Skocz do zawartości

Głośniki 5.1 do muzyki a układ kabli i gniazdek w pokoju


iDaft

Rekomendowane odpowiedzi

Budżetowy Pionek A-404 R

http://archiwumallegro.pl/wzmacniacz_pioneer_a404r_wysoka_moc_2x75w_pilot-859648954.html

nawet fajny.

Tylko jak to cudo odtwarzało Ciemną stronę księżyca w SACD? W stereo, bo chyba nie w 5.1.

Ściągnij sobie bo wydając opinie po przesłuchaniu jednej płyty jaja sobie robisz ze mnie albo z siebie.

http://chomikuj.pl/nce/MUZYKA+DTS+5.1/Jean+Michel+Jarre+-+Aero+%28DTS%29

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tylko wy nie rozumiecie że 5.1 nigdy nie zagra jak 2.0 bo to jest system kinowy.

Ma swoją charakterystykę, ma dominować bas i skrajnie wysokie. Równowaga tonalna jest specjalnie zmieniona, aby wyeksponować efekty.

Słyszałeś kiedyś w kinie średnicę, bo ja nie.

Nawet najlepszy wzmacniacz 5.1 nie dorówna ampowi 2.0 jeśli chodzi o tą równowagę tonalną.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetowy Pionek A-404 R

http://archiwumallegro.pl/wzmacniacz_pioneer_a404r_wysoka_moc_2x75w_pilot-859648954.html

nawet fajny.

Tylko jak to cudo odtwarzało Ciemną stronę księżyca w SACD? W stereo, bo chyba nie w 5.1.

Ściągnij sobie bo wydając opinie po przesłuchaniu jednej płyty jaja sobie robisz ze mnie albo z siebie.

http://chomikuj.pl/nce/MUZYKA+DTS+5.1/Jean+Michel+Jarre+-+Aero+%28DTS%29

 

Może piszę niezrozumiale. Spróbuję prościej.

 

Odtwarzacz SACD podłączałem do Z-5500. Konfrontowałem zapis stereo na dostępnych w domu sprzętach z 5.1 SACD na Logitechu. Konfrontowałem stereo vs. stereo we wszelkich kombinacjach. I wyszło mi, że ten Z-5500 dostaje w anus aż furczy. Nie ma startu i basta. Do kina i gier - proszę bardzo. Muzyce w stereo czy 5.1 na tym zestawie - mówię nie i SACD tu niczego nie zmienił. Lubisz to brzmienie, to proszę bardzo. Chwała Ci i szacunek, ale nie wmówisz mi, że Fiat 126p to bolid F1 bo ma napęd na tylną oś. Z mojej strony EOT. Peace.

 

Co do Pionka, to znalazłeś chyba najdroższą ofertę w necie ever. Ten piec, w dzisiejszych czasach, sprzedaje się maks za 300 PLN. Nie zmienia to faktu, iż to niezły klocek jak za tę kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię nie lubię

Gra to inaczej, są dobre efekty i niezła przestrzeń i fajnie porównać to ze stereo.

A swoją drogą jak będziesz miał okazję to posłuchaj Aero w DTS bo ta płyta jest bardzo dobrze nagrana.

Można pobrać za free tu

https://piratereverse.info/torrent/4647720/Jean_Michel_Jarre_-_AERO_%282004%29_%5BDTS%5D

To jest wersja DVD.

A jak chcesz mogę Ci wypalić wersję na CD i przysłać. Odtworzysz w kompie. Peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie,

 

Otrzymałem kino domowe od rodziców i na razie mnie ono zadowala, dlatego też postanowiłem je z deka ulepszyć. Amplitunerem ten sam, a dokładnie Onkyo TX-SR304E tylko, że na sprawny. :) Myślałem o kwocie oscylującej w granicach 500-550 zł. Mogą być to kolumny podstawkowe, jak i również mniejsze. Słucham hip-hopu rapu, więc chciałbym coś z fajnym basem i średnicą. W sumie podejrzewam, iż nie tylko ja będę używać tego zestawu, więc musi to być coś bardziej uniwersalnego (mama słucha np. Luciano Pavarottiego, musicali, Madonny, Josha Grobana...). Wszystko oczywiście pasywne.

 

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pomyśl o jakiś starszych fajnych kolumnach. Nie ma co polecać zobacz jakiegoś sprzedawcę z Twoich okolic co ma z 10 par pojedź do niego przesłuchaj wybierz sobie jakąś większą parę na przód i mniejszą na tył. subwoofer lepiej brać nowy i centralny bo kiedyś to było rzadko używany i za dobry sprzęt stary trzeba dużo zapłacić. Ja składałem podobny zestaw ale amplituner sonego nowy za 2000 i głośniki za ok 1500 (5.1) i do filmów jest super a jak chcę muzykę to odpalam stary odtwarzacz denona (200zł) i wzmacniacz luxmana (też ok 200) i kolumny przednie i do muzyki jest to lepsze niż 5.1 w większości przypadków. W swoim pokoju mam za to wieżę philipsa którą kiedyś kupiłem jak się nie znalem ale głośniki wywalone i podłączone do niej kolumny tonsila ale nie altusy plus subwoofer aktywny co razem z pokoju przy muzyce robi miazgę.. dosłownie rzeczy z póki spadają i pękła szyba w drewnianych drzwiach od pokoju ;) Od teraz subwoofer max na 50% jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz mam w pokoju 2*80W + Lepai. :D Natomiast Onkyo jest na naprawie i czyszczeniu. W swoich czasach w sumie najtańszy nie był, bo rodzice na kino wyłożyli 4 koła, jednka wtedy nie miałem pojęcia o audio, a teraz można wyrwać je za grosze i nawet dają radę. Tak trochę dziwnie zrobiłem, bo frontowe i centralny czekają na ampli, a satelity właśnie fajnie współpracują z lepaiem. Jednak przydałoby się coś lepszego, bo na razie los chciał, że u mnie wszystko ciemne i ciepłe, a wolałbym lekko lżejsze brzmienie. Może Tonsile jakieś?

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na tosilach kolumny które mają idealne brzmienie ale byly one na zamówienie dawno temu robione. Większość z seryjnych to takie basowe potworki.jak chcesz jaśniejsze granie to wysokimi te mnie prawie z nóg zwaliły ;D http://allegro.pl/audiofilskie-kolumny-dual-cl-620-unikat-okazja-i3522512112.html jednak miały jak dla mnie za mało basu więc wziąłem inne. popatrz ogólnie co on sprzedaje. ja na szczęście mam do niego 30km i byłem na odsłuchu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności