Skocz do zawartości

Głośniki 5.1 do muzyki a układ kabli i gniazdek w pokoju


iDaft

Rekomendowane odpowiedzi

Porównuje G500 do tego co mam, nie mówię że Altusy to jakaś górna półka. Pewnie tradycyjnie Microlab SOLO7C i 100W zagra przestrzenniej od DTSu w 5.1.

Gdzie mieszkasz, przyjeżdżaj posłuchać.

 

,,Od dłuższego czasu planuję zakup głośników 5.1 do pokoju - głównie słuchanie muzyki (rap, dubstep, hip-hop, rzadziej rock) i gram w gry (a właściwie jedną :P), ale czasem obejrzę jakiś dobry film z ciekawymi efektami specjalnymi"

Tłumacz iDaft że nie chce zestawu 5.1 a dobre stereo. Nic nie pisał jeszcze jaki duży ma pokój.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W panelu Realteka masz wszystkie ustawienia. Jak wkładasz jacka 3,5 to powinno wyskoczyć okno,podświetli się w panelu(rys.3) i wybierasz jakie kanały mają grać.(przód, tył itp)

Chodzi Ci o coś takiego? http://scr.hu/0l3t/ao75s

 

 

Najpierw zastanów się czy na pewno dobrze rozstawisz 5.1 i czy masz na tyle duży pokój, jakieś 16m2 to moim zdaniem minimum z minimum

Pokój mój ma koło 20m2, ale ma dużo skosów/rogów, ponieważ pierwotnie był tu dwa mniejsze pomieszczenia.

 

 

Chociaż byś poczytał a później pisz głupoty

http://www.benchmark...trona/3276.html

Drugie zdanie. A najlepiej cały test.

Jd wierzę Ci na słowo, ale dla benchmarka niekoniecznie. :) Tym bardziej, iż jest to portal powiązany z komputronikiem. :)

 

 

No wiesz, kolumny zawsze da się ustawić, ale jednak - po co kupować 5.1. i próbować sztuczek zamiast jak się nie ma warunków kupić dobre 2.0 ew. 2.1? Rozstawić zawsze można, ale jednak trzeba mieć warunki żeby osiągnąć to 5.1. Zresztą - skoro priorytetem jest muzyka, 2.0 zagrają 10x lepiej od 5.1 czy 2.1.

Ja nie chcę 2.0, po co mi takowe jeżeli jedne (ba! mam nawet trzy pary...) już posiadam i dają radę. Ja nie chcę dłubać w jednym aż dojdę do Złotego Graala, tylko poszerzać horyzonty. ;) Te Geniusy, co teraz mam pójdą jako outdoor'owe w takim razie.

 

 

A zawsze myślałem, że to 5.1 zapewnią lepszą przestrzenność...

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki panel, tu wszystko masz. Ja też mam pokój 20m2 zagracony na około i spokojnie ustawisz. I skosy też mam. Przynajmniej ma co pochłaniać i rozpraszać dźwięk.

Ja twierdzę że dobre 2.0 potrafi przyzwoicie zagrać i przestrzennie ale nie za 1000zł. Za tą kasę to kabelki można kupić do zestawu.

Jutro mogę wrzucić zdjęcia jak to wygląda u mnie. Szkoda że mieszkasz tak daleko, gdzie Cie tam wywiało.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mi kolejne kolumny? Mam na dole dwie z kina domowego (one są tylko włączone, reszta się kurzy, bo muszę kabelki naprawić) i tyle mi wystarczy, grają krystalicznie czysto, przestrzennie, delikatnie i Bóg jeden wie jak jeszcze, ale co mi z tego, jak tego za cholerę u mnie w pokoju nie ustawię?

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to nie przeszkadza, to twój wybór, po prostu chciałem ci pomóc. Wydawanie 1000 zł na plastikowe kolumienki które serio nie grają lepiej od dobrego sprzętu poniżej 500 zł jest dla mnie szczytem marketingu. Ostatnio słuchałem u znajomego jakiś starszych Creativów, coś koło modelu T6160 i wcale nie grało to jakoś dużo gorzej od Z906, a na pewno sporo lepiej od jednego z najgorszych zestawów jakich słyszałem - Z523.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avantu ja rozumie Twoje wątpliwości względem plastiku tyle że one nie powinny dotyczyć tych wyższych modeli które wcześniej wypisałem na poprzedniej stronie.

A żeby Ci się spokojniej spało to Ci powiem że soobwofer jest z MDFu pokrytego plastikiem. Dobranoc

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Z-5500 i następujące spostrzeżenia:

 

- nadaje się to tylko do kina i gier - byle zestaw stereo w tej cenie wciąga je nosem,

- moduły sterujące padają jak muchy, a Logitech nie prowadzi serwisu pogwarancyjnego!!!!!!!!!! (u mnie zdechł i musze się posiłkować używką - loteria, lub nówką z nieoficjalnego źródła za 400 orzełków),

- byle burza wywala bezpiecznik zwłoczny w końcówce (mam listwę przeciwprzepięciową!),

- brak przejścia w standby = poważne zużycie energii.

 

Podsumowując - nigdy więcej!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje G500 mają 4-5 lat i nic się nie dzieje, a swego czasu mocno były eksploatowane.

Teraz tak od 6-7 miesięcy im trochę odpuściłem, słucham więcej na słuchawkach.

 

 

Przecież słuchałem kilka tych zestawów i wiem jak to gra, czemu starasz się mnie przekonać że 1000 zł za Z906 to dobra cena?

@Autor: Zobacz jeszcze Edifier C6.

 

 

Nie próbuje przekonywać, ja wiem że głośniki średnio i wysoko-tonowe (satelity)nie potrzebują w cale drewnianej obudowy.

Tak samo zagrają z drewnianej, plastikowej, szklanej czy z puszki po margarynie Śniadaniowej i bez obudowy ( tylko jak ustawić bez obudowy)

Średnio i wysokie-tony mają grać jak to się mówi prosto w twarz, nie wykorzystują i nie potrzebują przestrzeni wewnątrz kolumnowej.

Obudowa w tych pasmach nie ma żadnego znaczenia, to nie jest bas gdzie potrzebna jest przestrzeń skrzyniowa i komory do zmiany barwy i dociążenia.

W kolumnach bas-reflex przeważnie są tak zamknięte w plastikowych puszkach. Przykłady

 

https://www.google.pl/search?q=b%26w&safe=off&client=firefox-a&hs=Jtb&rls=org.mozilla:pl:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=iTTcUbOjJ4KitAbW74CoAw&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1488&bih=885



Mam Z-5500 i następujące spostrzeżenia:

 

- nadaje się to tylko do kina i gier - byle zestaw stereo w tej cenie wciąga je nosem,

- moduły sterujące padają jak muchy, a Logitech nie prowadzi serwisu pogwarancyjnego!!!!!!!!!! (u mnie zdechł i musze się posiłkować używką - loteria, lub nówką z nieoficjalnego źródła za 400 orzełków),

- byle burza wywala bezpiecznik zwłoczny w końcówce (mam listwę przeciwprzepięciową!),

- brak przejścia w standby = poważne zużycie energii.

 

Podsumowując - nigdy więcej!

byle zestaw stereo w tej cenie wciąga je nosem - przykład

73344803_7_644x461_kolumny-zg-40c-i-altus75-membrany-bierne-glosniki-pierscienie-_rev002.jpg

71262_big.jpg

b_w_802d.jpg

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle brakowało, co był nadmiar - niekontrolowanego, rozlewającego się basu. Dźwięk jaki proponuj ten sprzęt nawet nie otarł się o równowagę tonalną i wali mięchem w ryj nie dając specjalnie pola manewru zniesmaczonemu użytkownikowi. Dlatego uważam, że do słuchania muzyki to się nie nadaje i wylądowało u mnie jako kino domowe/komputerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dało się wysterować, sprzętowo czy programowo. Z jakim źródłem u Ciebie te Z-5500 grały i jaki odtwarzacz w kompie? To jest ważne.

O rocku/metalu w stereo w takich sprzętach to można zapomnieć.

Tylko w DTS 5.1 i np: Jean Michel Jarre - Aero, Dire Straits - Brothers In Arms -DTS 96000Hz 24Bit, Pink Floyd - Dark Side of The Moon 24-96, Ambra - wszystkie 3 płyty,

Rush - Snakes and Arrows (Live) 2008 720p BluRay DTS x264-CtrlHD to tylko kilka z 70 które grają u mnie bez zastrzeżeń. Nagrywałem tylko takie których jakość mi odpowiada.

Na niektórych basu to mogę nawet spokojnie dodać i bez problemu wysterować FlexBassem w karcie. Przeważnie tak mam ustawiony.

Nie używam bo nie ma potrzeby regulacji sprzętowej w pilocie od zestawu 5.1, to jest taki dodatkowy zapas.

Zaczynałem słuchać tego zestawu na tak słabej płycie jak Asus P5VD2-MX SE i na Realteku ALC660 6-ch Audio, dużo gorzej nie grały.

Kicha była na integrach MSI i Gigabyte.

Schowek01.jpg

47_1264631498.jpg

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jd2010: Ty chyba na serio nie słyszałeś dobrego 2.0.

Za 1000zł, nie.

Masz jakąś traumę z dzieciństwa z tym 2.0. Znowu nie na temat. Jak można porównywać tak różne zestawy.

Założę nowy temat o 2.0 będziesz mógł się wykazać.

Chodziło to z SACD/DVD Pioneera dv-600AV, transportem Onkyo Nd-S1 i Pioneerem PD-S705. Z kompa tylko gry/filmy. Do muzyki mam lepsze źródła.

 

 

Na zewnętrznych źródłach po AUX-e w Gigaworksach miałem te same problemy z kontrolą co u Ciebie. Dźwięk nie do zaakceptowania, tak jak napisałeś żadnej równowagi. Jeden wielki łomot. Jedyna kontrola jest na pilocie i to jest za mało.

Gra to dobrze tylko bezpośrednio z karty i nie na wszystkich playerach. Kiedyś używałem KMplayer teraz JRivera daje dodatkowe możliwości ustawień Room Correction.

Największy wpływ na równowagę u mnie ma ustawienia FlexBass. Zauważ że mam Font i Centralne głośniki ustawione na duże, reszta na małe. Z takimi ustawieniami bas nie zalewa reszty pasm. Nie ma potrzeby używania korektora.

Ale to trochę dziwne że po zewnętrznych źródłach tak źle to gra.

Edytowane przez jd1210
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W testach porównawczych z5500 nie zagrał nic gorzej od g500. z5500 miał nawet mniej basu i wygrał bo miał wbudowany dekoder.

I tu moje zaskoczenie po opisie Gotyckiego.

 

No faktycznie ustawienie tego FlexBass wymaga nadludzkiego wysiłku, raz ustawiasz i spokój.

Chyba że dla laika i totalnego lenia któremu nie chce się nawet kliknąć.

To już cały urok systemów 5.1 że jest mnóstwo ustawień, nie wystarczy jak w stereo postawić dwóch głośników i już hula.

A cała filozofia zamyka się w potencjometrze głośności, no i jest jeszcze balans. Skomplikowane. Tak dawno się w to bawiłem że już słabo pamiętam.

Pomijając to że głośników masz więcej to one muszą ze sobą współgrać. I jest jeszcze wiele innych czynników które trzeba wziąć pod uwagę.

W amplitunerach 5.1 jeszcze lepiej jest to rozwiązane. Połapać się ciężko tyle tego jest a informacja na wyświetlaczu pokazywana jest w skrótach.

 

Nie mam nic do 2.0 sam używam, 30 lat słuchałem. Ale jak się chce spróbować posłuchać alternatywnego przekazu to już się to komuś nie podoba.

Lubię sobie posłuchać tych samych płyt nagranych w różnych systemach i porównać.

Nie każdy chce umrzeć tak głupi jak Pan Bóg go stworzył.

To nie słuchać, nikt tu nikogo do tego nie zmusza. Każdy ma wolny wybór.

1369822706_uli0q3_600.jpg

Edytowane przez jd1210
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt podłączam po S/PDIF. Dla mnie równie kiepsko gra z kompa co ze źródeł wyższych lotów. Te sety są słabe w muzyce stereo i tyle (mam tylko Ciemną stronę księżyca w SACD i tu Z-5500 też się nie popisał). Równowaga tonalna - tu jest pies pogrzebany i nie ma co kopii kruszyć. Budżetowy Pionek A-404 R z JBL LX300, kupiony naście lat temu jeszcze w RFN, zjadał to bez popitki. O aktualnym sprzęcie nawet nie wspomnę. Z drugiej strony jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności