Skocz do zawartości

Rozglądam się za odtwarzaczem ale... czy taki istnieje?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

zaczynam rozglądać się za nowym odtwarzaczym. Mogłoby się wydawać, że wymagania mam w sumie nieduże a jednak przeglądając oferty sklepów mam wątpliwości czy istnieje odtwarzacz, który spełni moje wymagania...

Dominują ostatnio "cukierkowe" odtwarzacze z którymi trzeba obchodzić się jak z jajkiem. Na dodatek często nie grzeszą intuicyjną i wygodną obsługą i żeby np. zmienić głośność trzeba wchodzić do menu... Absurd!

 

Aktualnie korzystam z Samsunga Z5 i jest niemal idealny. Ma już ładnych parę lat, nadal wszystko w nim działa ale wydajność baterii zaczyna spadać, no i pamięci brakuje (1GB wersję mam). Praktycznie niezniszczalny odtwarzacz.

 

Ale do rzeczy!

Nie przedłużam już i podaje wymagania:

- solidna obudowa, z reguły o swój sprzęt dbam ale prowadzę dość aktywny tryb życia i odtwarzacz mi w takich chwilach towarzyszy w przeciwieństwie do telefonów np., które często zostawiam w domu ;)

- dedykowane przyciski głośności. Raz się przebywa w większym, raz w mniejszym hałasie więc chciałbym móc zmieniać poziom głośności bez patrzenia na odtwarzacz

- ekran, odtwarzacze bez ekranu zdecydowanie odpadają. Najlepiej kolorowy.

- długi czas działania na baterii (powyżej 30 a najlepiej 40 czy nawet 50 godzin)

- możliwość przeglądania utworów po katalogach (tak jak w z5) i chciałbym by przynajmniej kilka było wyświetlanych jednocześnie

- dobra jakość dźwięku. Wprawdzie w słuchawki nie inwestuje dużo ale gdybym kiedyś zechciał się rzucić na jakieś lepsze to dobrze by było jakby odtwarzacz był na to gotowy

- możliwość odtwarzania formatów bezstratnych byłaby miłym akcentem

- przynajmniej 4GB wbudowanej pamięci, możliwość rozszerzenia kartami pam. byłaby miłym dodatkiem

 

Czy są odtwarzacze, które spełnią moje wymagania?

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Edytowane przez lucky_man
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytania:

 

1. Ile chcesz wydać?

2. Chcesz 2nd hand czy coś nowego?

 

1. Tyle ile trzeba by kupić sprzęt, który spełni podane przeze mnie wymagania.

2. Raczej coś nowego ;)

 

 

poczytaj np. o iriver e40, e50 czy e300, dźwięk mają dobry, formaty bezstratne odtwarzają chyba, wymóg pamięci jest spełniony, kolorowy wyświetlacz mają, a przede wszystkim mają długo działające baterie - przynajmniej te dwa pierwsze.

 

 

 

Po kolei:

1. iRiver E40 - sprawia wrażenie dość delikatnego. Niestety Z5 stawia wysoko poprzeczkę, nie raz mi upadał na beton, kostkę etc. i trzyma się. Dedykowane przyciski głośności są - to plus ale w pierwszym z brzegu teście piszą, że obsługa odtwarzacza nie jest zbyt wygodna.

2. e50 - sprawia wrażenie solidniejszego od e40 ale dedykowanych przycisków do zmiany poziomu głośności nie ma...

3. E300 - wygląda dość... tandetnie

A i jeszcze żeby było ciekawiej to E50 już się nie da kupić nowego...

Edytowane przez lucky_man
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z tej fabryki.

Sam posiadam jeden z tych modeli (patrz sygnatura) i jestem zadowolony z jakości wykonania, obsługi i przede wszystkim dźwięku.

(Inna sprawa jest taka, że jestem delikatnie "niezrównoważony" kiedy mam wolne i szukam ciągle zmian :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam e40 i co do delikatności, to rzeczywiście sprawia takie wrażenie, ale przypadkowy upadek też nie spowodował u mnie, jak dotąd, żadnych konsekwencji w działaniu playera. Co do obsługi, to trochę nieczytelne są oznaczenia klawiszy pod ekranem (po ciemku ich nie widać wcale), ale po krótkim czasie zaczynasz ich używać intuicyjnie - trzeba się przyzwyczaić. Co do reszty - bateria trzyma baaaardzo długo, czyta sporo formatów (dla mnie najważniejszy jest flac), ma dużo presetów eq i jakieś inne duperele, których nawet nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam e40 i co do delikatności, to rzeczywiście sprawia takie wrażenie, ale przypadkowy upadek też nie spowodował u mnie, jak dotąd, żadnych konsekwencji w działaniu playera. Co do obsługi, to trochę nieczytelne są oznaczenia klawiszy pod ekranem (po ciemku ich nie widać wcale), ale po krótkim czasie zaczynasz ich używać intuicyjnie - trzeba się przyzwyczaić. Co do reszty - bateria trzyma baaaardzo długo, czyta sporo formatów (dla mnie najważniejszy jest flac), ma dużo presetów eq i jakieś inne duperele, których nawet nie używam.

Ja zaś mam dość niemiłe doświadczenie z e100 (trochę inna bajka). Z tego co pamiętam miałem go 2 tygodnie i sprzedałem. Strasznie irytowały mnie szumy które generował ten iRiver a słuch mam bardzo wyczulony na takie rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ryzyko istnieje :) ale jakiś Belkin i mamy grajka ze świetną jakością dźwieku, stosunkowo dużą pojemnością i ficzerami iOSu. Poza tym gdy chciał mi upaść zwykle kończyło się na zwisie z kabla od słuchawek :)

 

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iRiver E50, E40 i każdy inny, którego nie kupię nowego na chwilę obecną odpada. Biorę pod uwagę tylko nowe, na używany mógłbym zdecydować się tylko gdyby okazało się, że żaden nowy nie spełni moich wymagań.

 

Wytrzymałość ma dla mnie bardzo istotne znaczenie. Podobnie jak dedykowane przyciski od poziomu głośności znacznie wpływa to na komfort użytkowania. Nie chcę nosić odtwaracza w pokrowcu - tu się zawsze traci na wygodzie.

Ekran nie musi być dotykowy, pewnie nawet lepiej będzie jeśli będzie zwykły bo w dotykowcach ekrany często zajmują większą część odtwarzacza i jest spore ryzyko stłuczenia przy upadku.

A ja chcę odtwarzacz, który podobnie jak Z5 będzie trwał niewzruszenie nawet jak mi podczas biegu upadnie na kostkę/beton/etc. i przeleci po tym kilkanaście metrów odbijając się parę razy jak piłka :)

Są takie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare odtwarzacze Sony z serii s63x/73x/82x/72x. Nie do zajechania. Wysoka jakość dźwięku. Czas pracy ~40h (realnie!).

Niestety, tylko z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i10 nie pasuje? Wygląda mi na dość trwały materiał, choć jeszcze nim nie rzucałem ;)

Nie widziałem go na żywo. Metalowy niestety nie jest a po zdjęciach nie jestem w stanie określić na ile wytrzymałe jest tworzywo z którego jest wykonany.

 

Pentagram eon cineo jest pancerny, tzn upadl mi z 4m na beton, odbil sie, a potem dzialal normanie.

 

[uceglil sie jednak po upadku na dywan z 40cm...]

 

//tapnięte z x8

 

No to nie jest pancerny... ;)

Z5 mam już ładnych parę lat. Nie jestem już nawet w stanie określić jak długo ale jak go nabyłem to była nowość. Zaliczył dziesiątki upadków na twarde nawierzchnię i po doświadczeniach z tym odtwarzaczem nie jestem w stanie sobie wyobrazić co by musiało się stać by się rozpadł.

Niestety widzę, że następcy nie będzie łatwo znaleźć :(

 

Stare odtwarzacze Sony z serii s63x/73x/82x/72x. Nie do zajechania. Wysoka jakość dźwięku. Czas pracy ~40h (realnie!).

Niestety, tylko z drugiej ręki.

 

Czyli tak jak myślałem - znalezienie odtwarzacza o podobnej wytrzymałości jak z5 wśród nowych może być nierealne. Nie mam przekonania do używanych. Chociażby bateria może być już wymęczona. W moim Z5 jej wydajność znacznie spadła.

W sumie baterię to w z5 jeszcze mógłbym wymienić i dalej z niego korzystać ale przydałoby się też trochę więcej pamięci.

Porozglądam się jeszcze i w ostateczności po prostu, jak nie będzie wyjścia to będę nowy odtwarzacz w etui nosił.

A może jakieś ciekawe premiery będą w najbliższym czasie i warto poczekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Sony ma już około 8 lat i dalej żadnego problemu. Pamięć do 16gb. Wytrzymalszego raczej nie znajdziesz. Chyba, że Studio V z komisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie ponownie. Ostatecznie... żadnego nowego nie kupiłem bo w każdym z obecnie dostępnych coś mi nie pasowało - zazwyczaj po prostu sprawiały tandetne wrażenie i/lub nie miały dedykowanych przycisków do regulacji głośności.

 

Jednak ostatnio nieco zmienił mi się tryb życia i częściej korzysam z odtwarzacza mp3 więc ograniczenie pamięci zaczęło mi bardziej doskwierać. Także temat porwrócił i natknąłem się na informację o pojawieniu się odtwarzacza FiiO X1.

 

Posiada dedykowane przyciski głośności z tego co widzę, ekran wydaje się dość wysoki czyli zapewne zmieści przynajmniej kilka linii utworów co przy przeszukiwaniu będzie sporym plusem. Jakość wykonania przynajmniej ze zdjęć wydaje się przyzwoita. Wprawdzie cały nie jest metalowy i pewnie tak wytrzymały jak Z5 pewnie nie będzie ale na tle obecnie panującej tandety wydaje się wyróżniać.

Co sądzicie o tym odtwarzaczu? Warty uwagi? Co to za firma jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele sądzimy, bo po Polsce tylko testówka jeździ. Na premierę wciąż czekamy.

Prawdopodobnie warty uwagi, ale zapomnij o długim czasie pracy na jednym ładowaniu (może do 15 godzin dociągnie jak poprawią oprogramowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest cały temat o X1: http://forum.mp3store.pl/topic/112109-fiio-x1/

A tu można zapisać się na przedsprzedaż w niższej cenie: http://forum.mp3store.pl/topic/121236-przedsprzedaz-fiio-x1-nowy-tani-24bit-dap/

Nie chcę linkami rzucać ale widzę, że u konkurencji jest dostępny w takiej samej cenie bez informacji o przedsprzedaży więc po oficjalnym trafieniu do sprzedaży cena pewnie będzie podobna/identyczna.

Zatem poczekam na opinie pierwszych właścicieli w Polsce. Może w końcu powstał godny następca mojego Z5 i wydano ten odtwarzacz z myślą o mnie :win:

 

PS Takie szybkie pytanie jeszcze - znacie moc wyjściową w Samsungu Z5? Nie chciałbym by nowy nabytek był cichszy.

Edytowane przez lucky_man
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/102983-odtwarzacze-przenone-zestawienie-mocy-i-impedancji-wyjciowej/

22mW na kanał (czyli 2x22mW) dla 16ohm. Fiio X1 120mW dla 16 Ohm (nie wiadomo czy na kanał czy w sumie)

btw ten Fiio ciągnie 12h na ładowaniu wg specyfikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/102983-odtwarzacze-przenone-zestawienie-mocy-i-impedancji-wyjciowej/

22mW na kanał (czyli 2x22mW) dla 16ohm. Fiio X1 120mW dla 16 Ohm (nie wiadomo czy na kanał czy w sumie)

btw ten Fiio ciągnie 12h na ładowaniu wg specyfikacji

 

Czyli mocy na pewno nie zabraknie tylko ten czas działania na baterii nieco niepokojący <_<

Poczekam na pierwsze testy jak na pozostałych polach wypadnie dobrze i nie znajdę nic ciekawszego to chyba będę musiał pójść na kompromis i pogodzić się z krótkim czasem działania na baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności