obstawia błąd w oprogramowaniu, popełniony przez producenta urządzenia. Jak coś będę już wiedział - dam znać na forum.

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego potrzebuję około 14 dni jeszcze na stwierdzenie tego. Miałem okazję przedstawić też temat osobie, ktróra zajmuje się programowaniem i doskonaleniem firmware. Zdecydowanie obstawia błąd w oprogramowaniu, popełniony przez producenta urządzenia. Jak coś będę już wiedział - dam znać na forum.

Testowałem nawet kilka mp3jek wrzuciłem i usunełem. U mnie nie ma tego problemu. Mam W7 pro i Della XPS L502. Ale nigdy nie chciało mi się bawić po kablu bo szkoda mi czasu. Czytnik obsługuje USB3 i szybko przerzucam, więc po grzyba marnotrawić czas. Wiem rob72 że jesteś wkurzony, że trafił ci się jeden z trzech felernych sztuk, ale bredzisz o jakości Fiio. Mam 2,5 roku i nie narzekam. Problemy z plikami są jak coś sam sknocę flacząc płyty. Z samym odtwarzaczem nie mam żadnych problemów. Zerknij na forum, ale nikt po za tobą nie zgłosił tego problemu więcdla tego Fiio chce "zrobić sekcję zwłok" twojego odtwarzacza by dojść co jest grane. I chyba to podejście profesjonalne. Samsung i inne duże korporację spuściłyby cię po rynnie. Trzy przypadki na świecie to dla nich nic się nie dzieje. Dopiero jak 20-30% zaczyna płonąć a linie lotnicze traktują na równi z bronią to zaczynają coś robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1II - nowa wersja softu:
http://www.head-fi.org/t/822632/official-x1-2nd-gen-stable-firmware-discussion-thread-version-1-5-3#

Wprowadza nowe funkcje w nawigacji grajka, ALE przede wszystkim kółko działa jakby żwawiej nieco i sprawniej, sam grajek trochę przyspieszył i szybciej wczytuje utwory, gapless nadal nie ma, ale przerwy między utworami również się skróciły. Aktualizacja duużo na plus, w takim stanie grajek powinien wyjść do sklepów.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych zmian brzmienia nie zauważyłem na 1.5.3.

 

Słucham z dziury, więc nie pomogę. Można przewidywać, że podobnie jak pierwsza generacja, na ampie sporo zyska. Ale to tylko przypuszczenia.

 

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego potrzebuję około 14 dni jeszcze na stwierdzenie tego. Miałem okazję przedstawić też temat osobie, ktróra zajmuje się programowaniem i doskonaleniem firmware. Zdecydowanie obstawia błąd w oprogramowaniu, popełniony przez producenta urządzenia. Jak coś będę już wiedział - dam znać na forum.

Testowałem nawet kilka mp3jek wrzuciłem i usunełem. U mnie nie ma tego problemu. Mam W7 pro i Della XPS L502. Ale nigdy nie chciało mi się bawić po kablu bo szkoda mi czasu. Czytnik obsługuje USB3 i szybko przerzucam, więc po grzyba marnotrawić czas. Wiem rob72 że jesteś wkurzony, że trafił ci się jeden z trzech felernych sztuk, ale bredzisz o jakości Fiio. Mam 2,5 roku i nie narzekam. Problemy z plikami są jak coś sam sknocę flacząc płyty. Z samym odtwarzaczem nie mam żadnych problemów. Zerknij na forum, ale nikt po za tobą nie zgłosił tego problemu więcdla tego Fiio chce "zrobić sekcję zwłok" twojego odtwarzacza by dojść co jest grane. I chyba to podejście profesjonalne. Samsung i inne duże korporację spuściłyby cię po rynnie. Trzy przypadki na świecie to dla nich nic się nie dzieje. Dopiero jak 20-30% zaczyna płonąć a linie lotnicze traktują na równi z bronią to zaczynają coś robić

 

Jaro54: problem z nakładającymi danymi niestety występuję nadal w tym grajku… wykorzystałem wszelkie możliwe konfiguracje testowe i problem jest obecny nadal… dlaczego u Was tego nie ma? Jak zwykle decydują "szczegóły"… pamiętajcie, że mam obecnie drugi egzemplarz X1 i to jest nadal, a testowałem temat na trzech różnych kompach i na kilku różnych kartach, a więc ja daję tu 100%, że mamy taki problem z serią egzemplarzy X1… jak zauważyłem, problem występuje najczęściej na kartach 32GB i 64GB, po zapełnieniu ich około 70-80% (tak sprawdzaliście?). Następnie kasujemy część folderów przez X1, wrzucamy nowe i słuchamy… moim zdaniem więcej cierpliwości tu potrzeba, trzeba przesłuchać kilku folderów z mp3 i to uważnie słuchając, a nie kilku sztuk mp3... ;)

Czekam jeszcze na odpowiedz z Chin i albo mi go wymienią na nowe Fiio II, albo sprzedaję go i nabywam „killera”, czyli Xduoo X3 i kończę tą nierówną walkę z tym małym, niepozornym urządzeniem…

 

Pamiętajcie, że przerzucając dane przez czytnik, niezależnie od X1 problemu nie ma… czyli chyba mamy pewność, gdzie leży problem, to jest nieco logiczne moim zdaniem… ;)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na kompie masz wirusa i on ci bruździ bo tyle osób nie ma tego problemu. Nie pisz że z serią bo to udokumentowane 3 przypadki na kilkaset tysiecy sprzedanych. Więc nie jest to seria a przypadek. Szkoda, że akurat tobie się trafił. Ja używam kart samsunga EVO+ i sandisk ultra zarówno 32 jak i 64 GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, ale oczywiście i to sprawdziłem. Jeden z trzech kompów stawiałem od zera. Ma nowy system po formacie oczywiście... Niestety, to nie jest to, bo problem i na tym kompie jest... jedyne jeszcze sensowne wytłumaczenie, to takie, że Fiio X1 "gryzie" się z niektórymi kartami i to nawet tymi, co są przez producenta rekomendowane w instrukcji urządzenia (Kingston, Transcend...). Takie wyjaśnienie, to ostatnie sensowne wytłumaczenie tego…

Pomimo waszych opinii, jestem w 100% przekonany o wadzie Fiio X1. Na razie zawieszam ten temat i czekamy na odpowiedz od producenta. Napiszę, co mi odpisali na Forum oczywiście, ale to jeszcze potrwa z miesiąc czy dwa, jak widzę…

Oczywiście czekam na jakieś rady od Was, może kogoś olśni w temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to sprawdź na kartach tych co pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym sobie darował problem z kopiowanie tych danych na X1. Używał bym czytnika i już.

Porad żadnych nowy nie ma i nie będzie. 3 przypadki na świat, to tak jak koledzy pisali, jakaś skrajność. W żaden sposób nie można tego podciągnąć pod wadliwą serię wypuszczoną przez producenta. Jeśli FiiO chciało go wziąć na "warsztat" w celu przeanalizowania sytuacji, to nie wiem czemu nie został wysłany do nich.

 

Albo jak koledzy pisali wyżej. Zmienić odtwarzacz i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym sobie darował problem z kopiowanie tych danych na X1. Używał bym czytnika i już.

 

Porad żadnych nowy nie ma i nie będzie. 3 przypadki na świat, to tak jak koledzy pisali, jakaś skrajność. W żaden sposób nie można tego podciągnąć pod wadliwą serię wypuszczoną przez producenta. Jeśli FiiO chciało go wziąć na "warsztat" w celu przeanalizowania sytuacji, to nie wiem czemu nie został wysłany do nich.

 

Albo jak koledzy pisali wyżej. Zmienić odtwarzacz i tyle.

Przecież pisałem - mój egemplarz Fiio X1 został wysłany już kilka tygodni temu do Chin na testy! Obecnie mam drugi egzemplarz X1, który otrzymałem na czas testów z serwisu. Na tym drugim egzemplarzu też są takie błędy, z tym, że jest ich odrobinę mniej… to też ciekawe co? Mój pierwszy X1 od półtora miesiąca jest na testach, na razie nie mam żadnych informacji co dalej z nim…

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja mam X1 z pierwszej partii i nic takiego się u mnie nie dzieje. Ba, nawet kółko działa jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupowałem w przedsprzedaży w Audiomagic.pl. U mnie też wszystko działa jak należy. Może dostałeś chińską podróbkę chińskiego grajka? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności