Skocz do zawartości

Sennheiser Hd 280 Pro Czy Hd 555 ?


oxcros

Rekomendowane odpowiedzi

Sa wygodne-nie czuc ich;].Co do przestrzeni-nie jestem jakims audiofilem wiec z opisaniem wrazen bedzie ciezko ale dzwiek slychac tak,jakby dobiegal nie ze sluchawek tylko z innego zrodla dzwieku,np. z glosnikow(EDIT:no wiec przestrzen jest,dzwiek otacza sluchacza);] Sluchawki sa wygodne wiec ten efekt jest silny.Po kilku godzinach sluchania na 555 zalozylem ep630 i te same utwory brzmialy zupelnie inaczej-zamiast docierac z zewnatrz slychac je bylo w srodku glowy(wkoncu takie sa epy).

HD 555 to jedyne sluchawki,na ktorych wylaczam eq w foobarze;] Jezeli mam wlaczony eq (przewaznie ustawiony w literke "U") to dzwiek jest ok lecz po wylaczeniu eq czuc,ze lepiej graja te sluchawki bez poprawek;] Powiedzialbym,ze graja czysto-talerze fajnie brzmia,bas jest szybki i sie nie zlewa.Przewaznie slucham metalu i do tej muzy sa ok ale prawdziwe zabki pokazuja na spokojniejszej muzyce;] Jak wlaczylem na nich muze z Diablo II(we flacu) to mnie zatkalko;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lepszość to kwestia indywidualna, czy szukałaś opinii i opisów tam?

http://www.headphone.com

http://www.head-fi.org

Ja słyszałem tylko HD 555 z tych dwojga i powiem, że są niezłe, ale mnóstwo dźwięku z nich wycieka, gdyby to komuś przeszkadzało, z HD 280 Pro nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na head-fi nie maja o 280kach zbyt dobrej opinii.

Tam nie siedzą sami eksperci, poza tym ktoś może lubić ich dźwięk, choć to ciekawe, że akurat posiadacz AKG K81DJ, bo o ile w nich basu jest ponoć dużo, to w HD 280 Pro jest ściśle reglamentowany - wierząc wykresom i opiniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez mnie zdziwilo - ze ktos kto lubi k81dj lubi tez senki. Choc akurat k81dj sa dobrymi sluchawami, ale po przesiadce z Grado na AKG glowa az boli od nadmiaru basu, musze jednak przyznac ze na niektorych utworach jest calkiem efektowny, przyjemny i niezle kontrolowwany.

A eksperci nie siedza tam jak i tu - ja np. za eksperta sie nie mam zamiaru uwazac -mi sie np. gabki od HD414 na PXach podobaly i byly istotnym ulepszeniem, dla Ciebie Majkel w ogole nie, moj kolega woli swoje AKG k81dj , Grado nie zrobily na nim zadnego wrazenia(mimo ze slucha metalu), widac kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A eksperci nie siedza tam jak i tu - ja np. za eksperta sie nie mam zamiaru uwazac -mi sie np. gabki od HD414 na PXach podobaly i byly istotnym ulepszeniem, dla Ciebie Majkel w ogole nie, moj kolega woli swoje AKG k81dj , Grado nie zrobily na nim zadnego wrazenia(mimo ze slucha metalu), widac kwestia gustu.

To nie jest miarą profesjonalizmu, tylko gustów. Forza Lazio napisał w którymś wątku, że to co dla niego oznacza nadmiar basu, dla większości osób jest w sam raz. Ja na pewno należę do tej większości. Aluzję do head-fi zrobiłem, gdyż i tam zdarzało mi się przeczytać bzdurę. Ja się też za eksperta nie uważam, ale mnie cieszy, gdy znajdzie się ktoś, kto ma podobne spostrzeżenia. O ile to, co piszecie o gąbkach HD414 może być prawdą, o tyle mnie ta prawda nie bardzo odpowiada. Przynajmniej na razie jeszcze, bo HD 595 przywyczajają mnie do innego rodzaju basu, i zarówno CX300 jak i PX100 odbieram teraz jako nieco basiaste, tyle że mi to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazje porównać HD280 do AKG K26p. Co prawda trudno je porównać, ale bas wydał mi sie na podobnym poziomie, jednak K26 w porównaniu do HD280 grały jak przez kartonowe pudełko. W K26 basu było duuużo, w 280 średnie i wysokie tony są na tyle podbite że czasami dominują nad basem. I stopa perkusji w HD280 nie jest tak "żywa". Może to kwestia tego, że do tej pory miałem raczej "ciemne" słuchawki. Ale lekka koretka w EQ dla pasma <100Hz i grają świetnie.

Na jakimś rosyjskim portalu recenzent porównał je nawet do Grado (tylko nie pamietam których, wydaje mi sie ze raczej SR80). Troche mnie dziwi, że ludzie z AKG przesiadaja sie na HD280, bo mają one sporo mniej basu.

Poza tym HD280 bardzo lubią moc. Na iriverze wysokie tony są dużo wyższe i bas trzeba mocniej podbić, żeby wyrównać. Na laptopie, gdzie moc jest większa, też musze podbic bas, ale tylko o 3dB (kwestia gustu). Na wzmacniaczu w wieży bas nabiera więcej energii.

 

Ostatnio miałem okazje porównać HD280 do AKG K26p. Co prawda trudno je porównać, ale bas wydał mi sie na podobnym poziomie, jednak K26 w porównaniu do HD280 grały jak przez kartonowe pudełko. Jednak kiedy w K26 basu było duuużo, to w 280 średnie i wysokie tony są na tyle podbite że czasami dominują nad basem. I stopa perkusji w HD280 nie jest tak "żywa". Może to kwestia tego, że do tej pory miałem raczej "ciemne" słuchawki. Ale lekka koretka w EQ dla pasma <100Hz i grają świetnie.

Na jakimś rosyjskim portalu recenzent porównał je nawet do Grado (tylko nie pamietam których, wydaje mi sie ze raczej SR80). Troche mnie dziwi, że ludzie z AKG przesiadaja sie na HD280, bo mają one sporo mniej basu.

Poza tym HD280 bardzo lubią moc. Na iriverze wysokie tony są dużo wyższe i bas trzeba mocniej podbić, żeby wyrównać. Na laptopie, gdzie moc jest większa, też musze podbic bas, ale mniej (kwestia gustu). Na wzmacniaczu w wieży bas nabiera więcej energii. Chyba musze pomyśleć nad zlożeniem jakiegoś małego wzmacniacza :_)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwygodniejsze słuchawki jakie kiedykolwiek miałem na głowie to Technics RP-F880E. Brzmią minimalnie gorzej od Hd 555. Ale mają dwie przewagi nad Senkami jeśli chciałbyś używać ich do sprzętu przenośnego 32 ohmy i mały jack. Ale jeśli mają być do sprzętu domowego to Hd 555 są chyba lepsze. Niestety Hd 280 Pro nie jestem w stanie ocenić - nie miałem z nimi styczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności