Skocz do zawartości

JVC HA-S680 większy brat HA-S500


lipiec2009

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko słuchałem S500, ale S680 wydają mi się równiejsze, mniej V-kowe no i mają znacznie większą scenę oraz lepszą separację od S500. S500 to takie K618/619 z niższym zejściem na basie i większą detalicznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki Panowie ha-s680 już u mnie jak narazie jestem zadwolony wygodą i brzmieniem.

 

Edit: I główne pytanie jak je grzać ? Z przerwami, czy bez przerwy ? (Na razie jadą po 5-8h muzyką na med głośności)

Edytowane przez dub_it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzej tak jak Ci pasuje. Ja tam z reguły grzeje w dzień, a w nocy odpoczywają. Ale to tylko ze względu na wygodę, bez problemu słuchawki można wygrzewać bez przerw żadnych też. No i tak jak piszesz - głośność med, a później można zgłośnić do głośności nieco wyższej niż słuchasz.

Na forum jak pamiętam można wyczytać o metodach wygrzewania specyficzną muzyką (metoda gradofana i ktoś jeszcze pisał jak wygrzewał 668b i opisał metodę), żeby basu było więcej. Nie testowałem, ale ponoć działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dub_it

Możesz też luknąc na tą reckę http://www.head-fi.org/products/jvc-ha-s680-over-ear-headphones/reviews/9967 (po angielsku) . Forumowicz opisał jak je wygrzewał i jakie zmiany to przynosiło. W skrócie wg niego warto wygrzać minimum 48h.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dorzucam swoje trzy grosze:

 

Sprowadzałem przez ebay'owego użytkownika buyfromjapan na początku lipca, łącznie z przesyłką i napiwkiem dałem $60,6. Całość szła SALem równo 14 dni. Porządnie zapakowane pudełko, na deklaracji kwota zaniżona do 2000 jenów, urząd celny nawet na to nie spojrzał. :)

 

Same słuchawki bombowe, trochę mi brakuje sceny (choć i tak jest imponująca jak na tak tanie zamknięte słuchawki), ale ogólnie jestem niesamowicie zadowolony, zwłaszcza w tej cenie. Bas jest mocarny, kopie jak krowa, a przy tym celnie i nie rozlewa się wcale. Co mnie zdziwiło, to zaskakująco dobra góra, jest bardzo przejrzysta i szczegółowa; domyślam się, że niektórym bassheadom może być jej nawet za dużo. Środek dobry, choć bez szału, ogólnie jest ciemne V. Szczerze polecam każdemu, kto chciałby słuchawki basowe, które oprócz basu mają też bardzo dobrą górę i potrafią przyjąć na klatę coś więcej niż pop czy hip-hop.

Edytowane przez aidenn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moim zdaniem jak najbardziej się nadają. Konstrukcja z nanotubek sprawia, że są bardzo szybkie, precyzyjne. Dzięki temu nie gubią się w natłoku energicznych gitar i perkusji :)

Ale średnica rzeczywiście nie dominuje. Te JVC określiłbym jako lekką V-kę z baaaardzo nisko schodzącym basem i dużą precyzją brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - tylko pamiętaj żeby dać im czas na wygrzanie. Prosto z pudełka brzmią jak karton, w którym je zamknięto :P

 

@FeX - Skoro chcesz wygrzewać "na sobie", będziesz w takim razie zawiedziony na początku.

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo miałem znaleźć jakieś słuchawki dla dla kumpla ale jak na nie trafiłem i o nich poczytałem to aż samemu mnie mocno ciekawią. Kusicie mnie tymi JVC, zwłaszcza że bas schodzi w nich bardzo nisko. Jak mają się niskie tony do np. DT990 Pro albo Pro80?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JVC maja grać w parze z X1, zobaczymy, co z tego wyjdzie.

 

Jak tylko przyjdą będę mógł porównać z DT990Pro oraz Takstarami.

Łagodniejsze granie X1 powinno dobrze się zgrać z JVC, które są bardzo żywe, dynamiczne i łatwo je napedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z Clip Zipem też nie muliło, ale lubiłem to wrażenie lekkości grania, jakiego nabierały pod iPodem Video.

 

Co do basu to jest niespotykany wręcz w słuchawkach zamkniętych. Schodzi bardzo nisko i jest przy tym dokładny. Spory impakt i kontrola zarazem.

 

Podejrzewam, że średnicowe grajki wyrównałyby te JVC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe będzie porównanie JVC z DT990. Z X1 990tki nie zagrały wcale za ciepło. Gdyby JVC były dość podobne, to może lepszym byłyby wyborem od 990 32ohm (których nie słuchałem).

 

Hmm Video to jasny grajek. Czyli z X1 JVC będą mocno dociążone, ale czy za ciepłe? Mam nadzieję że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JVC nie potrzebują żadnego wzmacniacza, ba nawet wzmaki im szkodzą. Za ciepłe nie będą, ale o ile je pamiętam to grały też dość gęsto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności