Skocz do zawartości

Komputronik leci w kulki


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem u nich na www grę na PS3 ostatniego Tomb Raidera cena na stronie i w moim zamówieniu jest 39 zł bez dodatkowych kosztów bo odbiór na sklepie. Teraz nagle okazuje się, że w tej cenie nie mogą mi sprzedać, a na www cena zmieniona jest na 149 zł.

...a ja dostałem takiego maila:

 

 

Witam.
Gra jest niedostępna.
Możemy spróbować odkupić ją od salonu franszyzowego, ale do kosztu gry dojdzie jeszcze koszt przesyłki w wysokości około 30zł.

 

Oczywiście nie zgodziłem się to zaproponowali mi anulowanie :) zamówienia. Jak mam z nimi postępować aby zakupić grę w cenie w jakiej pierwotnie zakupiłem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież nie mogą tak zrobić.

 

Teoretycznie nie, praktycznie sie z takim tlumaczeniem spotkalem.

Zawsze mozna isc do sadu cywilnego, ale przy takiej kwocie sklep dobrze wie, ze nikomu sie nie bedzie chcialo, a i tak mysle, ze zla opinia w necie bardziej zaboli niz przegrana sprawa i doplacenie przez sklep 50zl do interesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzając się z tak wielką firmą masz marne szanse na wywalczenie czegokolwiek, nawet jeśli racja stoi po Twojej stronie. Co więcej nasze prawo jest cholernie dziurawe i pozbawione sprawiedliwości. Nie tylko w wypadku takich sytuacji ale choćby w przypadku oszustw ludzi na kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIedyś miałem taką sytuację w mp3store. Kupiłem 3 pary Sennków IE7 po chyba 200 zeta sztuka. Mój adwokat twierdził, że sprawa była do wygrania, tylko pytanie na ile chce się komu szarpać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj regulamin każdego sklepu internetowego:) W każdym który widziałem jest linijka która broni sklep przed takimi akcjami, dzięki czemu można wystawiać np towar którego się nie ma i zawsze wybronić.

 

Jakikolwiek punkt regulaminu nie może być w sprzeczności z polskim prawem. Innymi słowy sklep nie może sobie nic ustalać co jest niezgodne z polskim prawem. Takie punkty (niezgodne z obowiązującym prawem) nie mają żadnej mocy prawnej.

Na allegro już nie raz było, że ktoś sprzedał samochód za śmieszną kwotę, przykładowo 200zł, a w opisie pisząc, że sprzeda tylko za np. 10tysięcy. Potem sąd nakazywał sprzedaż samochodu za te 200zł. O sklepach nie słyszałem, ale allegro jest traktowane jako "aukcja"(zawarcie umowy w chwili kliknięcia kup teraz), więc sklep chyba może faktycznie sobie pozwolić na wystawianie towaru po błędnych cenach i potem nie sprzedać w takiej kwocie (bo sam zakup nie jest traktowany od razu jako umowa kupna/sprzedaży, bez potwierdzenia ze strony sklepu? ) ?

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzenie dostałem i zatwierdzenie zamówienia. Cała akcja zaczęła się jak napisałem @ do stacjonarnego sklepu gdzie miałem odebrać towar z zapytaniem kiedy mogę odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Jini: w momencie otrzymania PISEMNEGO POTWIERDZENIA nt. zamówienia od Sprzedającego, ma on obowiązek sprzedać Ci ten towar lub ew. możecie się umówić na jakieś zadośćuczynienie z powodu niedoprowadzenia umowy do finału.
Napisz, że idziesz z tym do UOKiK i serio przejdź się tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba jakies prawo w tym kraju jest?

 

jest i jakby to dotyczyło towaru w sklepie w realu a nie w sieci to by byli związani tą ofertą, ale tak czy siak do Inspekcij Handlowej skargę możesz złożyć...

 

http://lexplay.pl/artykul/Prawo-Umow/Skutki-wystawienia-rzeczy-w-miejscu-prowadzonej-sprzedazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba jakies prawo w tym kraju jest?

Hehehehehehehehe...... żyję w tym kraju prawie 70 lat i wiem niezbicie, że jest to kraj bezprawia. UBowcy po latach organizują imprezę na rok żołnierzy wyklętych... Nie chcę tu wylewać żółci, ale Ty, kolego, obudź się, bo ostanie się tu tylko prawo unijne, czyli prawo do aborcji, do eutanazji, do seksualizacji małych dzieci itd. Pięknie, że wierzysz w dobro, ale patrz realnie. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności