Skocz do zawartości

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Saiya-jin napisał(a):

 

Czytamy ze zrozumieniem. To nie jest wymagane w przypadku sci-fi, ale jest wymagane, aby było to dobre sci-fi, dobra literatura.

Według Ciebie - należałoby zaznaczyć. Ja zostanę przy swoim zdaniu,  że to jednak jest wartościowa literatura SciFi.
Może problem czytania ze zrozumieniem nie leży u mnie?


☮️

 

 

-----------
Damsel (Netflix) - mega gniot, Millie Bobby Brown nie potrafi grać, świetnie jej wychodziło w 'Stranger Things', bo przez połowę sezonów nie wymagano od niej udziału w dialogach 😕 Dotrwałem do końca, ale z trudem.

4/10

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już tej Diuny w kinie nie obejrzę. Dziś mieliśmy iść, ale szkoda było w taką pogodę siedzieć w kinie w smrodzie popcornu i nachosów czy jak to się tam pisze. A po pierwszej części wielkich oczekiwań nie mam jak tego filmu. Przyjdzie czas obejrzę na tv. Tu w razie czego zbolałą minę Zendayi będzie można przewinąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial Yellowstone, zachęcony hypem i ocenami. Na razie nie domęczyłem pierwszego odcinka, a ciężko mnie znudzić i specjalnie nie przeszkadzają mi dłużyzny i spokojnie prowadzona narracja. No ale odpadłem po niecałej godzinie. Średnie dialogi, szczególnie z udziałem Beth (jak i cała jej postać). 

 

Jest potem lepiej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Dirian napisał(a):

Polecam seanse w godzinach porannych, najlepiej w tygodniu i 2-3 tyg po premierze - z reguły siedzi się samemu, ew. w 3-4 osoby na całą salę.

Z pewnością tak jest, ale ja wtedy robię pewne rzeczy w celu zarobienia jakichś pieniędzy na życie.

Pierwsza część oraz zwiastuny drugiej i wiecznie zbolała mina Chani nie zachęcają mnie do wizyty w kinie. Poza tym kto widział żeby Duncan był wielkim mięśniakiem?

Ale za to może po raz chyba 10 przeczytam se Diunę.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z pojawieniem się "3 Body Problem", które nawiązuje do platonskich cieni na ścianie jaskini przypomniały mi się takie klasyki, oprócz Matrix oczywiście. Oba mocne i dobre kino scifi. 

 

Dark City 

https://www.imdb.com/title/tt0118929/?ref_=ext_shr

 

13 piętro 

https://www.imdb.com/title/tt0139809/?ref_=ext_shr

 

eXistenZ

https://www.imdb.com/title/tt0120907/?ref_=ext_shr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłem Dune bratu, który nie jest fanem SF (delikatnie mówiąc) i wyszedł z kina oczarowany. Fajnie że nawet osoby które nie są fanami książki czy gatunku odnajdują ten film bardzo pozytywnie. Aż mi zrobił ochotę, aby pod koniec żywota kinowego skoczyć jeszcze raz na seans.

Ciekawe czy ten sam reżyser zdecyduje się na kontynuację adaptacji sagi, gotowego materiału mają na tony. 

3 godziny temu, Silu00 napisał(a):

Jest potem lepiej? 

To zależy czego się spodziewasz. Akcja się rozkręca z odcinka na odcinek, ale narracja jest prowadzona wolno, jak w dynastii na dzikim zachodzie 😉

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2024 o 22:42, Lord Rayden napisał(a):

Piątkowy samotny wieczór. Zacząłem oglądać Road House. I coś mi nie idzie, choć głośny bohater sympatyczny. Przerwałem i wrzucam co innego.

 

 

A mnie się spodobało. Fakt, to nie klimat pierwowzoru z Patrickiem, ale... akcja jest. Mordobicie jest. I jeśli nie nastawiamy się na nic więcej... ;)

 

Więcej, Conor McGregor miał być świrem w tym filmie? I jest. I to jak!  I IMHO jego "rola" skradła ten film. No świr pełną gębą :D

 

...z UFC.

 

:)

 

Dżejk Gajlenhal też daje radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Silu00 napisał(a):

Średnie dialogi, szczególnie z udziałem Beth (jak i cała jej postać). 

 

Jest potem lepiej? 

No nie wiem, jak Beth Cię irytuje już na początku, to później będzie tylko gorzej 😁 a to ona, na równi z Costnerem, ciągnie ten serial, reszta to z całym szacunkiem, statyści. Ja obejrzałem z przyjemnością, również spin-offy, i czekam na c.d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, iTomek napisał(a):

No nie wiem, jak Beth Cię irytuje już na początku, to później będzie tylko gorzej 😁

OK :) 

 

Jak pisałem, po pierwszej godzinie zarzuty mam dwa. Męczące, nudnawe dłużyzny (i mówię to jako miłośnik klasycznego serialu Columbo :D) i irytująca postać Beth. Irytująca niezamierzenie, po prostu bardzo grubymi nićmi szyją i przerysowują to, że ona ma być zimną suką. Prawie każda scena z nią do tej pory to wtłaczanie tego wizerunku do głowy widza w infantylny sposób.

 

Obejrzę jeszcze parę odcinków, może się przekonam do serialu. Na razie nie klika. 

Edytowane przez Silu00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marco-polo napisał(a):

Ghost Dog - dupy nie urywa ale na raz spoko.

Ten? https://www.filmweb.pl/film/Ghost+Dog%3A+Droga+samuraja-1999-834

Jest niezły IMO.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2024 o 15:57, Palpatine napisał(a):

Poleciłem Dune bratu, który nie jest fanem SF (delikatnie mówiąc) i wyszedł z kina oczarowany. Fajnie że nawet osoby które nie są fanami książki czy gatunku odnajdują ten film bardzo pozytywnie.


A mi nowa diuna nie siadła, miałem chyba większe oczekiwania do tego filmu. Na pewno jest lepsza od 1 części, ale myślałem że będzie większe wow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freestyle 2023 - Próbując zarobić na nagranie debiutanckiej płyty, obiecujący uliczny raper i jego przyjaciel wpadają w tarapaty, kiedy duża transakcja sprzedaży narkotyków kończy się dla nich totalną katastrofą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2024 o 15:29, Silu00 napisał(a):

Serial Yellowstone, zachęcony hypem i ocenami. Na razie nie domęczyłem pierwszego odcinka, a ciężko mnie znudzić i specjalnie nie przeszkadzają mi dłużyzny i spokojnie prowadzona narracja. No ale odpadłem po niecałej godzinie. Średnie dialogi, szczególnie z udziałem Beth (jak i cała jej postać). 

 

Jest potem lepiej? 

Nie. Zmęczyłem go do końca, część przewijałem. Jedynie ranczo i konie ratują ten serial. Jak ktoś tego nie lubi, to w sumie nie ma po co oglądać. Imo jako sam serial jest to słabe. Nudne, dłużyzny, antypatyczne postacie.

Mały plus za konserwatywne, niepopularne dzisiaj, poglądy.

Edytowane przez Saiya-jin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Saiya-jin napisał(a):

Nie. Zmęczyłem go do końca, część przewijałem. Jedynie ranczo i konie ratują ten serial. Jak ktoś tego nie lubi, to w sumie nie ma po co oglądać. Imo jako sam serial jest to słabe. Nudne, dłużyzny, antypatyczne postacie.

Mały plus za konserwatywne, niepopularne dzisiaj, poglądy.

 

 

Pozwoliłem sobie wytłuszczyć ;)

 

Nigdy nie rozumiałem fenomenu tego serialu, nie rozumiem tego fenomenu do tej pory (chociaż część moich kolegów/koleżanek z pracy jest wręcz nim zafascynowana). Dla mnie mnie to takie trochę brutalniejsze "Dallas". Nic więcej. Odpadłem po trzecim odcinku.

 

Tak  samo jak do tej pory nie rozumiem fenomenu "Braking bad". Trzy albo cztery razy się do tego zabierałem. Cztery, pięć odcinków i... dość. 

 

Acha, pewnie później to to się rozwija. To niech się rozwija.

 

 

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2024 o 11:58, Marius Magnus napisał(a):

Ostatnio widziałem pierwszy raz 'Martwicę mózgu'. Kupa śmiechu i radochy pomieszaniej z obrzydzeniem, tylko w połowie filmu zrobiłem się głodny i miałem dysonans. Ale ogólnie, świetna zabawa.

Skopię wam tyłki w imieniu Pana Naszego!

Coś jak Włóczęga ze strzelbą?

19 godzin temu, Tommy66 napisał(a):

Dla tych co nie śpią . 

 

TVP2 2.05 Legend. w.g mnie najlepsza rola/e  T.Hardy.

T.Hardy grał jeszcze w dobrym filmie serialowym Peaky Blinders

Wygląda na to, że Oscar nie powstrzyma Cilliana Murphy'ego przed powrotem do serialu "Peaky Blinders". Twórca hitu, Steven Knight, zapewnia, że gangster Tommy Shelby pojawi się w przygotowywanej właśnie filmowej kontynuacji serialu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności