Skocz do zawartości

Przesiadka z samsunga wave I na coś z lepszym dźwiękiem


Oskar2905

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie proszę o nie usuwanie tematu i odwoływania mnie do innego tematu. A więc do rzeczy. W tej chwili mam samsunga wave s8500. Ten telefon mi nie pasuję pod względem dźwięku, jest "zbyt grzeczny". Kiedyś słuchałem starej nokii e52 kolegi i tam dzwięk bardziej mi odpowiadał (jakość dźwięku była oczywiście wyższa w wavie ale charakterystyka dźwięku i styl grania bardziej mi odpowiadał na nokii). Tak więc chciałbym brzmienie z mocnym walnięciem, dużą ilością funu. Budżet jak najmniejszy,max 600zł. System najlepiej android (jest najbardziej rozwojowy, poza tym lubię modować telefony :P ). Jeśli telefon będzie na andku to minimalnie 2 rdzeń i sensowna grafika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele do stracenia nie masz... :) Wgraj andka do wave'a i pokombinuj czy się da dorzucić viper4android czy beats audio. Wave miałem przez trzy lata, teraz użytkuje go dziecię i nadal śmiga. Najbardziej brakowało mi equalizera parametrycznego, w andu będziesz go miał.

Rzeczywiście na badzie 1 (kf3) dźwięk był bardziej przyjemny, mniej analityczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w jednym z tematów napisałeś, że "clip+ je wave na śniadanie", więc ma lepszy dla Ciebie dźwięk, a chyba o to Ci chodzi. Co do połączenia grajka z telefonem, to jest to dobre rozwiązanie - andki do tego z dużym wyświetlaczem nieźle żrą baterię, a bez sensu ładować codziennie, jeśli dużo muzyki słuchasz. Potem okaże się, że nie będziesz mógł wykonać dłuższego połączenia w terenie, ponieważ Ci miga poziom baterii w telefonie. Używaj Clipa+ z Wavem tylko do dzwonienia/smsów/neta, po co przepłacać. Do 600zł nie znajdziesz dobrego andka z 2 rdzeniami, jak już koledzy wyżej napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o andka to cos mozna znalezc przykladowo xperie m (byla niedawno na allegro za 450zl), lub cos innego albo poczekam troche na moto g jak juz beda używki.

 

P.S znajdzie sie jakis odtwarzacz z brzmieniem jakie opisuje na poczatku do mniej wiecej do 250zl uzywany?

 

P.S jak gra nokia n8?

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawek mam kilka par także nie muszę zmieniać :P .


"P.S znajdzie sie jakis odtwarzacz z brzmieniem jakie opisuje na poczatku do mniej wiecej do 250zl uzywany?"

 

Wave na Bada 1.1

Wave nie ma bady 1.1 ma wersję 1.2. Poza tym wczoraj zmieniłem bade z 2.0 na 1.2 i jest lepiej, ale nadal nie jest to dokładnie to czego szukam. Poza tym ta bada mnie już mocno wkurza, także chyba i tak wymienię telefon na jakiś inny. Zastanawiam się nad tym jakiego systemu jeszcze nie miałem ;) andka miałem, bade miałem, teraz tylko został symbian i iOS z takich najpopularniejszych :P . Zastanawiam się nad nokią n8 ale opinie są podzielone jedni piszą że gra lepiej od wava a drudzy że nie. Więc jak to jest tak naprawdę bo się zgubiłem już :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co za słuchawki masz... ale skoro Cię nudzą to zmień je. Jeśli to nie problem ze słuchawkami to zmień muzykę. Wave wcale nie jest grzeczny, on po konfiguracji jest neutralny, a na bada 1.2 i 2.0 (bez LA1) wali basem jak głupi. Miałem w życiu trochę grajków i Wave jest wysoko. Jeśli lubisz modulajszon dźwięku, to kup sobie meizu i powłączaj efekty, ten grajek potrafi zatrybić, ale jakością jest już niżej.

 

Albo idź wyżej X3 może wpompować więcej basu, albo się nie cackaj i HM901 kup :D

 

Jeśli chodzi o telefony muzyczne, to będzie tak jak to wyżej zostało napisane, zamiana na to samo, bo telefony idą teraz w stronę hi-fi też (lub w stronę lekkiego ocieplenia), na słuchawki spadła rola basowania... a poprzednie generacje, to dźwiękowo nie są już tak dobre.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

mi się podoba gra nowych lumii

Nie miałem okazji słuchać, ale popełnie herezję - jeżeli grają jak stare lumie to moim zdaniem - dobrze.

Dlaczego? bo mam Lumię 800, ponoc wyjatkowo nedzną, a osobiście uważam że to nie jest zły grajek. Cichy - ok, ale procesor dźwięku minimalnie w niego ingeruje, nie poprawia tego co mu damy do grania. Dla mnie to zaleta, i tak format cyfrowy degraduje dźwięk więc każda kolejna ingerencja oddala nas od oryginału czyli winylu :D

Na żadnym odtwarzaczu mp3 dotychczas nie słyszałem tak wyraźnie różnic miedzy mp3 192 a 320. Fakt, zła jakość mp3-ki na lumi momentalnie psuje całą radość z słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności